Προς το περιεχόμενο

Blade & Soul (MMORPG)


Hykman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντα ή από το 1ο λεπτό έχουν ή δεν έχουν. Πραγματικά απορώ που αυτό σας κάνει αίσθηση.

 

2016 , δεν νοειται να εχεις queue

 

Εδω ειχε προβληματα στο head start tho , σιγα μην δεν ειχε τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι απολυτα λογικο ενας σερβερ να εχει μεγιστο αριθμο παικτων ο οποιος καθοριζετε απο την σχεδιαση του παιχνιδιου και αλλους παραγοντες. Επισης ξερουν πολυ καλα οτι ουτε οι μισοι απο τους παικτες των πρωτων ημερων δεν θα συνεχισουν μετα απο μια βδομαδα, οποτε γιατι να ανοιξουν σερβερς? Για να ειναι ολοι αδειοι σε ενα μηνα?

Υπαρχει βασικα και η λυση του 'mega-server' οπως στο TESO που την υιοθετησε και το Wildstar, αλλα προφανως το BnS δεν εχει σχεδιαστει πανω σε αυτο, αλλα στην παλια λογικη των πολλων σερβερς με cross-server arenas.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω παίξει όλα τα mmo και σε όλα τα mmo συνάντησα queue 
τελευταίο έπαιξα το archeage με το τραγικό queue 2-3-4 ώρες για εβδομάδες?? και είχα πληρώσει pack day 1 
εδώ ούτε πλήρωσα , ούτε συνάντησα πρόβλημα , έκανα log in το πρωί πριν φύγω και με περίμενε όταν γύρισα να παίξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2016 , δεν νοειται να εχεις queue

 

Εδω ειχε προβληματα στο head start tho , σιγα μην δεν ειχε τωρα

 

Ή καιρό έχεις να παίξεις hyped online game ή trollάρεις. Δεν έχω παίξει ΟΥΤΕ ΕΝΑ πολυαναμενόμενο online game που να μην είχε προβλήματα στην αρχή και αυτό ισχύει και για ΑΑΑ τίτλους που το BnS δεν είναι. 

 

Είναι από τα πιο smooth launches που έχω δει. Μη τρελαθούμε τώρα. Ολόκληρη blizzard γαμιέται στα launches. Στο headstart δεν είχα κανένα μα κανένα θέμα ούτε bugs ούτε crashes ούτε Qs ούτε τίποτα.

 

Edit: Για να μη φαίνομαι εριστικός να πω ότι αυτά είναι η προσωπική μου εμπειρία. Αν κάποιος ταλαιπωρείται με bugs και crashes πάω πάσο (γιατί κάτι αντίστοιχο τραβάω στο Fifa 16 που οι υπόλοιποι δεν έχουν θέμα και γκρινιάζω μόνος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα και εγω χθες. Δεν αντιμετωπιαα κανενα πρόβλημα στο log in, ουτε αναμονή ουτε "κολλήματα". Μπορω να πω πως είναι αρκετά ενδιαφέρον mmorpg. Βέβαια, εχει παρει πολλα στοιχεία απο αλλα mmorpg, που εμενα προσωπικά δεν με χαλάει.

 

Για να είμαι ειλικρινής ομως θα προτιμούσα να ηταν pay once, παρα αυτο το f2p μοτιβο. Ο κοσμος θα κρίνει.

Πάντως δεν είναι p2w απ ότι φαίνεται. Όσοι πληρωνουν απλα έχουν προσβαση σε items νωρίτερα απο αυτούς που δεν πληρώνουν.

 

Οσον αφορά τα γραφικά, τα θεωρώ μέτρια. Ομως τουλάχιστον στο σύστημα μου το παιχνίδι τρέχει πολυ καλα, 60 καρφωτο με ολα τα settings στο φουλ, εκτος απο shadows (medium)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή καιρό έχεις να παίξεις hyped online game ή trollάρεις. Δεν έχω παίξει ΟΥΤΕ ΕΝΑ πολυαναμενόμενο online game που να μην είχε προβλήματα στην αρχή και αυτό ισχύει και για ΑΑΑ τίτλους που το BnS δεν είναι. 

 

Είναι από τα πιο smooth launches που έχω δει. Μη τρελαθούμε τώρα. Ολόκληρη blizzard γαμιέται στα launches. Στο headstart δεν είχα κανένα μα κανένα θέμα ούτε bugs ούτε crashes ούτε Qs ούτε τίποτα.

 

Edit: Για να μη φαίνομαι εριστικός να πω ότι αυτά είναι η προσωπική μου εμπειρία. Αν κάποιος ταλαιπωρείται με bugs και crashes πάω πάσο (γιατί κάτι αντίστοιχο τραβάω στο Fifa 16 που οι υπόλοιποι δεν έχουν θέμα και γκρινιάζω μόνος)

 

Εχω παιξει οτι MMO εχει κυκλοφορησει οποτε δεν..

 

Μην το πεις παραεξω για smooth launch , θα γελανε και οι πετρες

Ειχε προβληματα στο headstart , εχει και τωρα . Queues , lag , errors στον launcher και αλλα πολλα . Ενδεικτικα χτες κατεβαζα ολη μερα γιατι ο launcher κατεβαζε με max 100kb , οταν αποφασισε να κατεβασει μου πεταξε 20 error στην σειρα και ηθελε αλλες τοσες φορες να κανω restart τον client . Σημερα λοιπον που ειπα να παιξω , περασα το 20λεπτο queue , ειχα 180 ping , ο server lagαρε κ μετα απο ενα μισαωρο επεσε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εδω και 2 μερες που το ψιλοχαζευω μια χαρα το βρισκω. Εκτος απο το 15λεπτο queue ολα τα υπολοιπα ειναι μια χαρα. Πολυ ενδιαφερον παιχνιδακι με ομορφα γραφικα, πολυ καλο combat system και με ωραιους χαρακτηρες. Εφοσον ειναι και f2p (και απο το λιγο που ειδα δεν μου κανει καθολου για p2w) το προτεινω χαλαρα σε ολους τους λατρεις των mmo. Γουστα ειναι αυτα δοκιμαστε το και αν δεν σας αρεσει παρατηστε το. Εχει ωραια και ιδιαιτερα classes που αξιζουν εστω και μια δοκιμη trust me ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εχει ωραια και ιδιαιτερα classes που αξιζουν εστω και μια δοκιμη trust me  ;)

όντος μόνο για κιλότα και βυζί ενδείκνυται το game από το λίγο που πρόλαβα να δω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας κ λέμε για classes ποιο θεωρείτε ποιο fun ? και ποιο καλύτερο για pvp ? 
εγώ παίζω summoner μιας και τον έχω άχτι απο εποχές l2 και το γατάκι μου θυμίζει το pet του warlock 
lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 summoner μιας και τον έχω άχτι απο εποχές l2 και το γατάκι μου θυμίζει το pet του warlock 

 

Οντως θυμίζει.

Εγω εκανα πάλι KFM,γιατί μου εδωσε την εντυπωση οτι εχει το μεγαλύτερο ανταποδοτικό skill cap και  γιατι τον είχα ξαναπαιξει και βαριόμουν να το πηγαινω αργά παλι.

Με τρώει το πωλαράκι ομως να δοκιμάσω και assasin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως θυμίζει.

Εγω εκανα πάλι KFM,γιατί μου εδωσε την εντυπωση οτι εχει το μεγαλύτερο ανταποδοτικό skill cap και  γιατι τον είχα ξαναπαιξει και βαριόμουν να το πηγαινω αργά παλι.

Με τρώει το πωλαράκι ομως να δοκιμάσω και assasin.

εγώ να πω την αλήθεια τόσα χρόνια το περίμενα να βγει (απο τότε που είχε ανακοινωθεί) αλλα τα classes δεν τα είχα ψάξει. Ήθελα να το πάρω απ το 0 να έχω να ασχοληθώ με κάτι χαχα

δεν ξέρω τι θα κάνω για next char αλλα σίγουρα θα είναι κάτι fun για εμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα 2 προσπάθειες χθές το απόγευμα, #550 στην σειρά  για τον Starfall και μετά #1200 για τον Windrest (?). Λέω ντάξ... Το έκλεισα και γύρισα Tera.

Θα ξαναδοκιμάσω απο εβδομάδα που ελπίζω να έχει ηρεμήσει το πράγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...