Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλοριζικος,θα μεινεις ικανοποιημενος,οχι μονο στο boot,γενικα..

καλησπερα ο adata sp550 240gb ειναι καλος ; γτ τον βρηκα απο ενα μελλος σε καλη τιμη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας  θελω να  αγορασω εναν σκληρο δισκο μεγαλης  χωριτικοτητας περιπου στα  8ΤΒ  γιατι κατεβαζω  παρα  πολλα πραγματα,, εχω και παρα  πολλα πραγματα  στους  παλιους  μου τους δισκους  ( ταινιες παιχνιδια πργραμματα  εργασιες για την δουλεια μου./θελω εναν  παρα  πολυ καλο δισκο και εναν προσιτο σε  θεμα τιμης..δεν  θελω και τον  πιο ακριβο..

 

μπορειτε να  μου  δωσετε  καπιες  επιλογες σε  σκλήρους  δισκους?? στα  8  ΤΒ??και να  μου πειτε  καπιες εναλακτικες  λυσεις??

Επεξ/σία από abractdivision
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

budget? Τι μητρική έχεις?

... Ήταν βράδυ και δεν σκεφτόμουν και πολύ (σορρυ). Λοιπόν το σύστημα ειναι της υπογραφής μου (ΜοΒο: Asus Z97 - Pro Gamer). Η χρήση θα είναι σαν δεύτερος SSD για συγκεκριμένα παιχνίδια (online) ώστε να μην καθηστερώ τόσο στο loading τους (για τα single δεν με νοιάζει και τόσο). Επίσης να πω το 500GB είναι ενδεικτικό, ψάχνω έναν SSD με όχι και τις καλύτερες επιδόσεις αλλά να είναι αρκετά φθηνός. Budget δεν το γράφω γιατί δεν έχω κάτι στο μυαλό μου συγκεκριμένο, απλώς η σχέση € ανά GB να είναι χαμηλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... Ήταν βράδυ και δεν σκεφτόμουν και πολύ (σορρυ). Λοιπόν το σύστημα ειναι της υπογραφής μου (ΜοΒο: Asus Z97 - Pro Gamer). Η χρήση θα είναι σαν δεύτερος SSD για συγκεκριμένα παιχνίδια (online) ώστε να μην καθηστερώ τόσο στο loading τους (για τα single δεν με νοιάζει και τόσο). Επίσης να πω το 500GB είναι ενδεικτικό, ψάχνω έναν SSD με όχι και τις καλύτερες επιδόσεις αλλά να είναι αρκετά φθηνός. Budget δεν το γράφω γιατί δεν έχω κάτι στο μυαλό μου συγκεκριμένο, απλώς η σχέση € ανά GB να είναι χαμηλή.

Steam χρησιμοποιείς για τα παιχνίδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από steam η φόρτιση γίνεται από τον ssd σου.

Αυτό standarάκι; Πριν το φορμάτ που είχα στο SSD το CS:GO μου φαινόταν πιο γρήγορη η φόρτιση. Αν είναι έτσι γλυτώνουμε GB, για Origin ισχύει το ίδιο; Ενδιαφέρομαι για το BF4 που μου αργεί αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το firmware δεν είναι ενημερωμένο γιατί φοβάμαι μην κάνει κανά τύπου "format" κατά το update. Παρακάτω είναι τα αποτελέσματα, δεν χρησιμοποιώ Rapid Mode.

 

 

y6HTF49.png

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το firmware δεν είναι ενημερωμένο γιατί φοβάμαι μην κάνει κανά τύπου "format" κατά το update. Παρακάτω είναι τα αποτελέσματα, δεν χρησιμοποιώ Rapid Mode.

 

 

y6HTF49.png

 

 

  1. Oxι,δεν κανει φορματ..Ενημερωσε το.
  2. Η ταχυτητες ειναι καλες..
  3. Απο πινακα ελεγχου,υλικο και ηχος,επιλογες παροχης ενεργειας βαλτο υψηλες αποδοσεις.
  4. Κατεβασε αυτο http://download.cnet.com/Smart-Defrag/3001-2094_4-10759533.html και κανε ανασυγκροτηση  μονο τον hdd με ολους τους τυπους με την σειρα .
  5. Κατεβασε αυτο και τσεκαρε ολους τους drivers  http://download.cnet.com/Driver-Booster/3001-18513_4-75992725.html (licence code: 6BCA2-00A17-7B3E8-453B4 ) Ενημερωσε τα ολα..

 

Αφου τα κανεις ολα, κανε επανεκκινιση!

Τελος πες μου,την εφαρμογη steam την εχεις περασμενη στον ssd ή μονο στον hdd?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...