Προς το περιεχόμενο

[SMARTPHONE] LG G3 στα 280ε στο Γερμανο (252ε με ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ Eurobank) [ΤΕΛΟΣ]


Thrylos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συμπεριφορά των franchisees είναι σαφώς θέμα της αλυσίδας και όχι του πελάτη. Αν η συμπεριφορά τους είναι απαράδεκτη, τότε και η αλυσίδα είναι απαράδεκτη.

 

Τα είπες όλα... δεν σχολιάζω τίποτα άλλο για το θέμα γερμανος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ βρήκα τη συσκευή σε κατάστημα και με ρώτησαν αν το θέλω για συμβόλαιο ή όχι. Μόλις είπα τι θέλω μου είπαν ότι δεν έχουν δωροεπιταγές. Δεν τους πίστεψα είναι η αλήθεια αλλά μπορεί να κάνω και λάθος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η αγοραζεις το προιον στην τιμη χωρις εκπτωση και χρησιμοποιεις την εκπτωση σε καποια αλλη αγορα,η την εξαργυρωνεις επι τοπου και παιρνεις το προιον σε εκπτωση.

Διορθωση:

 

Η την εξαργυρωνεις επι τοπου και παιρνεις το προιον σε εκπτωση, η την εξαργυρωνεις επι τοπου και παιρνεις το προιον σε εκπτωση.

Δεν υπαρχει λογος να μην το κανεις ετσι, αλλιως δεν θα υπηρχε καν το τοπικ! :) Δεν υπαρχει λογικη στο να πληρωσεις πρωτα ολο το ποσο για να αγορασεις μετα "κατι άλλο". Αγορασε το με τα λεφτα σου το κατι άλλο ακομα και αν θες "κατι άλλο", γιατι να αφησεις εκκρεμοτητα και πιθανοτητα να χασεις επιπλέον λεφτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ρε παιδια cool down..

 

Προσφορα ειναι .. και η προσφορα προφανως  αναλογα με το αποθεμα. Και ναι το franchise δημιουργει προβληματα. Γιατι ο καθε υπευθυνος μπορει να ειναι γερμανος, αλλα ειναι δεν ειναι πρεπει να βγαλει λεφτα να πληρωσει υπαλληλους να πληρωσει commission και τελικα να βγαλει λεφτα. Δεν ειναι φιλοπτωχο ταμειο να διαθετει στον καθενα μας τσαμπα προιντα. Αυτο παλι ισχυει για ΚΑΘΕ εταιρεια. Καλως ή κακως ετσι ειναι.  

 

Για παραδειγμα εγω πειρα το XBOX με το bundle του Fifa + Forza. Ε ναι δεν υπηρχε παντου και εψαξα πολυ για να το βρω. Κ δεν θα κακολογησω κανεναν γιατι δεν ηταν παντου διαθεσιμο 'η γιατι δεν μου το ελεγαν απο το τηλεφωνο και τελικα επρεπε να παω απο εκει. Ηθελα να το βρω, ημουν τυχερος και μετα παο 5 μαγαζια που εψαξα και αλλα δεκα που πηρα τηλεφωνο το βρηκα. Εχουμε βαλθει ολοι να κραζουμε γιατι δεν τα παιρνουμε τσαμπα. Σημειωτεων οτι το παρηγγειλα απο γερμανο 4 τετραγωνα μακρυα απο αλλον που δεν μπορεουσε να το παραγγειλει. Κουλο αλλα ετσι ειναι.

 

Δεν διαμαρτυρομαστε ομως γιατι οι εταιρειες τα πουλανε τοσο ακριβα, γιατι υπαρχουν ακομα οι ευρεσιτεχνιες κλπ κλπ. Μηπως πρεπει να αλλαξουμε λιγο mentality?? Μηπως να μην τα περιμενουμε ολα ετοιμα, και να μην κραζουμε καθε φορα γιατι τελικα δεν υπαρχει διαθεσημοτητα κλπ κλπ. Μηπως?? Η απλα να κανουμε την προσωπικη αξιολογηση μας και να ξαναψωνισουμε ή να μην ξαναψωνισουμε απο καποιο καταστημα?

 

(Η γραμμη επιοινωνιας θαρρω δεν βλεπει παρα μονο την αποθηκη της, αντε και τα καταστηματα της-χλωμο το κοβω αυτο, λογω δυσκολιας εναρμονισης της database γιατι δεν μιλαμε για ενα απλο γραφειο.....)

 

Ελπιζω ολοι μας απλα να ειμαστε τυχεροι να εχουμε τα λεφτα και να βρισκουμε την προσφορα που πραγματικα εχουμε αναγκη.

 

Cheers guys.

 

 

Τι θα πει κράζουμε γιατί δεν τα παίρνουμε τσάμπα; Ελεος κάπου.

 

Εχουν μια προσφορά οι κύριοι ναι ή όχι; Τη διαφημίζουν και δέχονται παραγγελίες ακόμα και τώρα; 

 

Στέλνω 2 παραγγελίες και στις 2 περιπτώσεις μου λένε ότι δεν θα το φέρουν, ενώ και τις 2 φορές η παραγγελία περνάει κανονικά. Είμαι σίγουρος ότι και τρίτη αν κάνω σε άλλο κατάστημα της αλυσίδας στη Θεσσαλονίκη (Αττική και αλλού δεν ξέρω τι παίζει), η κατάληξη θα είναι η ίδια. 

 

Μιλάμε για ανύπαρκτο επαγγελματισμό στη συγκεκριμένη αλυσίδα. Μόνο χυδαία μπορώ να χαρακτηρίσω τέτοια συμπεριφορά. Δουλεύουν τον κόσμο και θα πούμε και μπράβο;

 

Αν βρεθεί έστω και ένας να παραλάβει Θεσσαλονίκη ας το γράψει εδώ να δούμε αν υπάρχει έστω και ένας που να παρέλαβε. 

 

Μακάρι όποιος το θέλει το κινητό να μπορέσει να το παραλάβει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαλλαγη..!!

Εγω πηγα και ρωτησα επιτοπου στο μαγαζι. Εγινε ελεγχος μου ειπαν οτι δεν υπαρχει στην αποθηκη τους και εφυγα. Τι ειναι τοσο δυσκολο που δεν καταλαβαινεις? το εκανα 5 φορες σε πεντεδιαφορετικα franchize. Μου εκατσε στο ενα με χαμηλη διαθεσιμοτητα και περιμενα μεχρι την επομενη μερα να μου πει το καταστημα αν η αποθηκη την εκλεισε την παραγγελια και δεν ειχαν προλαβει αλλα καταστηματα, μιας και στην διαθεσιμοτητα δεν γραφει αριθμο κομματιων...και δεν κλεινει η παραγγελια αυτοματα.. και ναι ειναι δυσκολο να φτιαξεις ενα τετοιο συστημα να γινονται αυτοματα και να ειναι onsite ολο το οχταωρο. ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.  Ελπιζω να εγινα σαφης να λειπουν οι ειρωνιες και ελπιζω να το βρεις και να μην καθεσαι στον καναπε να περιμενεις να σου πεσει στο κεφαλι. Η προσφορα ως γνωστον τελειωνει σε αποθεμα καποτε, και δεν μπορει να βγαλει αυτοματα αν τελειωσε η οχι η΄να απασχολειται καποιοσ με της διαθεσιμοτητες ολο το εικοσιτετραωρο...!!!!!

 

Προφανως και θελει να ξεστοκαρει..Ερχεται καινουργιο σε ενα μηνα!! :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαλλαγη..!!

Εγω πηγα και ρωτησα επιτοπου στο μαγαζι. Εγινε ελεγχος μου ειπαν οτι δεν υπαρχει στην αποθηκη τους και εφυγα. Τι ειναι τοσο δυσκολο που δεν καταλαβαινεις? το εκανα 5 φορες σε πεντεδιαφορετικα franchize. Μου εκατσε στο ενα με χαμηλη διαθεσιμοτητα και περιμενα μεχρι την επομενη μερα να μου πει το καταστημα αν η αποθηκη την εκλεισε την παραγγελια και δεν ειχαν προλαβει αλλα καταστηματα, μιας και στην διαθεσιμοτητα δεν γραφει αριθμο κομματιων...και δεν κλεινει η παραγγελια αυτοματα.. και ναι ειναι δυσκολο να φτιαξεις ενα τετοιο συστημα να γινονται αυτοματα και να ειναι onsite ολο το οχταωρο. ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.  Ελπιζω να εγινα σαφης να λειπουν οι ειρωνιες και ελπιζω να το βρεις και να μην καθεσαι στον καναπε να περιμενεις να σου πεσει στο κεφαλι. Η προσφορα ως γνωστον τελειωνει σε αποθεμα καποτε, και δεν μπορει να βγαλει αυτοματα αν τελειωσε η οχι η΄να απασχολειται καποιοσ με της διαθεσιμοτητες ολο το εικοσιτετραωρο...!!!!!

 

Προφανως και θελει να ξεστοκαρει..Ερχεται καινουργιο σε ενα μηνα!! :-)

Οχι, εντάξει, θα κάνω το γύρο της Θεσσαλονίκης για να δω αν υπάρχει κάποιος διατεθειμένος να κάνει παραγγελία (πήγα σε 3 και έφαγα άκυρο από ένα τέταρτο με mail) τη στιγμή που δέχονται παραγγελίες μέσω e-shop υποτίθεται και να θεωρώ τέτοια συμπεριφορά σοβαρή και επαγγελματική. 

 

Πλάκα θα κάνεις.

 

Οταν τελειώνει το απόθεμα αφαιρείς και την προσφορά, αλλιώς κοροϊδεύεις τους καταναλωτές.

 

Ποιο είναι το δύσκολο το 2015; Να στήσεις σύστημα διαχείρισης αποθήκης; Πάλι πλάκα κάνεις.

 

Οταν λένε ότι έχουν e-shop και δέχονται ηλεκτρονικές παραγγελίες ναι θα κάτσω στον καναπέ και θα περιμένω να παραλάβω. Ετσι λειτουργεί ένα e-shop, αλλιώς ας το κλείσουν. Σε αντίθετη περίπτωση κοροϊδεύουν τον κόσμο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρηκα απο το κατάστημα στην Κηφησια,

οντως δεν υπήρχε σε 3 καταστήματα.

Αν κανεις παραγγελία θα παει απο Μ.Τετάρτη,

Τελική τιμή με 12 άτοκες , 252 euro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να ρωτησω αν χρησιμοποιησω την πιστωτική  τα 30 ευρω αφερουνται αυταματα ή πανε για επομενες αγορες μεσω πιστωτικης?

Η αποδειξη κοβετε στα 280 ευρω ή στα 250?

Πηγα σε εναν γερμανο σημερα αλλα δεν  ηξεραν καν το 10% και μου ειπαν να επικοινωνησω με την τραπεζα αλλα δεν ειχα χρονο λογο δουλειας.Θα ξαναπαω αυριο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διορθωση:

 

 

Δεν υπαρχει λογος να μην το κανεις ετσι, αλλιως δεν θα υπηρχε καν το τοπικ! :) Δεν υπαρχει λογικη στο να πληρωσεις πρωτα ολο το ποσο για να αγορασεις μετα "κατι άλλο". Αγορασε το με τα λεφτα σου το κατι άλλο ακομα και αν θες "κατι άλλο", γιατι να αφησεις εκκρεμοτητα και πιθανοτητα να χασεις επιπλέον λεφτα;

 

 

Εγραψα και τις 2 επιλογες για να γνωριζει αυτος που ρωτησε.

 

Συμφωνω οτι ειναι καλυτερα να αγοραζουμε χρησιμοποιωντας την εκπτωση επι τοπου.Θα ηταν καλυτερα να ελεγαν οτι κανουν εκπτωση,οχι επιταγες κλπ.Αυτο θα εκανα και εγω,θα χρησιμοποιουσα την εκπτωση εκεινη την στιγμη.Δεν γνωριζω κιολας αν υπαρχει ημερομηνια ληξης για την εξοφληση της επιταγης(εκπτωσης).Αν υπαρχει θα ειναι "παγιδα".

 

Αλλα γινεται για τους λογους ακριβως που γραφεις πιο πριν...Marketing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια στο καταστημα γερμανος κατερινη εχει ακομη δυο κοματια.ενα 16 αρι μαυρο και ενα 32αρι μαυρο το τηλεφωνο τους ειναι 2351076305 ζητειστε τον Χρηστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είπε ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα στην Θεσσαλονίκη; Σήμερα το απόγευμα πήρα δύο - ένα άσπρο και ένα μαύρο, από διαφορετικά καταστήματα. Το κατάστημα στην Β. Όλγας 101 την Τρίτη το μεσημέρι θα έχει καινούριο απόθεμα και έχει και πολλά πολλά κουπόνια όπως είδα.

 

ΒΑΣ. ΟΛΓΑΣ 101 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Tel: 2310846237

 

Επίσης να πω ότι το 10% επιστροφή στην Eurobank δεν είναι ακριβώς επιστροφή αλλά άμεση έκπτωση, την παίρνετε δηλαδή την στιγμή της χρέωσης και όχι για επόμενη αγορά (πολύ καλό αυτό).

 

Τέλος κάτι ακόμα σημαντικό, στην επιστροφή VISA μπορείτε να επιλέξετε μέχρι 12 άτοκες δόσεις!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ποιος είπε ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα στην Θεσσαλονίκη; Σήμερα το απόγευμα πήρα δύο - ένα άσπρο και ένα μαύρο, από διαφορετικά καταστήματα. Το κατάστημα στην Β. Όλγας 101 την Τρίτη το μεσημέρι θα έχει καινούριο απόθεμα και έχει και πολλά πολλά κουπόνια όπως είδα.

 

 

Δεν ξερω αν είναι ρητορικη η ερωτηση σου, αλλα αν δεν είναι, να πω ότι εχει γραφτει ηδη αρκετες φορες ποιος το ειπε:

 

Δεν υπάρχει πουθενά σε Αττική και Θεσσαλονίκη, όπως με ενημέρωσαν από τη γραμμή επικοινωνίας, μόνο στην κεντρική αποθήκη είχε μέχρι και χθες το απόγευμα τουλάχιστον.

Τα κεντρικα του μαγαζιου λοιπον "το ειπαν".

 

Το άλλο με την αμεση επιστροφη είναι σωστο και εχει αναφερθεί σε όλα τα σχετικα (λουμια+xbox αλλα και στο παρον) τοπικ. Ο ts θα επρεπε πιστευω να ειχε εξαρχης στο πρωτο ποστ αυτά που γνωριζει ηδη καλα, καποιες λεπτομεριες περι της προσφορας. Γιατι η απουσια τους και παραπληροφορηση δημιουργει από λανθασμένα ποστς στη συνεχεια, αλλα και το να γραφουμε τα ιδια και τα ιδια μεσα στο θεμα σε κάθε σελιδα και να μην είναι σωστα προετοιμασμένοι καποιοι που δεν γνωριζουν και πανε να αγορασουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας κολλητός βρηκε σημερα το πρωι δυο δεκαεξαρια λευκα g3....ηταν καθαρα θεμα τύχης και ταιμινγκ...ενα στην κηφισια και ενα στην Πατησίων...και εννοείται με.πρόγραμμα επιστροφης απο την eurobank στα 252...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...