Προς το περιεχόμενο

Ο παιδοφιλος με το βανακι !!!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

"Δεν προσφέρει τίποτα στα θύματά του,

οκ λοιπον , εγραψα ξεκαθαρα τι προσφερει η φυλακη στα θυματα του και μονο εσυ δεν το καταλαβες !

και γραφεις την πατατα και μιλας και για διανοητικα επιπεδα , θα πεσει κανας κεραυνος να σε καψει προσεχε το .. 

 

στο θεμα μας τωρα , στα θυματα νομιζω σιγουρα προσφερει μεγαλυτερη ικανοποιηση η θανατικη ποινη παρα η φυλακη που εδω στο ελαντα μεταφραζεται σε αδειουλες μετα απο 3-4 χρονακια ! αν ζουσαμε στην αμερικη θα το συζητουσαμε αλλιως  κατω απο αλλη οπτικη .. τελος και απο μενα καλη συνεχεια ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιθανότερο είναι να μην πήγαινες.

Πάντα μιλώ με απόλυτη ψυχραιμία και εννοώ αυτά που λέω. Τέλος με σένα.

 

Άρα αν όπως προβλέπεις τελικά δεν πήγαινα τότε είμαι παρτάκιας και διπρόσωπος επειδή... επειδή....

 

Δε γαμιέται πάμε για μπύρες. Να τον παλουκώσουν τον ανώμαλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προστασία της κοινωνίας από κάποιον (φυλακή) και σωφρονισμός είναι δύο διαφορετικά πράγματα. Μπορεί κάποιος να είναι κλεισμένος στην φυλακή και έτσι η κοινωνία να προστατεύεται από αυτόν, αλλά δεν σημαίνει οτι ο εγκλεισμός για Χ χρόνια θα του αλλάξει την νοοτροπία και θα τον κάνουν να μην διαπράξει ξανά τα αδικήματα που έκανε εφόσον θα κυκλοφορεί ελεύθερος στην κοινωνία. Τώρα πως θα γίνει να βρεθεί μια χρυσή τομή ώστε και να προστατεύεται η κοινωνία από κάποιον αλλά και να διορθώνεται σαν άνθρωπος ώστε να καταλάβει τα λάθη του και να μην τα ξανακάνει, αυτό δεν το ξέρω ούτε έχω τις γνώσεις για να προτείνω κάτι.

 

Θα συμφωνούσα μαζί σου, αλλά υπάρχει και η περίπτωση Βλαστού και Παλαιοκώστα , όπου βλέπουμε τον σωφρονισμό και την μεταμέλεια σ' όλο το μεγαλείο τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παιδόφιλοι στιγματίζονται, ακόμα και αν θεωρήσουμε ότι βγαίνει από τη φυλακή, νομίζεις ότι θα μπορέσει να γυρίσει σπίτι του και όλα καλά όλα ωραία? Καταρχάς θα βρίσκεται υπό ιατρική παρακολούθηση, θα τον τινάζουν στα ψυχοφάρμακα, δεν θα έχει ούτε σεξουαλικές ορέξεις ούτε τίποτα και δεν θα τον πλησιάζει κανείς.

 

Επίσης ελπίζω ότι μέχρι τότε οι γονείς θα έχουν λίγο παραπάνω από αέρα στο κεφάλι τους, btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνούσα μαζί σου, αλλά υπάρχει και η περίπτωση Βλαστού και Παλαιοκώστα , όπου βλέπουμε τον σωφρονισμό και την μεταμέλεια σ' όλο το μεγαλείο τους.

 

Ε αφού δε σωφρονίστηκαν και δε μεταμέλησαν αυτοί οι δύο πάει να πει δε θα δουλέψει για να κανέναν.

 

Και ξέρεις τι; Χέσ' τα όλα τα διακεκριμένα μυαλά του χώρου, από τους αρχαίους Έλληνες (τη λέξη "σωφρονισμός" την ξέρεις τουλάχιστον) μέχρι σήμερα, που πιστεύουν ότι η κοινωνία οφείλει να κάνει και ωφελείται από το αντίθετο. Εγώ μαζί σου.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/On_Crimes_and_Punishments

 

Within eighteen months, the book passed through six editions. It was translated into French by Olympe de Gouges in 1766 and published with an anonymous commentary by Voltaire. An English translation appeared in 1767, and it was translated into several other languages. The book was read by all the luminaries of the day, including, in the United States, by John Adams and Thomas Jefferson.

The book's principles influenced thinking on criminal justice and punishment of offenders, leading to reforms in Europe, especially in France and at the court of Catherine II of Russia. The judiciary reform advocated by Beccaria also led to the abolition of death punishment in the Grand Duchy of Tuscany, the first state taking this measure in the whole world.

Thomas Jefferson in his "Commonplace Book" copied a passage from Beccaria related to the issue of gun control: "Laws that forbid the carrying of arms . . . disarm only those who are neither inclined nor determined to commit crimes . . . Such laws make things worse for the assaulted and better for the assailants; they serve rather to encourage than to prevent homicides, for an unarmed man may be attacked with greater confidence than an armed man."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χημικος ευνουχισμος απο οτι γνωριζω ειναι γνωστη μεθοδος για τους παιδεραστες σε ολοκληρο τον κοσμο.... :devil:

 

 

 

 

 

Συμφωνώ οτι πρέπει να επανέλθει η θανατική ποινή γι'αυτά τα λάθη της φύσης..

 

Απλά έχω μια ένσταση ως προς την δημοσίευση των φωτωγραφιών.

Υποτίθεται οτι στο δικαστικό σύστημα ισχύει το αθώος μέχρι απόδειξη του εναντίου.

Και η απόδειξη του εναντίου μπορεί να γίνει μόνο στο δικαστήριο.

Δεν είναι επικίνδυνο να δημοσιεύονται οι φωτογραφίες πριν καταδικαστεί ο κατηγορούμενος;

Αν μια στο εκατομμύριο είναι αθώος και το αποδείξει στο δικαστήριο ποιός θα αποκαταστήσει την κατεστραμένη εικόνα του και τιμή του;

 

υγ..Και το χαρτί υγείας στο βαν δε λέει τίποτα..Και εγώ έχω στο αμάξι για να φυσάω τη μύτη μου.

 

 

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=33966&subid=2&pubid=113471751

 

Η αστυνομια τις εδωσε.

 

''Υπενθυμιζεται ότι η σύλληψή του έγινε επ' αυτοφώρω τη Δευτέρα, ενώ επιχειρούσε να επιβιβάσει στο αυτοκίνητό του, το οποίο μάλιστα είχε ειδικά «διαμορφώσει», έναν 13χρονο, με σκοπό να ασελγήσει εις βάρος του.''

Οχι απαραιτητα .Καλυτερη λυση ειναι ο ευνουχισμος , και επειτα η θανατικη ποινη . Μεταρχιδια στο στομα .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με αφήνεις να κοιμηθώ. :P

Είμαι της Σπαρτιάτικης σχολής , όχι της Αθηναϊκής, αλλά όπως είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνεις δεν διεκδικώ ούτε το αλάθητο, ούτε βέβαια χέζω κανένα διακεκριμένο μυαλό.

Εν προκειμένω απλώς λέω τι πιστεύω για την συγκεκριμένη περίπτωση . Και για να ξεκαθαρίσω, αν το έκανε άλλος πατέρας αντί για μένα , θα τον υποστήριζα με όλες μου τις δυνάμεις να μην πάει φυλακή. Δεν θα έλεγα , ααααα ο φόνος είναι φόνος . Υπάρχει μεγάλη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι καμια τιμωρια δεν μπορει να αποτρεψει τους παιδεραστες. Ειναι σαν να λες στον καπνιστη οτι θα πεθανει απο το τσιγαρο, στ @ρχιδι@ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνούσα μαζί σου, αλλά υπάρχει και η περίπτωση Βλαστού και Παλαιοκώστα , όπου βλέπουμε τον σωφρονισμό και την μεταμέλεια σ' όλο το μεγαλείο τους.

 

Εδώ είπε στους αστυνομικούς ότι θέλει να πάει να δει ........ποδόσφαιρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πήγαινα έκτη δημοτικού , ένα απόγευμα που γυρνούσα από τα αγγλικά κάποιος μπήκε μαζί μου στην πολυκατοικία με στρίμωξε και την έπαιζε πάνω μου. πλέον δεν θυμάμαι τι πρόσωπο του ,μόνο την ανάσα του πάνω μου και όλη αυτή τη κάψα αυτού που έκανε,

εγώ απλά φώναξα βοήθεια μαμά και αυτός πανικοβλήθηκε και έφυγε ,πήγαμε στην αστυνομία αλλά δεν έγινε τίποτα (κλασικά)

 

αυτό που πέρασα εγώ δεν είναι τίποτα μπροστά σε ένα παιδί που το έχουν βιάσει και όμως για καιρό δεν μπορούσα να βγω μόνη μου από το σπίτι,κοιτούσα συνέχεια πίσω μου,πόσω μάλλον ένα παιδί που δεν έχει μείνει μόνο στο θώπευμα!

 

Πραγματικά με αυτά που διαβάζω με μερικούς εδώ μέσα ,τόσο προοδευτικούς και συμπονετικούς , μάλλον η συμπόνοια σταματάει όταν μπει στον δικό μας κώλο.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πραγματικά με αυτά που διαβάζω με μερικούς εδώ μέσα ,τόσο προοδευτικούς και συμπονετικούς , μάλλον η συμπόνοια σταματάει όταν μπει στον δικό μας κώλο.

Ειπαμε αν προκειται για τον δικο μας κωλο τρωμε σιδερα !!!!  ειμαστε οι ατρομητοι τιμωροι - παιρνουμε τον νομο στα χερια μας δαγκωνουμε καρυδια , βγαζουμε σπλαχνα , ξεριζωνουμε καρδιες με τα ιδια μας τα χερια δεν περνουμε χαμπαρι πουθενα  ουτε απο νομους ουτε απο τιποτα , αυτοδικουμε , ειμαστε πανω απο ολους και ολα !! 

αν ομως προκειται για του αλουνου τον κωλο ε τοτε σερβιρουμε ενα οτι να'ναι σεντονακι βαζουμε και γαρνιτουρα ολίγο απο wikipedia  στα αγγλικα παρακαλω :-) και ειμαστε οκ  !! α ρε παλικαραδες μου φτου σας  να μη σας ματιασω !!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε αν προκειται για τον δικο μας κωλο τρωμε σιδερα !!!!  ειμαστε οι ατρομητοι τιμωροι - παιρνουμε τον νομο στα χερια μας δαγκωνουμε καρυδια , βγαζουμε σπλαχνα , ξεριζωνουμε καρδιες με τα ιδια μας τα χερια δεν περνουμε χαμπαρι πουθενα  ουτε απο νομους ουτε απο τιποτα , αυτοδικουμε , ειμαστε πανω απο ολους και ολα !! 

αν ομως προκειται για του αλουνου τον κωλο ε τοτε σερβιρουμε ενα οτι να'ναι σεντονακι βαζουμε και γαρνιτουρα ολίγο απο wikipedia  στα αγγλικα παρακαλω :-) και ειμαστε οκ  !! α ρε παλικαραδες μου φτου σας  να μη σας ματιασω !!!

Στα γερμανικα επρεπε να το  σερβιρει...αλλα τεσπα...που να μαθει ειναι...δυσκολη γλωσσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...