Προς το περιεχόμενο

Ποιότητα ύπνου


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιοτητα υπνου σκατα...

4-6 ωρες τις καθημερηνες οι οποιες απο μονες τους ειναι καλα αλλα...

Οταν εχειςτην κοπελα σου να σε πειραζει πριν κοιμηθεις επειδη δεν σε "ευχαριστηθηκε" και μπορει να χασεις καμια ωρα.

Οταν δεν μπορεις να βολευτεις.Να την παρεις αγκαλια και το χερι κατω απο μαξιλαρι?το επομενο πρωι εχει ηδη παραλυσει

Να γυρισω απο την αλλη?με περνει αγκαλια  και βαζει το ποδι της πανω μου λες και θα το σκασω την ωρα που κοιμαται.

Και τελευταιο θεμα το μαξιλαρι...εχω αλλαξει τρια μαξιλαρια και τα τρια λαθος επιλογη το ενα λεπτο και σκληρο ηταν λες και δεν εχω μαξιλαρι

Το δευτερο ηταν πολυ φουσκωτο και σκληρο και ηταν σουζα το κεφαλι...αυχενας με επιανε καθε μερα.

Το τριτο λιγοτερο φουσκωτο και σκληρο το οποιο δεν μπορω να το βολεψω με τιποτα...

 

Καλο υπνο εχω να κανω απο τον στρατο....

 

 

Να προσθεσω οτι το καλοκαιρι δυστηχως δεν κανει ρευμα και στο κεντρο θεσσαλονικης με την 150% υγρασια που εχει ειναι μαρτυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω θα πω κατι που μου το ειχαν πει και εδω περα οταν και εγω ειχα ανησυχιες για τον υπνο. Οταν πεσεις για υπνο πρεπει να εισαι πτωμα. Να δεις τι υπνο θα κανεις μετα. Αν δεν σε παιρνει μην το ζοριζεις, κανε κατι αλλο μεχρι να κουραστεις και μετα θα σε πω εγω αν δεν κανεις και ποιοτικο υπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα πω κατι που μου το ειχαν πει και εδω περα οταν και εγω ειχα ανησυχιες για τον υπνο. Οταν πεσεις για υπνο πρεπει να εισαι πτωμα. Να δεις τι υπνο θα κανεις μετα. Αν δεν σε παιρνει μην το ζοριζεις, κανε κατι αλλο μεχρι να κουραστεις και μετα θα σε πω εγω αν δεν κανεις και ποιοτικο υπνο.

βρε δεν εχω προβλημα στο σε ποση ωρα θα κανω να κοιμηθω,εχω στο οτι σηκωνομαι την επομενη και ειμαι μια πιασμενος και να ποναει ο αυχενας,την αλλη θα σηκωθω και νοιωθω λες και κοιμηθηκα ενα μισαωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε για τον αυχενα ειναι στρωμα μαξιλαρι κτλ. Ποτε δεν ειχα θεμα με αυτα. Για το αλλο ψαξου γενικα για αγχος στρες κτλ αμα εχεις και κοιτα να τα ελλατωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποψη σας για την βαλεριανα ποια ειναι;

Κανει δουλεια, ή ετσι κι ετσι;

Εμένα προσωπικά δεν μου έκανε τίποτα. Δοκίμασε χαμομήλι, εμένα μου φέρνει ύπνο αν και είναι και διουρητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Mε το παρακατω αρθρο αυξηθηκε η ανησυχία μου....

 

Ο κακός ύπνος αυξάνει τον κίνδυνο για έμφραγμα και εγκεφαλικό

http://www.news.gr/ygeia/ta-nea-ths-ygeias/article/225003/o-kakos-ypnos-afxanei-ton-kindyno-gia-emfragma-kai.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε το παρακατω αρθρο αυξηθηκε η ανησυχία μου....

 

Ο κακός ύπνος αυξάνει τον κίνδυνο για έμφραγμα και εγκεφαλικό

http://www.news.gr/ygeia/ta-nea-ths-ygeias/article/225003/o-kakos-ypnos-afxanei-ton-kindyno-gia-emfragma-kai.html

 

Για να σε κάνω καλύτερα

 

http://www.sciencedaily.com/releases/2015/06/150601122442.htm

 

http://www.sciencedaily.com/releases/2015/04/150423124816.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποσο, μα ποσο σημαντικος ειναι τελικα ενας καλος υπνος, και πολλες φορες το παραβλεπουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πιο σημαντικό είναι να έχεις σταθερό πρόγραμμα στον ύπνο. Να κοιμάσαι και να ξυπνάς πάντα τις ίδιες ώρες. Έτσι μπαίνει ο οργανισμός σε πρόγραμμα και νιώθεις πιο ξεκούραστος.

το πιο σωστο απο ολα τα σχολια πιστευω... για μενα λειτουργει αλλα με τουλαχιστον 7ωρες υπνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν δουλευα πρωι και κουραζομουν,κοιμομουν 00:00-01:00 εως τις 06:00-06:30 και την παλευα γιατι καποιες φορες κοιμομουν και τα μεσημερια 1-3 ωρες.

 

Τα τελευταια 3 χρονια νιωθω πως εχω χασει χρονια απο την ζωη μου γιατι δουλευα 16 ωρες το 24 ωρο κυριως βραδυ και προσπαθουσα να κοιμηθω την ημερα αλλα δεν γινοταν λογω φασαριας.Κοιμομουν,αλλα σπαστα.Και 8 ωρες να κοιμομουν την ημερα σερι ξυπνουσα χαλια.Δεν ειχα ορεξη για τιποτα και χαλια ψυχολογια.Πχ επρεπε να ξυπνησω στις 05:00 για να ειμαι 6παρα στην δουλεια και ενω η ωρα ειχει παει 02:00 να μην μπορω να κοιμηθω απο την υπερενταση,νευρα και αγχος.Οτι χειροτερο.Σε κατι φασεις ημουν με 5 ωρες υπνου ημερα και βραδυ σπαστα για 24-30 ωρες.Ο βραδυνος υπνος δεν αντικαθισταται.

 

Πλεον εχω συνηθισει το ξενυχτι και δεν μπορω να κοιμηθω πριν τις 03:00-04:00.Οποτε ξυπναω 12:00-14:00.Για να κοιμηθω νωρις το βραδυ πρεπει να ξυπνησω νωρις το πρωι 09:00-10:0 και να κανω κατι μεσα στην ημερα που θα με κουρασει λιγο.

 

Ο ποιοτικος υπνος ειναι το βραδυ τουλαχιστον 6 ωρες.8 ειναι το ιδανικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως οταν δεν βγαινω,  την πεφτω απο τις 22:00 και 04:00 το ματι γαριδα….. 

 

Ενα 6ωρακι….. αν κοιμηθω παραπανω, μετα ολη την μερα ειμαι με πονοκεφαλο…..  :mad:   

 

Το αστειο ειναι οτι δεν βαζω ξυπνητηρι, απλα ανοιγω τα ματια μου στις 04:00 αυτοματα….  :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Συνηθως οταν δεν βγαινω,  την πεφτω απο τις 22:00 και 04:00 το ματι γαριδα….. 

 

Ενα 6ωρακι….. αν κοιμηθω παραπανω, μετα ολη την μερα ειμαι με πονοκεφαλο…..  :mad:   

 

Το αστειο ειναι οτι δεν βαζω ξυπνητηρι, απλα ανοιγω τα ματια μου στις 04:00 αυτοματα….  :confused:

χαχα. ενδιαφερον.

 

Οταν σε πιανει πονοκεφαλοσ δοκιμασε να κοιμηθεις (οσο παει). Μπορει να βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλεριανα, σε φακελάκια, οπως του τσαγιου, πουλανε;

Εχω δει μονο διαφορα σκευασματα οπως καψουλες στο φαρμακειο, και σε καταστηματα με βιολογικα, το κανονικο φυτό με την ριζα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...