Προς το περιεχόμενο

Iphone 6 vs "Random Android ναυαρχιδα"


Odys007

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Huawei Ascend P7 από εμένα! Lag-free, παρα πολύ καλή κάμερα και ικανοποιητική μπαταρία!

πήρε και αναβάθμιση σε emui 3.0 και περιμένουμε και το lollipop..καλά κρατεί η huawei λοιπόν :D

 

 

Ότι αγοράζεις παίρνεις,και φθηνό είναι για τα δικά μας δεδομένα.Αριστούργημα.Αυτό μόνο λέω

εμφάνιση,λογισμικό,κάμερες,επεξεργαστής,μπαταρία ( εμένα τουλάχιστον με βγάζει μια μερα με μέτρια προς βαριά χρήση ),ανάλυση οθόνης...κτλ κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γινει πολυ κουραστικο αυτο το πραγμα! καθε θεμα καταληγει σε διαφωνιες και να βλεπουμε τα ιδια πραγματα οπως πχ παρε μηλο να εχεις μονο μουρη, παρε νοτε 4 να εχεις διαστημικο σταθμο και κατι τετοια!

Παρε φιλε μου ή το 6αρι ή το xperia z3 απο μενα!

Στη περιπτωση βολευει το 6αρι γιατι εχεις και μακ! Απλα πραγματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι λεω οτι εχουν κουρασει στην Ελλαδα της ανεργιας και της κρισης να βλεπω να προτεινουν ατομα ετσι απλα κινητα των 600 και 700ευρω.πχ γιατι να δωσει τσαμπα λεφτα στο Z3 και να μην παρει το πολυ φθηνοτερο Z2... Ηδη εγω απο χρηση που βλεπω ειναι Wifi και καμερα που τον καλυπτουν παρα πολλα κινητα πολυ φθηνοτερα απο το Iphone 6.


Για να μην πω το γεγονος οτι οι περισσοτεροι ενδιαφερομενοι οταν αναφερονται σε τοσο ακριβα κινητα δεν προκειται να αγορασουν τιποτα απο αυτα,οπως και στους υπολογιστες αλλα λεμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα θα σου προτεινω κι εγω το iPhone ως πρωτη επιλογη για να τα κανει ολα σωστα κ οπως πρεπει. Μετα προσθεου μην παρεις samsung,αν θες οπωσδηποτε να παρεις Android τοτε παρε sony που εχει κ ποιοτητα κ software χωρις lag. Απο μια μικρη εμπειρια που ειχα με windows phone πρεπει να σου πω οτι ηταν αψογο,χωρις ιχνος lag. Πεμας τελικα οταν παρεις,τι πηρες κ τις εντυπωσεις σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι λεω οτι εχουν κουρασει στην Ελλαδα της ανεργιας και της κρισης να βλεπω να προτεινουν ατομα ετσι απλα κινητα των 600 και 700ευρω.πχ γιατι να δωσει τσαμπα λεφτα στο Z3 και να μην παρει το πολυ φθηνοτερο Z2... Ηδη εγω απο χρηση που βλεπω ειναι Wifi και καμερα που τον καλυπτουν παρα πολλα κινητα πολυ φθηνοτερα απο το Iphone 6.

 

Για να μην πω το γεγονος οτι οι περισσοτεροι ενδιαφερομενοι οταν αναφερονται σε τοσο ακριβα κινητα δεν προκειται να αγορασουν τιποτα απο αυτα,οπως και στους υπολογιστες αλλα λεμε τωρα.

Ο κάθε ένας έχει το δικό του budget για μια συσκευή, διαφορετικά κριτήρια και προφανώς διαφορετικό εισόδημα. Οπότε το τι προτείνουμε, πρώτα έχει να κάνει με το συνολικό budget και την καλύτερη δυνατή συσκευή.

 

Προφανώς και το z2 η το g3 αποτελούν καλύτερο Vfm, αλλά δεν είναι καλύτερες συσκευές από τι z3. Οπότε αφήνεις απέξω την Ελλάδα της κρίσης και της μιζέριας, και προτείνεις το καλύτερο δυνατό τηλέφωνο στο budget που επιθυμεί ο ερωτοντας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κάθε ένας έχει το δικό του budget για μια συσκευή, διαφορετικά κριτήρια και προφανώς διαφορετικό εισόδημα. Οπότε το τι προτείνουμε, πρώτα έχει να κάνει με το συνολικό budget και την καλύτερη δυνατή συσκευή.

 

Προφανώς και το z2 η το g3 αποτελούν καλύτερο Vfm, αλλά δεν είναι καλύτερες συσκευές από τι z3. Οπότε αφήνεις απέξω την Ελλάδα της κρίσης και της μιζέριας, και προτείνεις το καλύτερο δυνατό τηλέφωνο στο budget που επιθυμεί ο ερωτοντας.

Μα αυτα τα κριτηρια ειναι που δεν καταλαβαινω το τι προτεινει ο καθενας.

Παιδια, πριν λιγο καιρο εχασα το κινητο μου (xperia s) :fear:  και αναγκαστηκα θα προβω στην αγορα ενος νεου.

 

Ειμαι αναμεσα στο αιφον 6 γιατι αφενως μολιγς αγορασα μακμπουκ και πιστευω οτι θα δεσει καλα( software wise) αλλα και επειδη μου αρεσει η απλοτητα και η ευκολια του αιφον.

 

Απο την αλλη με προβληματιζει η σχετικα μικρη μπαταρια και η καμερα. Γιύατο σκεφτομαι να παω σε καποιο ανδροιδ κινητο, ναυαρχιδα.Αυτο που ψαχνω ομως ειναι να μην υπαρχει το παραμικρο λαγκ,ενω θελω να εχει και πολυ γρηγορο λογισμικο στη καμερα

 

Προτιμω απο ελληνικο μαγαζι την αγορα γιατι δεν πληρωνω φπα λογω επαγγελματος. Το ανδροιδ το ψαχνω στη τιμη περιπου του αιφον 16 γβ , δηλαδη μεχρι 600 ευρω το πολυ.

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας :D .

Τα παραπανω δηλαδη ειναι σοβαρα κριτηρια για προταση Iphone εγω αυτο ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πήρες εσύ ας πούμε το meizu με γνώμονα την εμφάνιση, το ίδιο ισχύει και για άλλους. Και αυτός είναι μόνο ένας παράγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πήρες εσύ ας πούμε το meizu με γνώμονα την εμφάνιση, το ίδιο ισχύει και για άλλους. Και αυτός είναι μόνο ένας παράγοντας.

Αν ο ενδιαφερομενος το δηλωσει οτι σαν βασικο κριτηριο ειναι η εμφανιση ναι μαζι σου σε αυτο που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία και εγώ προτείνω HTC One M8 ή Μ9 (βγαίνει σε 1-2 μήνες στα 750 ευρώ!). Και για να "το πάρω αλλιώς" πείτε μου ΕΝΑ λόγο για να μην πάρει τα κινητά που αναφέρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα κινητα των 600-700€ ειναι πεταμενα λεφτα...!!!   

 

αν αγοραζα τωρα κινητο, θα πηγαινα καρφι για Zenfone2....!!  δεν εχω δει ακομα τιμες, αλλα πιστευω οτι θα παιζει στα μισα χρηματα περιπου απο το iPhone6.  

 

για την αποδοση του, τι να πω? αν παρω ως δεδομενο την αποδοση του Zenfone 5 που εχω, τοτε μαλλον θα παταει κατω κατι ναυαρχιδες Sony, Samsung, LG.. κλπ...!!!!  

 

ειναι μια παρα πολυ δυνατη προταση, που ερχεται.....!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, πριν λιγο καιρο εχασα το κινητο μου (xperia s) :fear:  και αναγκαστηκα θα προβω στην αγορα ενος νεου.

 

Ειμαι αναμεσα στο αιφον 6 γιατι αφενως μολιγς αγορασα μακμπουκ και πιστευω οτι θα δεσει καλα( software wise) αλλα και επειδη μου αρεσει η απλοτητα και η ευκολια του αιφον.

 

Απο την αλλη με προβληματιζει η σχετικα μικρη μπαταρια και η καμερα. Γιύατο σκεφτομαι να παω σε καποιο ανδροιδ κινητο, ναυαρχιδα.Αυτο που ψαχνω ομως ειναι να μην υπαρχει το παραμικρο λαγκ,ενω θελω να εχει και πολυ γρηγορο λογισμικο στη καμερα. 

 

Προτιμω απο ελληνικο μαγαζι την αγορα γιατι δεν πληρωνω φπα λογω επαγγελματος. Το ανδροιδ το ψαχνω στη τιμη περιπου του αιφον 16 γβ , δηλαδη μεχρι 600 ευρω το πολυ.

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας :D .

Ωραία και εγώ προτείνω HTC One M8 ή Μ9 (βγαίνει σε 1-2 μήνες στα 750 ευρώ!). Και για να "το πάρω αλλιώς" πείτε μου ΕΝΑ λόγο για να μην πάρει τα κινητά που αναφέρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα κινητα των 600-700€ ειναι πεταμενα λεφτα...!!!   

 

αν αγοραζα τωρα κινητο, θα πηγαινα καρφι για Zenfone2....!!  δεν εχω δει ακομα τιμες, αλλα πιστευω οτι θα παιζει στα μισα χρηματα περιπου απο το iPhone6.  

 

για την αποδοση του, τι να πω? αν παρω ως δεδομενο την αποδοση του Zenfone 5 που εχω, τοτε μαλλον θα παταει κατω κατι ναυαρχιδες Sony, Samsung, LG.. κλπ...!!!!  

 

ειναι μια παρα πολυ δυνατη προταση, που ερχεται.....!!!

 

Για απεδειξε μου με λινκ πως παταει κατω το νοτε 4 η το σ6 να γελασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απεδειξε μου με λινκ πως παταει κατω το νοτε 4 η το σ6 να γελασω

Το θεμα ειναι οτι εδω και καιρο δεν χρειαζεται να δωσεις 600 και 700ευρω για να εχεις κινητο ναυαρχιδα. Οι εταιριες πλεον εχουν φτασει σε ενα νεκρο σημειο και το μονο που προσφερουν πλεον ειναι Specs πιο πολυ για να δειξουν ισχυ και τιποτα αλλο.

 

Πχ σε Windows phone πλεον και το φθηνο 535 προσφερει μια εμπειρια χωρις lag με μολις 90 με 95ευρω κυριως λογω του λειτουργικου,ή αν θες top end specs με χαμηλη τιμη το 930 απο την προσφορα του Γερμανου,

 

Μια απο τα ιδια και σε Iphone,μπορει καποιος να αγορασει το 5 ή 5s που τρεχουν μια χαρα το τελευταιο Ios και να γλυτωσει αρκετα χρηματα.

 

Και σε Android βεβαια δεν χρειαζεται πλεον να αγοραζεις το τελευταιο μοντελο της εταιριας και να πληρωνεις 600-700-800ευρω.

Παιρνεις το ακριβως προηγουμενο(αφου τα βγαζουν καθε χρονο ή και λιγοτερο)και εισαι αρχοντας βλεπε πχ Z2 με Z3, Nexus 5 με Nexus 6,S5 με S6 οταν βγει,Note 3 με Note 4,G2 και G3 κλπ Και μιλαμε για αξιοπρεπεστατα κινητα με τα ολα τους με κοστος μεχρι και 350ευρω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...