Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε επίσημα τα Galaxy S6 και Galaxy S6 edge


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ok, μεταξυ μας ομως, η ελλειψη SD μονο μονο μειονεκτημα ειναι ανεξαρτητως συσκευης ε. Μη μου πειτε για τις ταχυτητες κλπ, προτιμω να το εχω ως επιλογη και να θυσιασω την ταχυτητα (ή να αποφασισω πως οχι) παρα να μην το εχω. Οκ καλο το cloud, αλλα στη χωρα μας δεν ειναι παντα εφικτο να το χρησιμοποιεις. Οχι βεβαια πως θα ειχα ποτε την απαιτηση η αγορα της Ελλαδας (και της Χ Ελλαδας) να λαμβανεται ως γνωμονας απο τις εταιρειες, αλλα just saying.

Για την αφαιρουμενη μπαταρια ψιλοαδιαφορο σε προσωπικο επιπεδο γιατι ετσι κι αλλιως δεν προλαβαινει να μου χαλασει, αντικειμενικα ομως ειναι βολικο να υπαρχει η επιλογη αλλαγης της μπαταριας on the go.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Ok, μεταξυ μας ομως, η ελλειψη SD μονο μονο μειονεκτημα ειναι ανεξαρτητως συσκευης ε. Μη μου πειτε για τις ταχυτητες κλπ, προτιμω να το εχω ως επιλογη και να θυσιασω την ταχυτητα (ή να αποφασισω πως οχι) παρα να μην το εχω. Οκ καλο το cloud, αλλα στη χωρα μας δεν ειναι παντα εφικτο να το χρησιμοποιεις. Οχι βεβαια πως θα ειχα ποτε την απαιτηση η αγορα της Ελλαδας (και της Χ Ελλαδας) να λαμβανεται ως γνωμονας απο τις εταιρειες, αλλα just saying.

Για την αφαιρουμενη μπαταρια ψιλοαδιαφορο σε προσωπικο επιπεδο γιατι ετσι κι αλλιως δεν προλαβαινει να μου χαλασει, αντικειμενικα ομως ειναι βολικο να υπαρχει η επιλογη αλλαγης της μπαταριας on the go.

Απο την αλλη, με 64 & 128gb πλεον είσαι καλυμμένος ακόμη και χωρίς SD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που δεν το επισημάνατε είναι ότι το αλουμίνιο με το οποίο είναι και τα δύο μοντέλα κατασκευασμένα  χρησιμοποιούνται στην κατασκευή των αεροπλάνων , πράγμα που σημαίνει δεν λυγίζει ποτέ δεν σπάει ποτέ δεν μπορεί εύκολα να πάρει γρατζουνιές δεν καίγεται εύκολα και είναι πανάλαφρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κάτι που δεν το επισημάνατε είναι ότι το αλουμίνιο με το οποίο είναι και τα δύο μοντέλα κατασκευασμένα  χρησιμοποιούνται στην κατασκευή των αεροπλάνων , πράγμα που σημαίνει δεν λυγίζει ποτέ δεν σπάει ποτέ δεν μπορεί εύκολα να πάρει γρατζουνιές δεν καίγεται εύκολα και είναι πανάλαφρο

 

Κάτσε να το δούμε απο κοντά και στην πράξη πρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, μεταξυ μας ομως, η ελλειψη SD μονο μονο μειονεκτημα ειναι ανεξαρτητως συσκευης ε. Μη μου πειτε για τις ταχυτητες κλπ, προτιμω να το εχω ως επιλογη και να θυσιασω την ταχυτητα (ή να αποφασισω πως οχι) παρα να μην το εχω. Οκ καλο το cloud, αλλα στη χωρα μας δεν ειναι παντα εφικτο να το χρησιμοποιεις. Οχι βεβαια πως θα ειχα ποτε την απαιτηση η αγορα της Ελλαδας (και της Χ Ελλαδας) να λαμβανεται ως γνωμονας απο τις εταιρειες, αλλα just saying.

Για την αφαιρουμενη μπαταρια ψιλοαδιαφορο σε προσωπικο επιπεδο γιατι ετσι κι αλλιως δεν προλαβαινει να μου χαλασει, αντικειμενικα ομως ειναι βολικο να υπαρχει η επιλογη αλλαγης της μπαταριας on the go.

 

Οι «επιλογές» πάντα φέρνουν θυσίες σε άλλο κομμάτι. Και είναι απαραίτητη η SD σε κινητά χωρίς ικανό αποθηκευτικό χώρο. Συσκευή με 4GB χώρο και χωρίς επέκταση, ναι, δε πάει πουθενά. Όταν έχεις όμως 64GB & 128GB είναι αντικειμενικά άχρηστη.

 

Το να δίνουν επιλογές «για το γαμώτο» κι ας μην χρειάζονται πραγματικά, είναι κακή σχεδιαστική πρακτική.

 

Μη ξεχνάς ότι οι περισσότεροι χρήστες δεν ξέρουν που τους πάνε τα τέσσερα κι ακόμα προσπαθούν να βάλουν εφαρμογές στην SD! Ε, για την εταιρεία είναι καλύτερο να «κόψει ελευθερία» και να είναι σίγουρη ότι η συσκευή παρέχει μια καλή εμπειρία (για να μη χαλάει και το όνομά της) παρά «να σου δίνει την δυνατότητα» και μετά να κολλάνε τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι απέχει, απέχει. Ακριβότερο είναι το GS6 στις κοινές χωρητικότητες (64GB & 128GB). Τουλάχιστον σε όσες χώρες έχει ανακοινωθεί ως τώρα …

 

Το ότι τέλειωσε το παιχνίδι με τις SD και τις αφαιρούμενες μπαταρίες καλό είναι. Απλά τόσα χρόνια οι Androidάδες (και περισσότερο οι Samsungάδες) το παρουσίαζαν για μειονέκτημα του iPhone. 

 

Μονο για αρνητικο μπορεις να το παρεις αυτο. Μου θυμιζεις το οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την τιμή που έχει το S6 αν δεν κάνω λάθος είναι ακριβότερο από το HTC One M9 το οποίο δέχεται SD + FM radio, λογικό να χάσει μια μερίδα πελατών η Samsung που θα μετακινηθούν προς HTC.

 

Από την άλλη το S6 φαίνεται να θέτει νέα στάνταρ στην ταχύτητα internal storage

 

nexus2cee_image.png

 

 

nexus2cee_image1.png

 

Galaxy S6 Storage Benchmarks Show It Blowing All Past Phones Out Of The Water

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο κινητό αλλά με 2,600 mah μπαταρία,λειτουργικό Androidκαι με τόσα πολλά υποσχόμενο κινητό (τεχνολογικά) δεν πας πουθενά. Αντε Γειά. Μαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...