Προς το περιεχόμενο

Kingston SSDNow V300 120 GB 49 € [TΕΛΟΣ]


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Γιατί ρε, μπορεί να με ενδιαφέρει να τον πάρω και εκτος προσφοράς, έτσι κι αλλιώς ο φθηνότερος παραμένει.

Αν παρά την κακή του ποιότητα δεν δω διαφορά με έναν καλύτερο στο MSI Wind U100 plus γιατί να μην τον προτιμήσω?

 

Γιατί όταν με 66 ευρώ παίρνεις τον Crucial M550, το να αγοράσεις με 62 στο you εκτός προσφοράς τον Kingston (και όχι Kingstone) V300, δεν είναι και τόσο σοφό, εκτός αν θες να με πείσεις ότι όταν χρειαστεί να σουτάρεις το netbook του 1821, θα σουτάρεις μαζί και τον SSD και δε θα τον βάλεις στο επόμενο που θα πάρεις ας πούμε για να το απογειώσεις και να τον εκμεταλλευτείς στο έπακρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί ρε,

1.λαθος εκφραση

2.υπαρχει το ''Μονάδες Αποθήκευσης'' για να σε κατατοπισουν οι γκουρου των ssd στο συγκεκριμενο μηχανημα σου.

3.φθηνοτερος ηταν παντα και θα ειναι μεχρι να ξεστοκαρει(αμαν και ποτε).

4.Προσφορα ειναι κατι,που εκτος τις διαφορας της τιμης σε σχεση με αλλα μαγαζια,ειναι και πιοτικο (αποψη μου) ή αλλιως ρωτας να μαθεις στο ''Βρηκα κατι....'' (κανεις δεν τα ξερει ολα, οπως και ο γραφων)

5.ειναι γνωστη η αποψη μου για τον συγκεκριμενο καρβουνοδισκο και απο παλια,αρα δεν θα ειμαι αντικειμενικος να σου προτεινω κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.λαθος εκφραση

2.υπαρχει το ''Μονάδες Αποθήκευσης'' για να σε κατατοπισουν οι γκουρου των ssd στο συγκεκριμενο μηχανημα σου.

3.φθηνοτερος ηταν παντα και θα ειναι μεχρι να ξεστοκαρει(αμαν και ποτε).

4.Προσφορα ειναι κατι,που εκτος τις διαφορας της τιμης σε σχεση με αλλα μαγαζια,ειναι και πιοτικο (αποψη μου) ή αλλιως ρωτας να μαθεις στο ''Βρηκα κατι....'' (κανεις δεν τα ξερει ολα, οπως και ο γραφων)

5.ειναι γνωστη η αποψη μου για τον συγκεκριμενο καρβουνοδισκο και απο παλια,αρα δεν θα ειμαι αντικειμενικος να σου προτεινω κατι.

 

Διακρίνω μια ένταση σε αυτό το topic χωρίς λόγο.

Αν σας ενόχλησε το αυθόρμητο γιατί ρε σας ζητώ συγγνώμή, δεν περίμενα να είστε τσιτωμένος.

Αν επίσης σας ενόχλησε και που ρωτάω σε αυτό το topic που αναφέρεται στον συγκεκριμένο δίσκο, για τον δίσκο, παρότι έληξε η προσφορά του και προτιμάτε να ανοίξω άλλο θέμα, το βέλτιστο για εσάς που είναι να κάνετε unsubscribe από το thread για να διαφυλάξετε τα νεύρα σας από ενδεχόμενους άλλους απαράδεκτους posters που θα τολμήσουν να ξαναποστάρουν σε αυτό το καταραμένο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι ενοχλήθηκε κανείς με το ποστ σου.

Εγώ προσωπικά πάντως όχι (κατάλαβα πώς το έθεσες το "γιατί ρε").

 

Καλά έκανες και ρώτησες δεν είχες κάτι λάθος σε αυτό, σου είπα τη γνώμη μου γιατί δεν αξίζει ακόμη και για το netbook σου.

 

Και μια διόρθωση. Δεν είναι το τόπικ καταραμένο αλλά ο δίσκος (η πιο σωστά δίσκος που θέλει να γίνει SSD όταν μεγαλώσει) :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί ρε, μπορεί να με ενδιαφέρει να τον πάρω και εκτος προσφοράς, έτσι κι αλλιώς ο φθηνότερος παραμένει.

 

 

Πες μας ότι κανεις πλακα, γιατι για σοβαρο δεν... :huh:

Χάλια ξεχάλια ο δίσκος,δεν βλέπω και να παραλαμβάνουμε.σήμερα έχει 62 ευρώ,και για την παραγγελία των 49 ευρώ,ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

 

Τιποτα ακομα; Αναμενουμε εξελιξη για την πορεια της παραγγελιας σου αν εχεις καποιο θεμα, είναι ο λογος που μενει ανοικτο το τοπικ - όπως παντα οσα εχουν ληξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δικός μου ο v300 πάντως που αγόρασα το 2013 πέθανε προχθές και είναι σε διαδικασία αντικατάστασης μέσα στην εγγύηση.

Τον ειχα βάλει σε ένα macbook 2010.

Απλά το αναφέρω. Δεν με πολυ ένοιαξε δεν ειχα τιποτα μεσα αλλα αν καποιος ειχε αρχεια που δεν θα ηθελε να χασει θα χαμε κλαματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δικός μου ο v300 πάντως που αγόρασα το 2013 πέθανε προχθές και είναι σε διαδικασία αντικατάστασης μέσα στην εγγύηση.

Τον ειχα βάλει σε ένα macbook 2010.

Απλά το αναφέρω. Δεν με πολυ ένοιαξε δεν ειχα τιποτα μεσα αλλα αν καποιος ειχε αρχεια που δεν θα ηθελε να χασει θα χαμε κλαματα.

Κάποιος που έχει αρχεία που δεν θέλει να χάσει δεν τα κρατάει ποτέ μόνο σε ένα μέρος :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο δικός μου ο v300 πάντως που αγόρασα το 2013 πέθανε προχθές και είναι σε διαδικασία αντικατάστασης μέσα στην εγγύηση.

Τον ειχα βάλει σε ένα macbook 2010.

Απλά το αναφέρω. Δεν με πολυ ένοιαξε δεν ειχα τιποτα μεσα αλλα αν καποιος ειχε αρχεια που δεν θα ηθελε να χασει θα χαμε κλαματα.

 

Αλήθεια, ανάκτηση αρχείων μπορεί να γίνει από ssd? Ή είναι τεχνικά δύσκολο και πρέπει να πας στην cia να στο κάνουν σε τέτοια περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, ανάκτηση αρχείων μπορεί να γίνει από ssd? Ή είναι τεχνικά δύσκολο και πρέπει να πας στην cia να στο κάνουν σε τέτοια περίπτωση?

 

Θεωρητικα δε χανονται αρκεία απο τους ssd ουτε σε 200 χρόνια...

Στην πραξη απλα καίγονται οποτε θεωρω οτι πιθανώς να γίνεται ανακτηση αλλα με δύσκολο σχετικά τρόπο.

 

Ο ssd του θεματος ειναι ντροπη να συγκαταλεγεται στους ssd και καταχρηστικά λόγω κατασκευης οικοιοποιείται αυτη την ονομασία. Πολυ φασαρία για το τίποτα, ουτε στα 49€ αξιζε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς ό δίσκος είναι αργός για desktop...

 

Αξίζει να τον προμηθευτώ για laptop (γύρω στα 60-65€ έχει τώρα) που χτύπησε ο 320ρης του και να βάλω αυτόν???

 

Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις χώρου....

 

Εναλλακτικά τί προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...