Προς το περιεχόμενο

Το Internet χωρίστηκε στα δύο. Οι διαφωνίες και η επιστήμη γύρω από το χρώμα ενός φορέματος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν βλεπει ο καθενας διαφορετικο πραγμα...Αυτο κανονικα πρεπει να το δεις μπροστα σου με τα ματια σου. Αποκλειεται να βαλεις 1000 ατομα να το δουν απο την ιδια αποσταση και υπο ιδιων συνθηκων και να δει εστω και ενας διαφορετικα χρωματα, εκτος και αν εχει αχρωματοψια..Αυτα τα ποστς ειναι κλασσικα για να καθομαστε ολα τα γιδια να λογομαχουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον μερικοί το βλέπουν μπλε μιας και οι περισσότεροι (3 στους 4) το βλέπουν λευκό-χρυσό, όπως κι εγώ.

 

Το θέμα δεν είναι τι χρώμα είναι, το θέμα είναι τι χρώμα το βλέπει ο κόσμος. Και εφόσον το 75% το βλέπουν άσπρο, άσπρο είναι.

 

 

Ας πούμε ότι εγώ δεν είμαι δολοφόνος, αλλά αν όλοι πιστεύουν ότι είμαι, τότε είμαι και θα πάω φυλακή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πιθανοτητα να σκεφτει καποιος οτι το "τι χρωμα ειναι οτιδηποτε" καθοριζεται κυριως απο τον φωτισμο δεν παιζει ε? Οπως υποθετω οτι δεν παιζει να υπαρχουν ενδιαμεσα χρωματα οπως το ανοιχτο μπλε και το σκουρο χρυσο....

 

εστω λευκο-χρυσο. Αν το φωτισεις με ελαφρως μπλε φωτισμο θα φανει μπλε μαυρο

το αναποδο δεν γινεται .

 

Ειδικα οσοι εχουν νοημοσυνη πανω απο 1 νομιζω γελανε με την ψυχη τους με αυτες τις ηλιθιοτητες.  φτανει πια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως, λογικα, ολοι συμφωνουν οτι ειναι εγχρωμο.

 

Κοίτα, η καλύτερη απάντηση που πήρα όταν ρώτησα, και μάλιστα από κοπέλα, ήταν η εξής

02.28.2015-00.40.png

Επεξ/σία από GrandGamer
  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω εγώ την ηλίθια ερώτηση.. το ΜΑΥΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΝΕ!?

 

Εγώ βλέπω κατουρλί με γαλαζόλευκο στα χρώματα που αντανακλώνται από το φόρεμα.

 

Δεν βλεπει ο καθενας διαφορετικο πραγμα...Αυτο κανονικα πρεπει να το δεις μπροστα σου με τα ματια σου. Αποκλειεται να βαλεις 1000 ατομα να το δουν απο την ιδια αποσταση και υπο ιδιων συνθηκων και να δει εστω και ενας διαφορετικα χρωματα, εκτος και αν εχει αχρωματοψια..Αυτα τα ποστς ειναι κλασσικα για να καθομαστε ολα τα γιδια να λογομαχουμε :P

Πες το σε όλους εδώ μέσα που κάθονται και τσακώνονται για τα σχέδια των κινητών ποιός αντιγράφει ποιόν.

Η κατάσταση είναι για κλάματα και τα νέα επίσης :Ρ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω εγώ την ηλίθια ερώτηση.. το ΜΑΥΡΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΝΕ!?

 

Εγώ βλέπω κατουρλί με γαλαζόλευκο στα χρώματα που αντανακλώνται από το φόρεμα.

 

Είναι απαίσιος ο φωτισμός στο δωμάτιο γι αυτό το βλέπεις έτσι. Κοίτα στο κάτω μέρος της φωτογραφία, στις ρίγες που φαίνεται πιο καθαρά το μαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...