Προς το περιεχόμενο

Blade & Soul (MMORPG)


Hykman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια,τα rings που ακριβως χρησιμευουν;

Droppara ενα πριν λιγο το οποιο πανω δεν αναφερει πουθενα στατς ή καποια αλλη χρηση

 

επισης τι βλακεια αυτο με το bid σε παρτυ που οποιος βαλει τα περισσοτερα το παιρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bid system δεν είναι κακο. Αυτό που είναι τελείως κακο ειναι το εισόδημα. Τα mobs δεν ριχνουν χρυσό οπότε ο μόνος τρόπος να βγάλεις λεφτά early on,ειναι απο τα quest. Εγω προσωπικά απο το lvl 0 μεχρι και τωρα (26) ειχα μαζεψει κοντά 30 αργυρα, τα οποία φυγανε σε 2 μολις bid στο blackram narrow dungeon. Και ακομα δεν εχω ριξει το όπλο που θελω......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε καλά εννοείται πως θα φύγουν αρκετοί μετά απο κάποιο χρονικό διάστημα , άλλοι επειδή πήγαν για pve εννοώ το παιχνίδι βασίζεται στο pvp , άλλοι επειδή δεν θα έχουν τα skills να παίξουν ένα τόσο skill dependent mmo, άλλοι επειδή απλά δεν θα τους αρέσει. 
Πάντως το συγκεκριμένο mmo είναι το μόνο που δεν βαριέμαι, αυτά τα προβλήματα με το queue να μην υπήρχαν και θα ήταν perfect.

και έχει και ωραίο story 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν F2P παιζεις πολυ ανετα χωρις να χανεις σχεδον τιποτα απο το παιχνιδι.

 

Πουληστε στο ΑΗ πραγματα που βρισκετε, πολλα πουλιουντε απιστευτα καλα οπως τα quartz και αλλα μπλε αντικειμενα.

Εγω ειμαι level 35 και εχω 1 gold με αυτο το τροπο και κανωντας οικονομια.

 

Τα rings σου δινουν στατιστικα, μην τα κανετε unseal ομως, Αργοτερα θα παρετε απο τα quest τα epic (μωβ) hongmoon rings - necklase που θα κρατησετε εκεινα και θα τα κανετε upgrade.

 

Το PvP του σπερνει, ειναι κατι σαν tekken σε ΜΜΟ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bid system δεν είναι κακο. Αυτό που είναι τελείως κακο ειναι το εισόδημα. Τα mobs δεν ριχνουν χρυσό οπότε ο μόνος τρόπος να βγάλεις λεφτά early on,ειναι απο τα quest. Εγω προσωπικά απο το lvl 0 μεχρι και τωρα (26) ειχα μαζεψει κοντά 30 αργυρα, τα οποία φυγανε σε 2 μολις bid στο blackram narrow dungeon. Και ακομα δεν εχω ριξει το όπλο που θελω......

lol ρε τι ρίξατε και το πλήρωσες σαν να πήρες pc απο το πλαίσιο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol ρε τι ρίξατε και το πλήρωσες σαν να πήρες pc απο το πλαίσιο?

εγώ τραβάω high bids σε πράγματα που ξέρω οτι όλοι θα θέλουν κ μετά δεν κάνω άλλο, οπότε κάποιοι spamάρουν bids και μέχρι να το καταλάβουν έχει πάει στο θεό , οπότε η μοιρασιά είναι καλή. Μπήκα σε ένα high dungeon και (26 lvl εγώ recommend 36) και έβγαλα σε λίγα λεπτά 50 silver 

αχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τραβάω high bids σε πράγματα που ξέρω οτι όλοι θα θέλουν κ μετά δεν κάνω άλλο, οπότε κάποιοι spamάρουν bids και μέχρι να το καταλάβουν έχει πάει στο θεό , οπότε η μοιρασιά είναι καλή. Μπήκα σε ένα high dungeon και (26 lvl εγώ recommend 36) και έβγαλα σε λίγα λεπτά 50 silver 

αχχαχα

Αυτό σκεφτόμουν κ εγώ μόλις τώρα. Μέσα στο σπαμμ των bids πετάς ενα 3-4 silver ούτε που θα το καταλάβει κανείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι lvl 17 assassin τωρα, δεν παιζω πολυ, αλλλα εξακολουθω να τρωω πολυ ξυλο στο pve και δν ξερω τι εχω κανει λαθος, δεν μπορω να θυμαμαι τα combo οπως στα δειχνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...