Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι φιλε δεν ξερω την απαντηση!θα μπορουσες απλα να γραψεις εσυ τι προτεινεις και του λογους

Οk,

Aν διαθετεις τα λεφτα και σου επαρκει η χωρητικοτητα,τοτε δεν νομιζω πως χρειαζεται να σκεφτεις κατι, απο τους τρεις φυσικα τον samsung που εχει 10 ολοκληρα χρονια εγγυηση και ειναι και ο πιο γρηγορος..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι εντελώς offtopic αλλά απ το να ανοίξω νέο θέμα νομίζω πως είναι προτιμότερο να ποστάρω εδώ:

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο οικονομικό στικάκι 32gb+ με γρήγορη ταχύτητα εγγραφής;; Έχω αγοράσει τον τελευταίο χρόνο 2 διαφορετικά 1 datatraveler και άλλο ένα που δεν θυμάμαι και ήταν ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ αργά! Δεν θέλω να την ξαναπατήσω έτσι!

 

Δυστυχώς για εγγραφή θα χρησιμοποιείται κυρίως σε παλιό υπολογιστή με usb 2.0, σε usb 3.0 σπανιότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι εντελώς offtopic αλλά απ το να ανοίξω νέο θέμα νομίζω πως είναι προτιμότερο να ποστάρω εδώ:

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο οικονομικό στικάκι 32gb+ με γρήγορη ταχύτητα εγγραφής;; Έχω αγοράσει τον τελευταίο χρόνο 2 διαφορετικά 1 datatraveler και άλλο ένα που δεν θυμάμαι και ήταν ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΑ αργά! Δεν θέλω να την ξαναπατήσω έτσι!

 

Δυστυχώς για εγγραφή θα χρησιμοποιείται κυρίως σε παλιό υπολογιστή με usb 2.0, σε usb 3.0 σπανιότερα

https://www.skroutz.gr/s/6595530/Lexar-JumpDrive-P20-USB-3-0-32GB.html?keyphrase=32GB+Lexar+JumpDrive+P20

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, μετά απο έναν μήνα χρήσης SSHD αντί για συμβατικό HDD, έχω να πω ότι αξίζουν. Έχετε τους στον νου όταν ψάχνετε δίσκο και σας ενδιαφέρει το snapiness του συστήματος αλλά δεν έχετε τα χρήματα για SSD.

 

Ειλικρινά, άλλο σύστημα...

Αυτοί τι κάνουν ακριβώς,εκτός από το γρήγορο boot?αποθηκεύουν τα προσωρινά αρχεία των προγραμμάτων που χρησιμοποιείς περισσότερο στον ssd?όπως κάναμε παλιά με την ram disk?

Επεξ/σία από countass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη προσφορα για mlc Δισκο..

Οχι απο τους πιο γρηγορους αλλα απο τους πιο αξιοπιστους..

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/SanDisk-SSD-Plus-120GB-Sata-III-SDSSDA-120G-G25.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλη προσφορα για mlc Δισκο..

Οχι απο τους πιο γρηγορους αλλα απο τους πιο αξιοπιστους..

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/SanDisk-SSD-Plus-120GB-Sata-III-SDSSDA-120G-G25.htm

TEΛOΣ!! 43 ευρω ειχε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καιρο να παρακολουθήσω τις τιμές των SSD και επειδη χρειάζομαι άμεσα έναν απλο SSD για ενα low end laptop ειπα να ψαχτω.
Απο 80+ οι 240gb??
Πριν μερικούς μήνες πηρα τον δικό μου στα 70 και υπήρχαν κ ποιο φθηνοί!
Γιατι αυτη η αύξηση;
Υπαρχει καποια πρόταση για SSD στα 240gb κατω απο 80 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καιρο να παρακολουθήσω τις τιμές των SSD και επειδη χρειάζομαι άμεσα έναν απλο SSD για ενα low end laptop ειπα να ψαχτω.

Απο 80+ οι 240gb??

Πριν μερικούς μήνες πηρα τον δικό μου στα 70 και υπήρχαν κ ποιο φθηνοί!

Γιατι αυτη η αύξηση;

Υπαρχει καποια πρόταση για SSD στα 240gb κατω απο 80 ευρω;

http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/OCZ-SSD-240GB-Sata-III-Trion-100-TRN100-25SAT3-240G.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα είμαι με έναν Samsung 850 Evo 250Gb και έναν WD Blue 3Tb.

 

Σκέφτομαι την λύση ενός γρήγορου hdd όπως ο WD Black 1TB σε 2.5" για αρχεία, τις λήψεις, παιχνίδια και την εικονική μνήμη για να μην γράφει συνέχεια ο ssd, εχετε καποια αλλη προταση?

 

Ο Βlack δεν είναι ο μόνος που δεν παρκάρει?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μιας και δεν πήρα τελικά ssd πριν δυο τρεις βδομάδες για main windows + programs αξίζει αυτός? http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/OCZ-SSD-120GB-Sata-III-Trion-100-TRN100-25SAT3-120G.htm ή να πάρω τον 240?με φοβήζει οτι έχει 6 μήνες εγγύηση..

 edit.δεν έχω άτομο θεσσαλονίκη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον 240gb που είναι από stockhouse.

δώσε τα 5 ευρώ παραπάνω να πάρεις τον άλλον, όχι από το Στοκ

Καλησπέρα είμαι με έναν Samsung 850 Evo 250Gb και έναν WD Blue 3Tb.

 

Σκέφτομαι την λύση ενός γρήγορου hdd όπως ο WD Black 1TB σε 2.5" για αρχεία, τις λήψεις, παιχνίδια και την εικονική μνήμη για να μην γράφει συνέχεια ο ssd, εχετε καποια αλλη προταση?

 

Ο Βlack δεν είναι ο μόνος που δεν παρκάρει?

 

Ευχαριστω

Πόσα διαθέτεις;

Κοιτάς αποκλειστικά σε 2.5''?

Σε νοιάζει κυρίως η ταχυτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...