Προς το περιεχόμενο

Το Internet χωρίστηκε στα δύο. Οι διαφωνίες και η επιστήμη γύρω από το χρώμα ενός φορέματος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στην αρχή πήγα να βρίσω γιατί έμοιαζε με αυτές τις σαβουροειδήσεις που βγάζουν στο internet συνήθως αλλά τελικά ενώ την πρώτη φορά που το κοίταξα ο εγκέφαλός μου το ερμήνευσε άσπρο-χρυσό όλες τις επόμενες το έβλεπα μπλε-μαύρο

 

anyway είναι θέμα ερμηνείας του εγκεφάλου όπως και στη φωτογραφία πιο κάτω, αν δεν ήταν σαφής θα μπορούσαν οι μισοί να λένε ότι η οροφή του αυτοκινήτου στην εικόνα είναι μπλε και όχι ότι το μπλε προέρχεται από φωτισμό/ανάκλαση

 

 

saviniforgedsv28.jpg

 

 

απλά έτυχε η φωτογραφία με το φόρεμα να μην έχει αρκετές πληροφορίες για να βγάλει σαφές συμπέρασμα ο εγκέφαλος αν το μπλε είναι μπλε φωτισμός σε άσπρο ή αν οι χρυσές ρίγες είναι κίτρινος φωτισμός σε μαύρο

σε μένα ανάλογα με το τι background έχει γύρω από την εικόνα με το φόρεμα, το βλέπω και με διαφορετικό χρώμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά το αμάξι από πάνω είναι ολοκάθαρα λευκό. :P

 

Εγώ που το έβλεπα άσπρο με χρυσό και μετά από λίγο, όταν

ξανανέβηκα να την δω είχε γίνει μαύρο με μπλε;

 

Σε είχαν ψεκάσει στην αρχή και μετά πέρασε η επίδραση, γιατί τα χημικά στην Ελλάδα είναι κακής ποιότητας και το είδες κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που το έβλεπα άσπρο με χρυσό και μετά από λίγο, όταν

ξανανέβηκα να την δω είχε γίνει μαύρο με μπλε;

Εγώ ακριβώς το ανάποδο. Εϊδα το βίντεο στο youtube και ήτανε μπλε... και τώρα που το βλέπω στο insomnia είναι άσπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πολύ αναφέρετε το θέμα των αεροψεκασμών, χωρίς όμως να γνωρίζετε την αλήθεια.

 

@GrandGamer

Έχεις δίκαιο! Αυτή τη φορά όμως ψεκάστικα από μόνος μου. Ψάχνω να βρω τα χημικά. Μάλλον τα βρήκα, αλλά όχι και αυτό που θα το κρατήσει για σεβαστό χρονικό διάστημα, πχ για ολόκληρες εκλογές.

 

Τα χημικά είναι τα εξής:

 

 

Σιγά μην τα πω. :P Θα βγάλω σύντομα paper.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το έβλεπε ο Σεφερλής θα έλεγε ότι είναι "πρασινάκι με φούξια ρίγες". Μπορούν αυτοί που μας ψεκάζουν να δώσουν τη συνταγή. Το θέλω σε χάπι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβληματα που εχει ο κοσμος...η κοπελα μου φοραει χωρις να ειμαι σιγουρος κοκκινο κιλοτακι αλλα ο γκομενος της επιμενει οτι ειναι φουξια...να το ανεβασω να μου δωσουν απαντηση?ημαρτον

 

καλά, μετά από τόση ώρα, μονο εγώ κατάλαβα ότι η κοπέλα ΣΟΥ έχει γκόμενο... Και ότι μιλάτε και από πάνω...

 

Σαν δεν ντρέπεστε. φωτιά θα πέσει να σας κάψει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...