Προς το περιεχόμενο

Αγορά οθόνης 4Κ, 27" τουλάχιστον ή μεγαλύτερη.


Kostas75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4K ειναι. Ο δευτερος που ποσταρες κανει λαθος.

https://pcmonitors.info/reviews/benq-bl3201pt-bl3201ph/

 

Μια λεπτομέρεια:  Εσύ μου λες τελικά για την BL3201PT, όχι για την BL3210PT !  :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια λεπτομέρεια:  Εσύ μου λες τελικά για την BL3201PT, όχι για την BL3210PT !   :)

 

Nαι, στην BL3201PT αναφερομαι. Την εγραψα λαθος αρχικα και επανελαβα το λαθος μου. Καλα που το ειδες και λυθηκε η παρεξηγηση. Το λινκ που ποσταρες μαλλον αναφερεται στην bl3200pt, που ειναι 32" VA χαμηλοτερης αναλυσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, αλλά δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ότι το BL3201PT είναι FreeSync, το ψάχνω τώρα...

 

Μέχρι στιγμής έχω βρει ότι είναι καλό monitor για designers, όχι για gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, αλλά δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ότι το BL3201PT είναι FreeSync, το ψάχνω τώρα...

 

Μέχρι στιγμής έχω βρει ότι είναι καλό monitor για designers, όχι για gaming.

 

Δε θα το επιβεβαιωσεις ευκολα, η BenQ δε το διαφημιζει και ενδεχεται να το εβαλε στην οθονη μετα την κυκλοφορια της. Το εχουν αναφερει χρηστες σε forums, και μια αναφορα γινεται και στο review του pcmonitors.

 

https://pcmonitors.info/reviews/benq-bl3201pt-bl3201ph/

 

Eπισης εδω υπαρχει αποδειξη οτι το υποστηριζει: 

να και η εξηγηση που ειχα διαβασει: "ALSO, to answer your question, after march benq started making your monitor but with freesync capabilies, so if you bought it after march, that's probably why"

 

Απο εκει και περα, οπως εγραψα παραπανω, κανενα 4Κ monitor δεν ειναι ιδανικο για παιχνιδια, καθως η αυξημενη ευκρινεια χανεται στο sample and hold motion blur που εχουν ολες οι 60Hz LCD οθονες, ενω ταυτοχρονα η αναλυση καταστρεφει τα fps, εκτος και αν εχεις 2x 980ti να την υποστηριζουν. Το να παιζεις στα 1080p δεν ειναι σοβαρη λυση, καθως τοτε μια καλη 27" 1080p οθονη που κοστιζει <300 ευρω εχει καλυτερη εικονα.

 

Απο εκει και περα, η οθονη ειναι οσο καλη μπορει να ειναι μια 60hz ips (ahva) στο gaming, με καλο overdrive (λιγο ghosting και trailing) περα απο την αριστη ποιοτητα εικονας της. Δες και το παρακατω review.

 

http://wecravegamestoo.com/forums/monitor-reviews-discussion/15795-benq-bl3201ph-bl3201pt-review-4k-3840x2160-32-matte-ahva.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε αν προχωρήσω στην αγορά την προτείνεις σε σύγκριση με την Samsung U32E850R ?

 

Ναι, η BenQ ειναι καλυτερη. Παρε την samsung μονο αν την βρισκεις σημαντικα φθηνοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...