Προς το περιεχόμενο

Iphone 6 vs "Random Android ναυαρχιδα"


Odys007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, πριν λιγο καιρο εχασα το κινητο μου (xperia s) :fear:  και αναγκαστηκα θα προβω στην αγορα ενος νεου.

 

Ειμαι αναμεσα στο αιφον 6 γιατι αφενως μολιγς αγορασα μακμπουκ και πιστευω οτι θα δεσει καλα( software wise) αλλα και επειδη μου αρεσει η απλοτητα και η ευκολια του αιφον.

 

Απο την αλλη με προβληματιζει η σχετικα μικρη μπαταρια και η καμερα. Γιύατο σκεφτομαι να παω σε καποιο ανδροιδ κινητο, ναυαρχιδα.Αυτο που ψαχνω ομως ειναι να μην υπαρχει το παραμικρο λαγκ,ενω θελω να εχει και πολυ γρηγορο λογισμικο στη καμερα. 

 

Προτιμω απο ελληνικο μαγαζι την αγορα γιατι δεν πληρωνω φπα λογω επαγγελματος. Το ανδροιδ το ψαχνω στη τιμη περιπου του αιφον 16 γβ , δηλαδη μεχρι 600 ευρω το πολυ.

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας :D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα σε ενδιαφερε κατι σε windows phone; γιατι υπαρχουν πολυ τιμιες και ποιο δυνατες προτασεις απο ενα iphone 6 με σχεδον τα μισα χρηματα!

 

https://www.skroutz.gr/comparelists/40?compare=5307730%2C4960603

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να μην πας σε windows phone; Το παραμικρό lag δεν θα βρεις και θα έχεις και αξιοπρεπής μπαταρία + απλότητα λογισμικού + μάλλον η καλύτερη κάμερα της αγοράς αυτή τη στιγμή. Μιλάω για το lumia 930.

 

Αν πάλι θες adroid τηλέφωνο που λες με τόσο σπιρτόζικο λογισμικό και γρήγορη και καλή κάμερα τότε μάλλον το Xperia Z3 είναι για εσένα. Καλή περίπτωση είναι και το Moto X second gen αλλά μάλλον θα στα χαλάσει στην κάμερα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, πριν λιγο καιρο εχασα το κινητο μου (xperia s) :fear:  και αναγκαστηκα θα προβω στην αγορα ενος νεου.

 

Ειμαι αναμεσα στο αιφον 6 γιατι αφενως μολιγς αγορασα μακμπουκ και πιστευω οτι θα δεσει καλα( software wise) αλλα και επειδη μου αρεσει η απλοτητα και η ευκολια του αιφον.

 

Απο την αλλη με προβληματιζει η σχετικα μικρη μπαταρια και η καμερα. Γιύατο σκεφτομαι να παω σε καποιο ανδροιδ κινητο, ναυαρχιδα.Αυτο που ψαχνω ομως ειναι να μην υπαρχει το παραμικρο λαγκ,ενω θελω να εχει και πολυ γρηγορο λογισμικο στη καμερα. 

 

Προτιμω απο ελληνικο μαγαζι την αγορα γιατι δεν πληρωνω φπα λογω επαγγελματος. Το ανδροιδ το ψαχνω στη τιμη περιπου του αιφον 16 γβ , δηλαδη μεχρι 600 ευρω το πολυ.

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας :D .

 

http://www.sellphone.gr/shop/xiaomi/xiaomi-mi-4-lte-white/?ref=bestprice.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έχεις αγοράσει MacBook δε νομίζω να αξίζει να πάρεις οτιδήποτε άλλο πέρα από iPhone 6. Εάν δεν είχες μηχάνημα με OS X Yosemite θα έλεγα κι εγώ καλύτερα κάτι σε WP8. Αλλά εφόσον έχεις MacBook θα χάσεις πολλά αν πάρεις non-iOS κινητό.

 

Σημειώσεις, υπενθυμίσεις; Τα γράφεις στο ένα, τα έχεις στο άλλο, αυτόματα. Είσαι στον υπολογιστή και λαμβάνεις κλήση / SMS; Απαντάς από τον υπολογιστή. Αρχεία από εφαρμογές (π.χ. κείμενο από το Pages) τα βλέπεις και στα δύο. Χωρίς να κάνεις κάτι. Safari; Διαβάζεις κάτι στο λεωφορείο κι έφτασες; Ε, σπίτι συνεχίζεις απ'τον υπολογιστή, από εκεί που έμεινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Safari; Διαβάζεις κάτι στο λεωφορείο κι έφτασες; Ε, σπίτι συνεχίζεις απ'τον υπολογιστή, από εκεί που έμεινες.

 

Αν εχεις κινητο 700ευρω δεν χρησιμοποιεις λεωφορειο 

LoL  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sony Z3. Ποιοτητα κατασκευής στα ίδια επιπεδα με το iphone + αδιάβροχο. Λαγκ δεν υπάρχει πουθενά, και πάει και σφαίρα. Μαζί με το note 4 τα δυο καλύτερα android τηλέφωνα της αγοράς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενε μεχρι το καλοκαιρι που θα βγουν νεα μοντελα...

samsung galaxy S6

HTC M9

Lg G4

Sony Z4

OnePlus Two

huawei P8

και ποσα ακομα...  "λογικα θα πεσουν οι τιμες στα προηγουμενα μοντελα"

υπαρχουν μοντελα που απο θεμα ποιοτητας και χαρακτηριστικων ειναι πολλες σκαλες πιο πανω απο τα iphonia..

"απο θεμα μοστρας ομως......παμε αλλου"

 

 η συνδεσιμοτητα τωρα που προσφερει το iphone με τα mac... σαν να πουλας καταψυκτες στην ανταρτικη

πολυ φασαρια για το τιποτε

 

προσωπικα στην κατηγορια των 600 ευρο το iphone δεν το βαζω ουτε στα τοπ 5...  οχι οτι δεν ειναι καλο αξιοπιστο κτλ..  αλλα δεν ειναι απλα το καλυτερο

δηλαδη καλυτερα να παρεις 2 huawei P7 και με 100 ευρο ενα για δωρο...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενε μεχρι το καλοκαιρι που θα βγουν νεα μοντελα...

samsung galaxy S6

HTC M9

Lg G4

Sony Z4

OnePlus Two

huawei P8

 

huawei ascend p8? υπάρχουν πουθενά φωτογραφίες και χαρακτηριστικά ? :D μόλις διάβασα το σχόλιο σου το έψαξα αλλα δεν βρήκα τίποτα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε iPhone 6 !!!!! Και οποίος προτείνει windows phone σε τόσο υψηλές τιμές απλά δεν ειναι σοβαρός! Τα windows phone αξίζουν μέχρι 100-200 εύρο παραπάνω όχι. Επίσης το λογισμικό windows ειναι σαφώς κατώτερο απο ios και android. 0 εφαρμογές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε iPhone 6 !!!!! Και οποίος προτείνει windows phone σε τόσο υψηλές τιμές απλά δεν ειναι σοβαρός! Τα windows phone αξίζουν μέχρι 100-200 εύρο παραπάνω όχι. Επίσης το λογισμικό windows ειναι σαφώς κατώτερο απο ios και android. 0 εφαρμογές

 

Εντάξει, μην βάζουμε τα γούστα μας πάνω από την πραγματικότητα. Όντως το WPx δεν έχει πολλές εφαρμογές εν συγκρίσει με τις άλλες πλατφόρμες. Οι κύριες και συνηθέστερες όμως, υπάρχουν. Αλλά μόνο κατώτερο δεν είναι. Η δομή του και η σχεδίασή του είναι καλύτερη των άλλων δύο. WPx > iOS > Android.

 

Εφόσον τον ts δε τον ενδιαφέρει η «συνεργασία» που υπάρχει ανάμεσα στα iOS - OS X καλύτερα να πάει σε WPx.

 

Lag free περιβάλλον (ακόμα και σε φορτωμένες συσκευές) και καλή κάμερα; Check. Σε Android για να βρει τα ίδια θα πρέπει να δώσει περισσότερα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε iPhone 6 !!!!! Και οποίος προτείνει windows phone σε τόσο υψηλές τιμές απλά δεν ειναι σοβαρός! Τα windows phone αξίζουν μέχρι 100-200 εύρο παραπάνω όχι. Επίσης το λογισμικό windows ειναι σαφώς κατώτερο απο ios και android. 0 εφαρμογές

Πηγαινε δωσε εσυ αγαπητε 700ευρω για να εχεις το πανεμορφο φαγωμενο μηλο και ασε εμας τα ''κοροιδα'' να παιρνουμε 930 με ιδια ποιοτητα κατασκευης και καλυτερα specs στο 1/3 της τιμης. Μου θυμιζεις αλλωστε και την περιπτωση ενος πριν λιγο καιρο σε αλλο θεμα που ηθελε κινητο για να λειτουργει 9 εφαρμογες ταυτοχρονα και τελικα κατεληξε στο Iphone 5 με 400ευρω....

 

Βλεπω και απο την σχολη μου κατοχους Iphone 5s και Iphone 6 τι εφαρμογες χρησιμοποιουν(για να μην πω καν το γελιο οτι καρτα βαζουν 1φορα το 3μηνο) και γενικα τι χρηση κανουν.

 

Σεβομαι να μου πει καποιος που το θελει για την δουλεια του οτι δεν εχει την ταδε εφαρμογη που οντως του χρειαζεται. Αλλα ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε.

 

Προφανως και αν καποιος θελει παρα πολλες εφαρμογες το Android ειναι μονοδρομος αλλα και τα Windows phone για απλη χρηση,Internet και για φωτογραφιες μια χαρα ειναι. Αλλωστε τι περιεργο στην Ελλαδα της κρισης να προτεινουν καποιοι φθηνα κινητα ε,και οχι Iphone....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

huawei ascend p8? υπάρχουν πουθενά φωτογραφίες και χαρακτηριστικά ? :D μόλις διάβασα το σχόλιο σου το έψαξα αλλα δεν βρήκα τίποτα :D

 

http://www.gsmarena.com/huawei_p8-7006.php

http://www.itproportal.com/2015/02/02/huawei-ascend-p8-specs-leak-ahead-london-launch/

 

φωτογραφιες δεν υπαρχουν ακομη εκτος απο το σκετο σασι...

http://techblog.gr/mobile/huawei-ascend-p8-leaked-photos-9876/

 

αλλα εχεις υπομονη μεχρι τον απριλιο... καπου εκει βγαινει!

 

 

αυτα ισως να ειναι κοντα στα 650-700 ευρα..   

"αν δεν λυπασαι τα 600 για το μηλο μην λυπασαι τα +50 για κινητο πραγματικα κορυφη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...