Προς το περιεχόμενο

Bullying ...ή αλλιώς τραμπουκισμός.....τον έχετε βιώσει?


LiquidTroll

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τόση δημοσιότητα που έχει πάρει το θέμα και με 2 ντέντεκτιβ από πάνω το βρίσκω πολύ δύσκολο να έχει γίνει καμιά μεγάλη συγκάληψη στο όλο θέμα.

 

Και ακόμα και να τον είχαν φάει οι συμφοιτητές του, θα είχε γίνει από κάποιο δυστύχημα (πχ όπως ειπώθηκε να τον σπρώξανε και να έπεσε άτσαλα και να χτήπυσε σε κανα κεφάλι) δεν θα είχε μόνο το κόψιμο στον καρπό.

 

 

Το κοινό αίσθημα αναζητά πάντα ξεκάθαρους θύτες γιαυτό και υπάρχει τόση μανία να να μην είναι η αυτοκτονία που διαφαίνεται (παρότι υπάρχουν βέβαια και ηθικοί αυτουργοί) αλλά θέλει να στοχοποιεί πιο συγκεκριμένα πρόσωπα, εν προκειμένου τους συνφοιτητές του, ώστε να ικανοποιηθεί.

 

Καλώς ή κακώς δεν φαίνεται πλέον για τέτοια περίπτωση συγκάλυψης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 591
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

- το να πάρει κάποιος την απόφαση να αυτοκτονήσει είναι ήδη κάτι πολύ έξω από τη λογική σχεδόν όλων μας οπότε μη ψάχνουμε να βρούμε "λογική"

 

- άνθρωποι έχουν αυτοκτονησει με πολύπερίεργους τρόπους κάνοντας λίγο πριν εντελώς φυσιολόγικά ή από την άλλη "παράλογα" πρ'αγματα

 

- οι περισσότεροι από εμάς έχουμε έυκολη την γιούχα σε τατιάνες/νικολούλες κλπ αλλά το να κουτσμπολευουμε σενάρια το έχουμε ευκολο χωρίς να μας νοιάζει

 

- πολλοί μου φαίνεται ότι θα το "φχαριστίοντουσαν" να τον είχαν σκοτώσει αντί να αυτοκτονήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα υπαρχει εξουσια και χρημα δεν ειναι δυσκολο να γινει ο φονος αυτοκτονια.

Σε αυτήν την περίπτωση δεν νομιζω οτι ισχυει κάτι τέτοιο. Η οικογένεια είχε δικό της ερευνητή και πραγματογνώμονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα υπαρχει εξουσια και χρημα δεν ειναι δυσκολο να γινει ο φονος αυτοκτονια.

 

Σωστό αυτό από τη μία, από την άλλη αν έχεις τόσο χρήμα και εξουσία να κάνεις αστυνομία, ιατροδικαστές, εισσαγγελεί/δικαστές να κάνουν φονο αυτοκτονία δε πας το παιδί σου να σπουδάσει γαλακτοκομία στα Γιάννενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο απ'όλα, σε αυτές τις περιπτώσεις είναι η ένοχη σιωπή...

 

Συμφωνώ όσο δεν πάει.

 

Βγαίνω απ'το γραφείο ενός φίλου μου πριν λίγους μήνες στους Αμπελόκηπους, και ακούω φωνές στο δρόμο.

Κάνω να δω και βλέπω 2 ανήλικα, το πολύ 13-14 ετών, να παίζουν ξύλο. Πολύ άσχημο ξύλο όμως.

Τρέχω αμέσως να τους χωρίσω, τα μαλακισμένα να μη καταλαβαίνουν χριστό. Για να τους χωρίσω χρειάστηκε να σκάσω μπουνια στον έναν, που είχε πιάσει κεφαλοκλείδωμα τον δεύτερο. Μισώ το ξύλο όσο τίποτα, αλλα το πράγμα είχε ξεφύγει. Έτρεχαν αίματα πριν εγώ ακόμα φτάσω.

 

Πλάκωσε και ο κολλητός μου στη συνέχεια (εντωμεταξυ να ανταλλάζουν βρυσίδια άγρια όσο τους απομακρύναμε, ανήλικα παιδια).

Μέσα σ'αυτα τα 2 λεπτά να έχουν βγει άτομα απ'τα τριγύρω καταστήματα, μινι μάρκετ, οπαπ, φούρνος, καφενείο της γειτονιας

ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΟΙΤΑΝΕ. Το κέρατό μου, έβλεπαν στα 10μέτρα και δεν πλησίαζαν.

 

Τους λέω καλα γιατι δεν κάνατε τίποτα, και μου απαντά ένας: ε παιδια είναι θα πλακωθούν.

 

Όταν σκέφτομαι για τι ΑΠΑΘΕΙΑ υπάρχει τριγύρω εκείνη τη στιγμή, δεν μου προκαλει καμια εντύπωση ότι επικρατει σιωπή σε περιπτώσεις βίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα παιδια, μην λετε οτι ειναι το τελειο εγκλημα δυσκολο να γινει και οτι οι τοσοι αρμοδιοι ειναι τοσο πολυ αποτελεσματικοι που δεν τους ξεφευγει τιποτα..

 

Αν ισχυει το σεναριο οτι ψαξανε τοσες φορες σε εκεινη τη περιοχη και ηταν το σωμα του εκει, δυστυχως δεν υπαρχει αποτελεσματικοτητα σε τετοιες συνθηκες. (ξαναλεω ΑΝ ηταν εκει απο την αρχη)

 

Και μην ξεχναμε το συμβαν με τον Αλεξ στη Βεροια που αν δεν ηταν αυτο το μικρο αλβανακι που φοβηθηκε και μιλησε, τωρα τον Αλεξ θα τον ψαχνανε εξωτερικο επειδη τον πηρε ο πατερας του και καλα. Ενω ο παππους καποιου απο τα παιδια τον πηρε και τον εξαφανισε, μεχρι σημερα δεν εχουμε μαθει τι εγινε τελικα το σωμα του, και με περισσοτερα στοιχεια απο αυτη την υποθεση..

 

Γιατι πολυ απλα κανεις δεν μιλαει.. δυστυχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόλις είχα που τέλειωσα το Sherlock και μου έλειπε.

Συνεχίστε, έχει τρελό σασπένς.

 

Δε λες και εσύ κανένα παραμύθι για το τι έκανες στα παιδάκια του σχολείου σου να γελάσουμε κιόλας με τις μπούρδες σου;

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ίσως ποιο πολύ θα την πληρώσουν αυτοί απ' το μπλογκ παρά οι ντροπές του νησιού που τον έκαναν  να αυτοκτονήσει.

Το ποιο πιθανό είναι η αυτοκτονία btw για μένα, γιατί αμφιβάλω πως τα ξυπνοπούλια θα τους έκοβε αρκετά για να σχεδιάσουν το τέλειο έγκλημα και να το κάνουν να φαίνεται έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ίσως ποιο πολύ θα την πληρώσουν αυτοί απ' το μπλογκ παρά οι ντροπές του νησιού που τον έκαναν  να αυτοκτονήσει.

Το ποιο πιθανό είναι η αυτοκτονία btw για μένα, γιατί αμφιβάλω πως τα ξυπνοπούλια θα τους έκοβε αρκετά για να σχεδιάσουν το τέλειο έγκλημα και να το κάνουν να φαίνεται έτσι.

 

http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/HowTo:Kill_and_not_get_caught

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόση δημοσιότητα που έχει πάρει το θέμα ...

 

Φίλε μου και στην υπόθεση με τον αδικοχαμένο Αλεξ Μεσχισβίλι, υπήρξε τεράστια δημοσιότητα.

Και όμως η μητέρα του δέχτηκε απειλές, καθώς και το παιδί που φανέρωσε την αλήθεια έφυγε από την Βέροια με φόβους για τη ζωη του.

 

Πέρασαν χρόνια !!! για να φυλακιστεί ο παππούς των 2 ανήλικων Ελλήνων που τους βοήθησε στην συγκάλυψη της δολοφονίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'τα όσα έχουν καταγραφει έως τώρα:

 

 

 

- Ο μέχρι πρότινος διευθυντής της Γαλακτομικής Σχολής, κ.Μάντζαρης, δηλώνει πως έχει ήσυχη τη συνείδησή του. Χρειάστηκε η παρέμβαση του αν. υπουργού Αγροτικής Ανάπτυξης κ.Αποστόλου για να παραιτηθεί μετα απο ένα μήνα. Ο θειος του άτυχου νεαρού κ.Μυρωνάκης έχει δηλώσει πως ο Διευθυντής γνώριζε για τα βασανιστήρια.

- Ο κ.Μαρκογιαννάκης ομολογεί ότι είχε παρέμβει για έναν απ'τους Κρητικούς παλιότερα, αλλά η υπόθεση δεν έχει καμια σχέση με τον Γιακουμάκη.

- Βρέθηκε το πτώμα του, απο σημείο που οι Αρχες είχαν περάσει, και τα ειδικά εκπαιδευμένα σκυλια απέτυχαν να τον εντοπίσουν όλες αυτες τις μέρες. Το σώμα σε προχωρημένο στάδιο αποσύνθεσης.

- O επικεφαλής των ερευνών Ανδρέας Αθανασόπουλος, τώρα δηλώνει ότι δεχόταν απειλές για τη ζωη του.

- Οι γονείς των θυτών σ'αυτην τη περίπτωση τραμπουκισμού, προσφεύγουν στη Δικαιοσύνη για να προστατευτει το όνομα των παιδιών τους.

- Υπάνθρωποι, πίσω απ'την ανωνυμία του Διαδικτύου βρίζουν εμετκά τον νεκρό φοιτητή...

 

 

Ελληνική κοινωνία στο 2015.

Δεν ελπίζω προσωπικά σε καμια απονομή δικαιοσύνης.

 

O διευθυντής γνώριζε , είχε πάρει και σε γραμμή ψυχολογικης υποστήριξης , γιατί ΔΕΝ είναι καθηγητής να έχει περάσει απο εκπαίδευση , αλλά γεωπόνος. Υπάρχει το ντοκουμέντο με την συνομιλία του με την γραμμή υποστήριξης. Οποτε ναι , έχει την συνείδηση του υσηχη και καλά κάνει , διότι είμαι σίγουρος ότι κάτι θα είπε στους Κρητίκαρους , και θα τον απείλησαν . οποτε σου λέει κάτσε μην με φάνε σε καμια γωνιά και μένα.

 

Η έρευνα των ειδικών και τα στοιχεία που έχουν προκύψειαπο αυτήν, δεν αφήνουν περιθώρια για άλλες ερμηνείες. Εκτός και αν μιλάμε για το τέλειο έγκλημα πού το θεωρώ απίθανο.

 

Το ίδιο λέγαμε και για τον Αλεξ , και κουκουλώθηκε η υπόθεση.

Η ψυχολόγος που είχε αναλάβει τα παιδιά , ήτανε ΣΙΓΟΥΡΗ ότι τα παιδιά ήτανε αθώα , και έχει δεχθεί δεκάδες απειλές για την ζωή της !Την πληρώσανε τα ανήλικα παιδιά.... Παρόλα αυτά ακόμα το ψάχνει , και όλη η κοινωνία της Βέροιας είναι φοβισμένη . Υπάρχει σενάριο παιδεραστίας και σενάριο εμπορίας οργάνων....

 

Συμφωνώ όσο δεν πάει.

 

 

Τους λέω καλα γιατι δεν κάνατε τίποτα, και μου απαντά ένας: ε παιδια είναι θα πλακωθούν.

 

Όταν σκέφτομαι για τι ΑΠΑΘΕΙΑ υπάρχει τριγύρω εκείνη τη στιγμή, δεν μου προκαλει καμια εντύπωση ότι επικρατει σιωπή σε περιπτώσεις βίας.

Που να μπλέκεις τώρα...να φας και καμια ψιλή....

 

 

Φίλε μου και στην υπόθεση με τον αδικοχαμένο Αλεξ Μεσχισβίλι, υπήρξε τεράστια δημοσιότητα.

Και όμως η μητέρα του δέχτηκε απειλές, καθώς και το παιδί που φανέρωσε την αλήθεια έφυγε από την Βέροια με φόβους για τη ζωη του.

 

Πέρασαν χρόνια !!! για να φυλακιστεί ο παππούς των 2 ανήλικων Ελλήνων που τους βοήθησε στην συγκάλυψη της δολοφονίας.

 

 

κάτι παρόμοιο παίζει και εδώ......Προσωπικά πιστέυω ότι τον φάγανε , αλλά ακόμα και να αυτοκτόνησε , είναι ηθικοι αυτουργοί , που δυστυχώς , δεν θα τιμωρηθούνε λόγω έλλειψης νόμων περι αυτού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ενα τελευταιο θα πω.. Ανεξαρτητως πορισματων και ποινικων αδικηματων αν αποδοθουν..

Ευχομαι στα κωλοπαιδα να τους κυνηγουν οι τυψεις μεχρι να κλεισουν τα ματια τους..Να μην ησυχασουν ,μερα,νυχτα,ωρα,λεπτο!!Αυτη να ειναι η κολαση τους.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ενα τελευταιο θα πω.. Ανεξαρτητως πορισματων και ποινικων αδικηματων αν αποδοθουν..

Ευχομαι στα κωλοπαιδα να τους κυνηγουν οι τυψεις μεχρι να κλεισουν τα ματια τους..Να μην ησυχασουν ,μερα,νυχτα,ωρα,λεπτο!!Αυτη να ειναι η κολαση τους.

Μαζι σου αλλα τετοιοι ανθρωποι δεν εχουν τυψεις.

Θεωρουν οτι παιχτηκε σκευωρία εις βαρος τους κτλπ.

Θα πολεμανε για την αθώωση τους γιατι αυτο πιστευουν...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...