Προς το περιεχόμενο

Το Internet χωρίστηκε στα δύο. Οι διαφωνίες και η επιστήμη γύρω από το χρώμα ενός φορέματος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαύρο δεν υπάρχει στην εικόνα ούτε για δείγμα. Μουσταρδί με γαλάζιο φαίνεται το φουστάνι.

 

Τώρα το τι είναι στην πραγματικότητα δεν μας ενδιαφέρει καθόλου, σημασία έχει πως το αποτύπωσε ο φακός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κοπελα μου φοραει χωρις να ειμαι σιγουρος κοκκινο κιλοτακι αλλα ο γκομενος της επιμενει οτι ειναι φουξια...να το ανεβασω να μου δωσουν απαντηση?

 

Χμμμμ !!! Ενδιαφέρον πρόβλημα, για στείλε μου μιά φωτογραφία να την... μελετήσω να σου πω, αα εάν έχεις καμία τόπλες και είναι ωραία γκόμενα θα βοηθήσει επιστημονικά εννοω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι το βλεπουν λευκο-χρυσο πρεπει να χανουν λαδια..

Ειναι ξεκαθαρα μπλε-μαυρο ρε παιδια,πως ειναι δυνατον να το βλεπετε ασπρο-χρυσο;;;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα φαινεται ξεκαθαρα :P

 

two-dresses.jpg

 

Λοιπόν είναι θέμα ημισφαιρίων του εγκεφάλου παιδιά και όχι αχρωματοψίας. Τώρα που το έβαλε ο φίλος κοιτάξτε για λίγο το φόρεμα αριστερά ή μπλε για όσους είναι δεξιόχειρες και μετά ξαναδείτε την πάνω φωτό του άρθρου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εσύ είσαι ποιος ακριβώς;

Απλα ενας συμφορουμιτης που διαβαζει τα περισσοτερα αρθρα - σχολια και επιλεγει να μιλα οταν πραγματικα εχει κατι να πει. Δεν εχω κατι μαζι σου, απλα ως φυσικος σου επιςιμαινω οτι εισαι τελειως λαθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ πάντως το βλέπω και με τις δύο εκδόσεις! :P Βασικά όταν εχει φως το βλέπω Χρυσό-Άσπρο ενώ το βράδυ Μαύρο-Μπλέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πφφφ , παω να ξυσω την μυτη μου . μπορει να παω και βολτα με το αυτοκινητο δεν ξερω. παντως σημερα ειναι σαββατο , οχι κυριακη ειναι . 

καλο μηνα ! 

 

εχει πλακα παντως πως μασαει ο κοσμος , αυτο το αρθρο ειναι ενα τελειο παραδειγμα , σαν παπαγαλακια μας πετας μια μαλακια και αρχιζουμε και κελαηδαμε αυτο που ακουσαμε . πως εχουμε καταντησει ετσι ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΦΡΙΚΑΡΑ!

 

Καταλαβα ολα τα επιστημονικα, οκ λεω, ειναι μπλε μαυρο και ο εγκεφαλος μου μπλα μπλα μπλα...

 

Αλλα γενικα ελεγα "ασπρο χρυσο και ο εγκεφαλος μου κανει λαθος"

Δεχομουν την παραπλανηση αλλα το εβλεπα ασπρο χρυσο παντα

 

Με το που βλεπω το κανονικο...ξανακοιταω το αρχικο, μπλε-μαυρο!

 

 

ΥΓ. Ακομα πιο ενδιαφερον βεβαια για το χρωμα...τι χρωμα ειναι το μπλε? Ας πουμε η φανελα της Εθνικης ειναι μπλε ετσι? Συμφωνουμε ολοι?

 

Πως ξερουμε οτι αυτο που βλεπω εγω και το ονομαζω "μπλε" δεν ειναι αυτο που βλεπεις εσυ σαν το δικο μου πρασινο και απλα το ονομαζουμε "μπλε και οι 2"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παιδιά, μια το βλέπω άσπρο με χρυσό, μια το βλέπω μπλέ με μαύρο.δεν μπορώ να το εξηγήσω.Και εγώ νόμιζα στην αρχή, ότι η γυναίκα μου με δουλεύει, αλλά ειναι αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...