Προς το περιεχόμενο

Blade & Soul (MMORPG)


Hykman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερωτηση.Γιατι ειναι Hyped το παιχνιδι??

 

Το είπα hyped γιατί στο reddit.com/r/mmorpg εδώ και μήνες είναι στα πλέον αναμενόμενα και νομίζω το πιο αναμενόμενο του 2016.

 

Τώρα γιατί το έχουν τόσο ψηλά? Είναι ένα όμορφο, polished και ψιλοδιαφορετικό mmo. Δεν είναι ΑΑΑ τίτλος σε καμία περίπτωση αλλά για f2p και ανατολίτικο το προσεγγίζει αρκετά.

 

Υπάρχουν και βγαίνουν συνέχεια τόσες πολλές mmorpg μπούρδες που δεν είναι δύσκολο για ένα παιχνίδι του 7-8/10  να γίνει hyped.

 

Ξαναλέω δεν είναι το παιχνίδι που θα σας κρατήσει χρόνια. Για κανά μήνα βαριά το κόβω. 

εμένα μου παίζει στο παλιό pc 50fps και έχει frame drops στα 40 που κ που αλλα κάτι με ενοχλεί, λες να είναι το ping μεγάλο ? 

δεν μου φαίνεται να έχω delay αλλα κάτι μοιάζει off , θα προσπαθήσω να βρω τι ειναι που θα παίξω σήμερα 

 

Νομίζω λόγω κόσμου και μη optimisation των server κάθε τόσο έχει lag spikes έστω μικρά τα οποία φαίνονται επειδή είναι πολύ γρήγορο το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τροπος να τσεκαρεις το Ping..?

 

Μόνο μέσα από τα windows. To παιχνίδι δεν έχει ingame ping display όπως έχει για τα fps.

 

Οπότε με τον client να τρέχει και αφού έχεις κάνει login στον server ανοίγεις Windows Task Manager. Performance tab και Resource Monitor. Εκεί πας στο Network. Expand τα TCP Connections. Στην λίστα βρίσκεις το client.exe σε όποιο connection το Latency έχει τιμή αυτό είναι και το "ping" σου με τον server.

 

Πάντως υπάρχουν πολλοί παίχτες που είναι παντελώς χαμένοι. Χτεσινή ερώτηση στο faction chat "How do i attack other players?" και μάλιστα το ρωτήσανε πάνω απο μια φορά διαφορετικοί παίχτες.

 

Επίσης το σύστημα που έχει για enchant με τα weapons/accessories έχει μπερδέψει αρκετούς. Και μιλάμε για game που υπάρχει αρκετό καιρό (θα έλεγα χρόνια αλλά ίσως το θεωρήσουν κάποιοι υπερβολή) και υπάρχουν άπειρα forum posts, βίντεος στο youtube για βασικά χαρακτηριστικά του game όπως το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μέσα από τα windows. To παιχνίδι δεν έχει ingame ping display όπως έχει για τα fps.

 

Οπότε με τον client να τρέχει και αφού έχεις κάνει login στον server ανοίγεις Windows Task Manager. Performance tab και Resource Monitor. Εκεί πας στο Network. Expand τα TCP Connections. Στην λίστα βρίσκεις το client.exe σε όποιο connection το Latency έχει τιμή αυτό είναι και το "ping" σου με τον server.

 

Πάντως υπάρχουν πολλοί παίχτες που είναι παντελώς χαμένοι. Χτεσινή ερώτηση στο faction chat "How do i attack other players?" και μάλιστα το ρωτήσανε πάνω απο μια φορά διαφορετικοί παίχτες.

 

Επίσης το σύστημα που έχει για enchant με τα weapons/accessories έχει μπερδέψει αρκετούς. Και μιλάμε για game που υπάρχει αρκετό καιρό (θα έλεγα χρόνια αλλά ίσως το θεωρήσουν κάποιοι υπερβολή) και υπάρχουν άπειρα forum posts, βίντεος στο youtube για βασικά χαρακτηριστικά του game όπως το παραπάνω.

Ναι,τον βρηκα αυτον τον τροπο,ειπα μηπως υπηρχε τιποτα ingame που δεν είδα..

 

ps.

ωραιες εποχες pk επι linage <3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το game το ξεκινησα κ εγω και μπορω να πω οτι η αρχικη εντυπωση ειναι αρκετα θετικη. Κυριως το κομματι της μαχης ειναι ισως το καλυτερο αυτη τη στιγμη. Το lvling/questing απολυτως generic (αναμενομενο), μου αρεσει που εχει κατι το διαφορετικο με το lvlαρισμα του οπλου και των accessories. Δεν εχω προλαβει να ασχοληθω με pvp οποτε δεν εχω αποψη.Το πιο σημαντικο ειναι το τι θα εχουμε σαν endgame και αν ειναι ικανο να κρατησει τους παιχτες. Ειμαι στον starfall crater και χτες το βραδυ ειχε ουρα περιπου 1300 ατομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι διαβαζω το end game του ειναι κυριως αρενες kαι PvP!

Δεν εχει raid κλπ. Οποτε μην απογοητευτειτε οσοι γουσταρετε μονο PVE.

Ισως αρχικα να ισχιει αυτο, αλλα οπως εχω διαβασει η κορεατικη εκδοση εχει αρκετο Pve content (στα 50 lvl). οποτε φανταζομαι μολις ερθει κ εδω το patch αυτο θα ειμαστε ολοι κομπλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Νομίζω λόγω κόσμου και μη optimisation των server κάθε τόσο έχει lag spikes έστω μικρά τα οποία φαίνονται επειδή είναι πολύ γρήγορο το παιχνίδι.

κομπλέ είμαι τώρα κανένα πρόβλημα

--------------------------------------------------------------------------------

όποιος έχει πρόβλημα με τα fps να δοκιμάσει να βάλει limit frame rate :120 και background limit frame : 120 

προσωπικά στο παλιό pc που παίζω με πήγε στα 50-65 fps αλλάζοντας την ρύθμιση 

τώρα ναι , παίζω άνετα. 

3200 queue στον Windrest

Θα συνεχισει ο κοσμος πολυ να παιζει με τετοια queues , δεν

καλά που δεν έκανα log out απο το πρωί, βιαζόμουν κ το άφησα έτσι

 lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λογικά είναι το 1ο mmo που day 2 έχει Q.

 

Ο Windrest είχε γεμίσει από το headstart ήδη και είπαμε μη πάτε εκεί. Όποιος πήγε κακό του κεφαλιού του. Εγώ πάνω από 15' ακόμη δεν έχω πετύχει Q.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι ολοι τρεχουν σαν τρελοι να μπουν απο το πρωτο δευτερολεπτο που ανοιξαν οι σερβερς και μετα γκρινιαζουν για την αναμονη στην ουρα.....με ξεπερναει! Εχει γεμισει το official forum με κλαψα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απλα το αναφερω δεν γκρινιαζω :-) Ειναι απολυτα φυσιολογικο να γινεται αυτο με ενα πολυαναμενομενο παιχνιδι, και δειχνει οτι υπαρχει μεγαλο ενδιαφερον! και φυσικα δεν ειναι λυση οι περισσοτεροι server που λενε πολλοι γιατι μετα ειναι οι ιδιοι που φωναζουν οτι δεν εχουν κοσμο. Επεισης τωρα ειναι κ ωρα αιχμης για τα games, πρωι-μεσημερι δεν ειχα κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...