Προς το περιεχόμενο

Blade & Soul (MMORPG)


Hykman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι σαν το tera. Είναι action combat και πολύ γρήγορο..είναι εξαιρετικό κ αν το προσέξουν θα πάει καλά..έχω ήδη σηκώσει εναν force master στο 15lvl με μεγάλη ευχαρίστηση..από εδώ και πέρα ξεκινάει το ουσιαστικό παιχνίδι..

 

Edit:με φοβερό οπτικό τομέα με μεγάλη έμφαση στα ειδικά εφέ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ ευχάριστη εμπειρία μέχρι στιγμής. Η αισθητική του κόσμου είναι πάρα πολύ όμορφη, θυμίζει FF14.

 

Κλασσικά πράγματα σε επίπεδο questing και lvling. Ευχάριστο και αρκετά γρήγορο μέχρι το lvl 15 που έφτασα. Για end-game μάλλον αποκλειστικά pvp για την ώρα.

 

Σε σχέση με το combat όχι δεν είναι σαν το Aion. Είναι σαν το Tera αλλά αρκετά πιο γρήγορο και με έντονο χαρακτηριστικό του τα combos και τα counters. Το παράπονό μου σε σχέση με το combat και ιδιαίτερα το pvp όπως και σε πολλά τέτοια παιχνίδια είναι η WASD κίνηση. Το θεωρώ παράλογο να σου ζητούν να σημαδεύεις με ποντίκι, να κινείσαι με WASD και να κάνεις γρήγορα combos με άλλα 10-12 κουμπιά. Είναι σαν να σου ζητούν να παίξεις Street Fighter με το ένα χέρι. Ποτέ δε κατάλαβα γιατί δε χρησιμοποιείται μια isometric οπτική με το ποντίκι αποκλειστικά υπεύθυνο για την κίνηση/σημάδι και το αριστερό χέρι για τα combos/skills.

 

Ωραίο παιχνίδι. Δοκιμάστε το. Είναι ίσως το πιο hyped mmorpg του 2016.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ευχάριστη εμπειρία μέχρι στιγμής. Η αισθητική του κόσμου είναι πάρα πολύ όμορφη, θυμίζει FF14.

 

Κλασσικά πράγματα σε επίπεδο questing και lvling. Ευχάριστο και αρκετά γρήγορο μέχρι το lvl 15 που έφτασα. Για end-game μάλλον αποκλειστικά pvp για την ώρα.

 

Σε σχέση με το combat όχι δεν είναι σαν το Aion. Είναι σαν το Tera αλλά αρκετά πιο γρήγορο και με έντονο χαρακτηριστικό του τα combos και τα counters. Το παράπονό μου σε σχέση με το combat και ιδιαίτερα το pvp όπως και σε πολλά τέτοια παιχνίδια είναι η WASD κίνηση. Το θεωρώ παράλογο να σου ζητούν να σημαδεύεις με ποντίκι, να κινείσαι με WASD και να κάνεις γρήγορα combos με άλλα 10-12 κουμπιά. Είναι σαν να σου ζητούν να παίξεις Street Fighter με το ένα χέρι. Ποτέ δε κατάλαβα γιατί δε χρησιμοποιείται μια isometric οπτική με το ποντίκι αποκλειστικά υπεύθυνο για την κίνηση/σημάδι και το αριστερό χέρι για τα combos/skills.

 

Ωραίο παιχνίδι. Δοκιμάστε το. Είναι ίσως το πιο hyped mmorpg του 2016.

Θα συμφωνήσω σε όλα..αλλά είναι θέμα συνήθειας ο χειρισμός.κανείς βέβαια λίγο τα δάχτυλα κόμπο στην αρχή αλλά το συνηθιζεις..πάντως για μένα που μετά το tera είχα απελπιστεί με το είδος ήρθε αυτό και τα άλλαξε όλα..και ακόμα είναι η αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι ότι θα το συνηθίσει κάποιος θα το συνηθίσει.

Εδώ οι άλλοι παίζουν Call of Duty με χειριστήριο τι να λέμε τώρα. Το ότι συνηθίζεται δε το κάνει λιγότερο κακό τρόπο χειρισμού και το κακό είναι ότι φαίνεται ότι έχει καθιερωθεί από όλα τα παιχνίδια του είδους. Το αντέγραψαν πχ από το WoW ή τέλος πάντων το τάδε παιχνίδι που το είχε πρώτο αλλά η διαφορά είναι ότι ήταν tab-target combat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρένα με elo βλέπω έχει 1v1 και 3v3. Τι άλλο υπάρχει end-game δε ξέρω και γω θα πρέπει να το googleάρω.

 

Δε χάνεις κάτι σαν F2P. Cosmetics μόνο έχει νομίζω και αν η συνδρομή έχει και κανά EXP boost δε λέει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η συνδρομή έχει έξτρα xp και gold από καθε τι που σου δίνει xp..όποτε δεν αξίζει τουλάχιστον για τώρα..Στην κρίση του καθενός είναι το ποσό θέλει ο παίχτης να ανέβει lvl..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τις class που ειδα εως τωρα σε βιντεακια μου αρεσαν τρεις.

Οι κung fu master οι blade master και οι assasins. Εχει παιξει κανεις με αυτα τα class να δωσει καμια πληροφορια παραπανω μπας και καταφερω να αποφασισω τι να φτιαξω αυριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να σου δώσω σωστό feedback γιατί assasin και KFM ήταν οι δυο επιλογές μου και τους έφτασα μόλις μέχρι lvl15. 

 

Είναι και τα 2 unique classes σε σχέση με τον blade master που είναι απ'όσο έχω δει αρκετά πιο συνηθισμένος.

 

Ο assasin έχει τρελό burst. Καμιά σχέση με τις παπαριές άλλων mmo με damage over time και πίπες. Κάνει άπειρο dmg και είναι πολύ γρήγορο class. Τον ευχαριστιέμαι πάρα πολύ.

 

Ο KFM είναι περίεργος. Υποθέτω ότι πολλά βασικά skills τα αποκτάς (όπως είναι προφανές) μετά το lvl15 οπότε η εμπειρία μου δεν ήταν πολύ ευχάριστη μαζί του. Βασίζεται σε counters οπότε θέλει αρκετά παραπάνω skill. Όλοι λένε ότι σπέρνει αν τον μάθεις αλλά εγώ μαλλον τον παρατάω. Μέχρι το lvl15 δεν είχα κάποιο υποτυπώδες dash.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια τοτε θα πρεπει να δοκιμασω assasin και KFM και να δω τι μου αρεσει πιο πολυ.

 

Επισης ειναι δυνατον οι σερβερ να ανοιγουν αυριο το πρωι στις 7?? Εκτος και αν μου διαφευγει κατι, αλλα πιο περιεργη και κουλη ωρα δεν εχω ξαναδει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι 11 το βράδυ στην Αμερική οπότε έχει λογική. Θα σου πρότεινα πάντως assasin. Δε ξέρω τι γίνεται max lvl αλλά στο 15 είναι 10 φορές καλύτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια τοτε θα πρεπει να δοκιμασω assasin και KFM και να δω τι μου αρεσει πιο πολυ.

 

Επισης ειναι δυνατον οι σερβερ να ανοιγουν αυριο το πρωι στις 7?? Εκτος και αν μου διαφευγει κατι, αλλα πιο περιεργη και κουλη ωρα δεν εχω ξαναδει

κ ομως ετσι ειναι...και εγω μολις τωρα αυτο εψαχνα και επεσα πανω σε αυτο https://forums.bladeandsoul.com/topic/145581-launch-time-really/

εκανα τις μετατροπες σε site και ειδα 7το πρωι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορούμε να κατεβάσουμε το game από τώρα; Ποσά gb είναι; Σε ποιον server θα μπείτε;

 

Nαι απο το site της NCSoft. Ειναι καμια 12GB.

Δεν ξερω σε ποιο σερβερ, οχι τους 2 πιο populated παντως γιατι θα εχει qeue μεγαλο τις πρωτες μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...