Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια / Προτάσεις αγοράς σκληρών δίσκων


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχως το 1tb ειναι το λιγοτερο που θα χρειαστω για τα υλικα... :(

 

εννοεις προγραμματα? Εγω θα επαιρνα εναν 120αρη φθηνο για windows Και προγραμματα και εναν 1ΤΒ φθηνο επισης.. συνολικα τα ιδια λεφτα θα δωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις προγραμματα? Εγω θα επαιρνα εναν 120αρη φθηνο για windows Και προγραμματα και εναν 1ΤΒ φθηνο επισης.. συνολικα τα ιδια λεφτα θα δωσεις..

Όχι, τα προγράμματα είναι σε έναν 500ρη SSD. Απλά έτυχε μια μεγάλη δουλειά με πολλά και μεγάλα video. Η καλύτερη περίπτωση είναι να πάρω 2Χ1ΤΒ SSD, αλλά τα 700€ θα μου κάτσουν λίγο βαριά. Για αυτό και θέλω έναν μηχανικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, τα προγράμματα είναι σε έναν 500ρη SSD. Απλά έτυχε μια μεγάλη δουλειά με πολλά και μεγάλα video. Η καλύτερη περίπτωση είναι να πάρω 2Χ1ΤΒ SSD, αλλά τα 700€ θα μου κάτσουν λίγο βαριά. Για αυτό και θέλω έναν μηχανικό...

ε πες οτι εχεις SSD. τοση ωρα νομιζαμε οτι δεν εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θα χρειαστώ τις συμβουλές σας για αγορά SSD . Τον ssd θέλω να τον κουμπώσω πάνω στην asus z170-A . Θέλω να ρωτήσω για τους m2 ssd , αν δηλαδή αξίζει.Είμαι ανάμεσα σε https://www.skroutz.gr/s/7593661/Samsung-SM951-256GB-NVMe.html  

 https://www.skroutz.gr/s/7886076/Samsung-950-Pro-NVMe-256GB.html  

https://www.skroutz.gr/s/7886020/Samsung-950-Pro-NVMe-512GB.html

για m2 ssd . Αλλιώς έναν samsung 850 evo 500 gb με sata 3. Εσείς τι λέτε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παιδια θα ηθελα να με βοηθησεται στην αγορα καποιου καλου σκληρο με αρκετο χωρο 5tb και πανω θελω να αποθηκευσω αρχεια εκει και να τα εχω φυλαγμενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μια βοήθεια. Έχω ένα VAIO laptop σειράς Z του 2010 σε άριστη κατάσταση (ούτε σκόνη). Από επιδόσεις με καλύπτει για την χρήση που του κάνω απόλυτα. Του είχα περάσει έναν ssd 80 Intel τότε αλλά όπως καταλαβαίνετε ήμουν συνεχώς με έναν εξωτερικό πάνω λόγω έλλειψης χώρου. Έχω μείνει πίσω σε γνώσεις για τους νέους ssd και θέλω να μου προτείνετε κάποιους για αγορά από Ελλάδα μέχρι 200€. Έχει sata2, θα χάσω πάρα πολύ σε επιδόσεις (δεν με ενδιαφέρουν τα benchmark). Υπάρχει κάποιο θέμα με το μέγεθος σε gb που θα πρέπει να προσέξω (υποστήριξη από mb, bios κτλ).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μια βοήθεια. Έχω ένα VAIO laptop σειράς Z του 2010 σε άριστη κατάσταση (ούτε σκόνη). Από επιδόσεις με καλύπτει για την χρήση που του κάνω απόλυτα. Του είχα περάσει έναν ssd 80 Intel τότε αλλά όπως καταλαβαίνετε ήμουν συνεχώς με έναν εξωτερικό πάνω λόγω έλλειψης χώρου. Έχω μείνει πίσω σε γνώσεις για τους νέους ssd και θέλω να μου προτείνετε κάποιους για αγορά από Ελλάδα μέχρι 200€. Έχει sata2, θα χάσω πάρα πολύ σε επιδόσεις (δεν με ενδιαφέρουν τα benchmark). Υπάρχει κάποιο θέμα με το μέγεθος σε gb που θα πρέπει να προσέξω (υποστήριξη από mb, bios κτλ).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Όχι δεν υπάρχει κάποιο θέμα με μέγεθος. Πόσα GB θέλεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

 

Μια σύντομη ερώτηση. Έχω πρόβλημα με τον Samsung 840 120gb. Τον πήγα πλαίσιο και το επιβεβαίωσαν (freezαρει το pc σε εντελός random στιγμές). Μου πρότειναν τα εξής, πίστωση 35 ευρώ (ΝΑΙ τόσο τον κοστολογούν πλέον αν και τον είχα αγοράσει 93 ευρώ) ή αντικατάσταση με τον sandisk ultra 2 120gb. Αξίζει ο sandisk; 

Θυμάμαι απο το thread με τις προσφορές εδώ μέσα κατά καιρούς να ποστάρονται διάφοροι sandisk και ολοι να γράφουν αρνητικά σχόλια αλλά δεν μπορούσα να θυμηθώ εαν αναφερόντουσαν σε αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησε με την samsung και άσε τις π@π@ριές του πλαισίου.

Μίλησα αλλα μπλέκουν τα πράγματα. Η Samsung Hellas δεν ασχολειται. Πρεπει να μιλησω με την havano στην Ολλανδια κτλ κτλ...

 

Σαν δισκος ο sandisk λέει τίποτα; Βεβαια να παρω sandisk σαν αντικατασταση για samsung δεν μου καθεται καλα.... αλλα τι να κανω..

 

Οσο σκεφτομαι το ποσο θα κανει να παει Ολλανδια, να τον ελεγξουν, να βρουν το προβλημα (στο πλαισιο τον πηγα 2 φορες για να βρουν οτι οντως εχει προβλημα) και να στειλουν αλλο..... τρεχα γυρευε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν υπάρχει κάποιο θέμα με μέγεθος. Πόσα GB θέλεις?

 

Ότι καλύτερο μπορώ να πάρω μέχρι 200 ευρώ φίλος. Έχεις κάποια πρόταση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...