Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ για 850 evo 250 GB σκέφτομαι να πάρω μίας και τα 500 GB είναι ακριβά για μένα. Ελπίζω να με καλύψει στο να χωράνε κν δύο τρία παιχνίδια. Επίσης σκέφτομαι και για τον crusial mx300 275gb. Τι γνώμη έχετε?

Πολύ καλός δίσκος.. Έχει και κατ παραπάνω σε χωριτηκοτητα.

Αν σ νοιάζει αυτό, τότε προτίμησε τον.

Καλησπέρα!

Έχω ένα latop insiron 3537

http://www.skroutz.gr/s/4546692/Dell-Inspiron-3537-i5-4200U-6GB-1TB-W8.html

 

και σκέφτομαι να του βάλω εναν ssd 240gb. τι προτείνετε?

μπορώ να του βάλω m2 είναι δυνατό ή πρέπει να βάλω εναν απλό και να αντικαταστήσω το cd με ενα tray και να βάλω τον μηχανικό σκληρό εκει?

Επίσης έχω 40€ δωροεπιταγή στο πλαίσιο, χωρίς ομως να είναι δεσμευτικό αν υπάρχει κάτι καλύτερο από αλλου

Αν δεν θες να χάσεις την σιντιερα πάρε αυτό www.skroutz.gr/c/667/thikes-sklhrwn-diskwn.html?keyphrase=hdd+case

Θα τον έχεις σαν εξωτερικό, αλλιώς αναγκαστικά caddy Bay.

Πόσα διαθέτεις για δίσκο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5.9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ καλός δίσκος.. Έχει και κατ παραπάνω σε χωριτηκοτητα.

Αν σ νοιάζει αυτό, τότε προτίμησε τον.

Αν δεν θες να χάσεις την σιντιερα πάρε αυτό www.skroutz.gr/c/667/thikes-sklhrwn-diskwn.html?keyphrase=hdd+case

Θα τον έχεις σαν εξωτερικό, αλλιώς αναγκαστικά caddy Bay.

Πόσα διαθέτεις για δίσκο;

Ξέχασα το βασικότερο! λέω γυρω στα 120€  αν ειναι εκτός πλαισίου που έχω την δωροεπιταγη των 40€

την σιντιέρα  την εχω χρησιμοποιήσει μια φορά για να δω αν λειτουργεί ειναι η αληθεια.

θήκη έχω ηδη μια https://www.skroutz.gr/s/2092047/Sharkoon-QuickStore-Portable-USB3-0.html

νομίζω οτι θα ειναι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα το βασικότερο! λέω γυρω στα 120€  αν ειναι εκτός πλαισίου που έχω την δωροεπιταγη των 40€

την σιντιέρα  την εχω χρησιμοποιήσει μια φορά για να δω αν λειτουργεί ειναι η αληθεια.

θήκη έχω ηδη μια https://www.skroutz.gr/s/2092047/Sharkoon-QuickStore-Portable-USB3-0.html

νομίζω οτι θα ειναι μια χαρα

www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/Samsung-SSD-500Gb-Sata-III-850-EVO-MZ-75E500B.htm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός δίσκος.. Έχει και κατ παραπάνω σε χωριτηκοτητα.

Αν σ νοιάζει αυτό, τότε προτίμησε τον.

 

με ενδιαφέρει και να ανοίγουν γρήγορα τα πάντα στο Pc. Έχουν αισθητές διάφορες? Γτ λίγο που κοίταξα σε YouTube Δν βρήκα κάτι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ευχαριστώ. Μάλλον για evo θα πάω μιας και στα χαρτιά είναι πιο γρήγορος αποσο βρήκα. Λογικά ελεύθερο χώρο θα έχω γύρω στα 230gb. Ελπίζω να χωρέσουν δύο τρία παιχνίδια μέσα και τα βασικά προγράμματα.Θέλω να πιστευω στην τιμή του είναι ότι καλύτερο αυτήν την στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 250 giga δεν ενδύκνυται για games με την έννοια ότι δεν μπορείς να βάλεις πολλά games. Βάζεις 1-2 αυτά που παίζεις πιο πολύ και τα υπόλοιπα σε μηχανικό δίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν θεωρώ ότι είναι πολλά αν κάποιος έχει τα χρήματα να αγοράσει μεγάλης χωρητικότητας ssd μιας και κοστίζουν. Όποιος δεν μπορεί και είναι η συντριπτική πλειοψηφία παίρνει έναν 240-250 ssd ώστε να βάλει windows+προγράμματα+1-2 παιχνίδια. Όλα τα υπόλοιπα σε σκληρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν πάει στο συγκεκριμένο τόπικ,καθώς και δεν ξέρω αν αξίζει ή αν θα βρεθεί απόθεμα μιας και είναι μόνο σε ένα κατάστημα αλλά πέτυχα αυτό και είπα να το ποστάρω. http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/OCZ-SSD-240GB-Sata-III-Trion-100-TRN100-25SAT3-240G.htm Ας πουν οι πιο έμπειροι αν αξίζει η αγορά του.Μακάρι να βοηθήσω κάποιον να πάρει ssd φτηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/apothikeusi/ssd-skliros-diskos/Samsung-SSD-500Gb-Sata-III-850-EVO-MZ-75E500B.htm

ευχαριστώ για την προταση! να εισαι καλα για την βοηθεια

Τσίμπησα το 250αρι και τον εβαλα πάνω σε 5 λεπτα. περασμα λογισιμικου κανα 15λεπτο και τωρα πεταει κυριολεκτικά(8 sec μεχρι να μπει windows).

και απο ταχυτητες στο magician δειχνει οκ(550 read 525 write)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για την προταση! να εισαι καλα για την βοηθεια

Τσίμπησα το 250αρι και τον εβαλα πάνω σε 5 λεπτα. περασμα λογισιμικου κανα 15λεπτο και τωρα πεταει κυριολεκτικά(8 sec μεχρι να μπει windows).

και απο ταχυτητες στο magician δειχνει οκ(550 read 525 write)

Καλοριζικος,θα μεινεις ικανοποιημενος,οχι μονο στο boot,γενικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...