Προς το περιεχόμενο

Bullying ...ή αλλιώς τραμπουκισμός.....τον έχετε βιώσει?


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με κίνδυνο να υποπέσω στον ίδιο κιτρινισμό που "καταγγέλω" άκουσα τον θέιο του να λέει κάτι που εγώ το εξέλαβα ως σημάδι ότι το σώμα ήταν "εκτεθιμένο στη φύση" για πολύ καιρό και γι'αυτό δεν αναγνωρίστηκε ευκολα.

 

Τον ειχαν φαει τα σκυλια στο κεφαλι και στον ωμο.. Οχι λογω νερου ή της λιμνης.

 

Σκυλια θα μπορουσαν να τον φανε και σε αλλο μερος, δεν αποδεικνυει αυτο οτι το πτωμα ηταν εκει εξ αρχης..

 

Θα δουμε ομως

Έστω ... και πάλι υποθέσεις κάνεις χιλιόμετρα μακριά πίσως από μια οθόνη, χωρίς να έχεις καμία εκπαιδευση ή εμπειρία. Αμα είναι να μη πληρώνουμε ανακριτές/ιατροδικαστές κλπ ... να πηγαίνουν δημοσιογράφοι και να ποστάρουμε στο insomnia το τι έγινε.

 

Προφανως υποθεσεις κανουμε και εγω ο ιδιος δεν αποκλειω την αυτοκτονια.. Αλλα καποιοι τον οδηγησαν εκει και δεν καταλαβαινω γιατι να ειναι : προκληση αυτοκτονιας < φονος και οχι =

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 591
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προφανως υποθεσεις κανουμε και εγω ο ιδιος δεν αποκλειω την αυτοκτονια.. Αλλα καποιοι τον οδηγησαν εκει και δεν καταλαβαινω γιατι να ειναι : προκληση αυτοκτονιας < φονος

 

Κοντός ψαλμός ...

 

αν αρχίουμε κάνουμε υποθέσεις και σενάρια το μόνο πράγμα που κάνουμε είναι να τροφοδοτούμε τις "Νικολούλες και Espresso" αυτού του κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα συζητηση κανουμε και προφανως εχουμε κριτικη ικανοτητα να δουμε ποιο site λεει μπαρουφες για κλικ και like οπως γινεται σε καθε σημαντικο γεγονος.

 

Δεν λεμε τιποτα περιεργο αλλα τις 2 εκδοχες.. Η φονος ή αυτοκτονια. Και οι ιδιες οι αρχες υποθεσεις κανουν σε αυτο το σημειο, εστω στις πρωινες δηλωσεις, και αυτο σχολιαζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν διαβασα κατι και δεν μπαινω σε θεωριες συνωμοσίας κλπ ΑΛΛΑ..

 

Δεν μπορει αμεσως μετα την εξαφανιση του παιδιου, 1 μηνα πριν, πολλοι φοιτητες της σχολης σε ομαδες αρχισαν να ψαχνουν τον Βαγγελη, και να μην εψαξαν κοντα στη λιμνη 800μετρα απο τη σχολη. (Τυχαιο οτι οι συγκεκριμενοι Κρητικοι ηταν για καφε και δεν πηγαν να ψαξουν? Απο μαρτυρια φοιτητη στο Ε το μεσημερι)

 

Δεν μπορει να λενε ολοι οι αστυνομικοι και ο διοικητης του τμηματος εκει οτι περασαμε απο το σημειο και ψαξαμε και στην ακτη της λιμνης αλλα και στο νερο με δυτες και δεν βρηκαμε τιποτα. Και ξαφνικα το παιδι να βρισκεται πολυ ευκολα απο ενα ζευγαρακι, χωρις να χρειαστει να ψαξουν, σκαψουν, ή πανε καπου μακρυα και δυσβατα.

 

Δεν μπορει με εναν απο τους ιστορικοτερους μηνες σε βροχοπτωση στη Βορεια Ελλαδα (ειδαμε τον ογκο του νερου που εριξε και το γεφυρι και γενικα ολες τις ημερες τι εριχνε), το μαχαιρι να εμεινε εκει διπλα ακριβως απο το σωμα του παιδιου και να μην θαφτηκε απο τις λασπες ή εστω να το πηρε το νερο!

 

Δεν μπορει τα ρουχα του να ηταν στεγνα ενω ηταν διπλα στη λιμνη και ενω εβρεχε τις προηγουμενες μερες.

 

Δεν μπορει ενας Κρητικος να λεει στη Νικολουλη οτι ολα καλα ηταν με το Βαγγελη, χαβαλε καναμε και τελευταια φορα που τον ειδα ηταν στη τραπεζαρια και γελαγαμε και μετα πηγε μονος του στο δωματιο, και μετα μαρτυρια αλλου φοιτητη φοβισμενου, να λεει οτι τον κυνηγαγαν στους διαδρομους με ιμάντες και τον πιανανε απο το λαιμο κλπ..

 

Αυτα τα πραγματα ειναι γελοια, και ακομη κ αν το παιδι αυτοκτόνησε, (ποιος θα παει να αυτοκτονησει και να κοψει τις φλεβες του διπλα απο ενα ποταμι και παιρνει και τα κλειδια μαζι του?) για μενα ειναι έμμεση δολοφονια.

 

Οι μαρτυρίες αυτές δεν μου λένε τίποτα μέχρι να διασταυρωθούν κλπ. Να σου θυμίσω πως υπήρχαν μαρτυρίες πως ο Βαγγέλης ήταν στην Αθήνα, στο Μοναστηράκι, στον Πειραιά, σε μοναστήρι κλπ κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαρτυρίες αυτές δεν μου λένε τίποτα μέχρι να διασταυρωθούν κλπ. Να σου θυμίσω πως υπήρχαν μαρτυρίες πως ο Βαγγέλης ήταν στην Αθήνα, στο Μοναστηράκι, στον Πειραιά, σε μοναστήρι κλπ κλπ...

 

Οι μαρτυρίες βέβαια από τη σχολή είναι από ανθρώπους που τον γνώριζαν και ζούσαν τα πράγματα από μέσα. Άλλο εντελώς η μαρτυρία κάποιου αγνώστου που λέει είδα τον Βαγγέλη στην Αθήνα και στηρίζεται σε ομοιότητα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μπερδεμενα τα λενε.Αυτα τα ''μπερδευτικαν τα σκυλια","περασε η αστυνομιζα αλλα δεν'' κ περι δυσβατης περιοχης σε ακτινα ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ του χιλιομετρου απ την σχολη που ηταν τοσο δυσπροσβατη που η αστυνομια τοσο καιρο δεν ειδε τιποτα αλλα επεσε πανω του το ζευγαρακι που πιθανως να ειχε παει για χαμουρεμα μυριζουν φολα.

 

ΜΑΚΑΡΙ να λαμψει η αληθεια κ οι πραγματικοι φταιχτες να τιμωρηθουν.Εχει χαθει η ζωη ενος 20χρονου παλικαριου για οποιον δεν το χει καταλαβει ακομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω γνωστή που έκοψε τις φλέβες της πάντως Swimmer. Και σχετικά μεγάλη γυναίκα. (Οικονομικά χρέη)
Και εγώ το βρήκα γελοίο αλλά αν ο άνθρωπος είναι χαζός, ούτε να αυτοκτονήσει κυριλέ/αποτελεσματικά δε μπορεί. Είναι λογικό αν το σκεφτείς.

Άσε που οι φλέβες είναι και mainstream. Μικρό παιδί είναι, ότι θα άκουσε θα έκανε.

Υ.Γ: Εγώ δε ξέρω τι έγινε IRL, απλά λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει σε σένα φίλε μου. Παραπάνω.

Οχι καταλαβα σε ποια μιλουσες.

Απλα αυτα ειναι το "blog" που κατεβασανε...για οσους δεν προλαβανε να δουν τα αισχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...