Προς το περιεχόμενο

Iphone 6 vs "Random Android ναυαρχιδα"


Odys007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ο τιτλος ειναι σαφης. Μην αναγετε το θεμα σε κοινωνικο προβληματισμο, δεν προσφερεται. Ασχοληθειτε μοναχα με τα του θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, πριν λιγο καιρο εχασα το κινητο μου (xperia s) :fear:  και αναγκαστηκα θα προβω στην αγορα ενος νεου.

 

Ειμαι αναμεσα στο αιφον 6 γιατι αφενως μολιγς αγορασα μακμπουκ και πιστευω οτι θα δεσει καλα( software wise) αλλα και επειδη μου αρεσει η απλοτητα και η ευκολια του αιφον.

 

Απο την αλλη με προβληματιζει η σχετικα μικρη μπαταρια και η καμερα. Γιύατο σκεφτομαι να παω σε καποιο ανδροιδ κινητο, ναυαρχιδα.Αυτο που ψαχνω ομως ειναι να μην υπαρχει το παραμικρο λαγκ,ενω θελω να εχει και πολυ γρηγορο λογισμικο στη καμερα. 

 

Προτιμω απο ελληνικο μαγαζι την αγορα γιατι δεν πληρωνω φπα λογω επαγγελματος. Το ανδροιδ το ψαχνω στη τιμη περιπου του αιφον 16 γβ , δηλαδη μεχρι 600 ευρω το πολυ.

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας :D .

 

ψαχνω μπαταρια και ελαχιστο λαγκ/κρας, η καμερα θελω απλα να ειναι ικανοποιητικη(με καλη ταχυτητα) 

Αυτα παραπανω ειναι τα σχολια που εδωσε ο Ts οσον αφορα τις απαιτησεις/προσωπικη του χρηση και τι κοιταζει,δηλαδη ελαχιστον lag(πραγμα που εχουν 100% τα Windows Phone,Iphone,και πλεον και τα περισσοτερα Android),καλη μπαταρια(πραγμα που εχουν κυριως τα Android λογω μεγαλης ποικιλιας,λιγο τα Windows Phones και Iphone) και καλη καμερα(που παλι εχουν και οι τα Windows Phone και τα Android και τα Iphone).

 

Ως εδω λοιπον ολα ωραια ολα καλα,απειρες επιλογες ειδικα αν και το Budget ειναι υψηλο,και εγω προσωπικα περιμενα να δω τον ενδιαφερομενο να αρχισει να κοιταζει κινητα που αναφερουν τα παιδια παραπανω και να λεει την γνωμη του για να ξερουμε και εμεις πανω κατω που ακριβως κοιταζει.Και το μονο post που βλεπω ειναι το παρακατω.

Εγω κλινω προς το αιφον 6 γιατι εκτος απο την ομορφια κλπ κλπ. Οπως ειπα κουραστηκα με το λαγκ  του εξπιρια και θελω κατι απλο ευκολο και γρηγορο οπως το μακ.

 

Τελικα η συνεργασια μακ αιφον αξιζει η οχι?

Δηλαδη συγνωμη κιολας αλλα οτι και να προτειναμε πραγματικα δεν ειχε νοημα γιατι ειναι κλασσικα αλλη μια περιπτωση ατομου που ξερει απο την αρχη τι θελει να παρει και ανοιγει τσαμπα θεμα,κυριως λογω αυτων που γραφει παραπανω και οτι εχει σαν κριτηριο του lag ενα παλιο Xperia που εχει που δεν εχει καμια απολυτως σχεση με τα Z2 και Z3(μιλώντας παντα για κινητα της ιδιας εταιριας τοτε και τωρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο τιτλος ειναι σαφης. Μην αναγετε το θεμα σε κοινωνικο προβληματισμο, δεν προσφερεται. Ασχοληθειτε μοναχα με τα του θεματος.

Φιλτατοι απολογουμαι αν κατα λαθος εδωσα την αισθηση πως υπηρχε ερωτηματικο στο παραπανω και μπορει να γινει συζητηση επ'αυτου.

 

Σβηνονται καποια offtopic posts και στην επομενη αναγκαστικα θα υπαρξουν ποινες.

Μην ασχολειστε με τους λογους για τους οποιους ανοιγει καποιος ενα θεμα, αν θελει μπορει να το ανοιξει και για να κανει ακαδημαικη ερωτηση ειτε παρει ειτε οχι συσκευη. 

Αν κατι δε σας κανει απλα στειλτε αναφορα.

 

Kthnxbye.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε διαβασα ολο το θεμα. και δε προκειται.

απλα θα πω τις προτασεις μου.

 

LG G32GB-VFM και τα συνδιαζει ολα.

Note 4 exynos-εξαιρετικο.

Sony Z3-Ενα Z με τα ολα του,αψογο και κυριως,τρομερη μπαταρια που δεν την πιανει καποιο αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...