Προς το περιεχόμενο

Fear the Walking Dead (TV series)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, najinblue3 είπε

Πως παει η σεζον γενικα? Κ εγω περιμενω να τελειωσει να τα δω μαζεμενα. Η προηγουμενη παντως μου ειχε αρεσει παρα πολυ κ διαβαζω πολυ αρνητικα σχολια 🙄

Μέχρι το 8ο επεισόδιο που ήταν το midseason της 5ης σεζόν βλεπόταν οριακά, έχοντας βέβαια κάποιες εντελώς άκυρες φάσεις. Από το 9ο επεισόδιο και μετά, που αρχίζει το δεύτερο μισό της 5ης σεζόν απλώς δεν βλέπεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κουράζει λίγο το we need to save someone theme της σαιζόν.

Πότε θα μάθουμε για την οργάνωση με τα ελικόπτερα; Στις ταινίες του Rick φαντάζομαι..

Βρωμάει Lost η φάση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
5 ώρες πριν, Diinekis21 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Τι έγινε ρε παιδιά; Χαιρετάει ο Μόργκαν;..

αυτη τι θεμα εχει με μοργκαν πες σε ενα σποιλ αν μπορεις γιατι τα βλεπω σε φαστ φορ τα επς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Diinekis21 είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Τι έγινε ρε παιδιά; Χαιρετάει ο Μόργκαν;..

Spoiler

Δεν ειναι και σίγουρο, αφού δεν το δείχνει ξεκάθαρα.

Τελείωσε το σκουπίδι του δεύτερου μισού της 5ης σεζόν. Δεν μπορώ να καταλάβω πως μία σειρά που μέχρι τότε είχε κρατηθεί στα επίπεδα του 7,5 ξαφνικά στα μισά της σεζόν βουλιάζει στο 4-5.

Είδα ότι θα υπάρχει και 6η.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@managermono

Spoiler

Νομίζω απλά τον θεωρεί επικίνδυνο λόγω της "ηγετικής επιρροής" του και έχει και μια υποψία ρατσισμού η όλη φάση.

Κι εγώ δε τα έχω προσέξει όλα. Ειδικά τα επεισόδια τύπου ριάλιτι από τη κάμερα της Αλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα τελευταία λεπτά μόνο άξιζαν.

Γεννιούνται 2 ερωτήματα:

α)

 

Η ξινομουρα λέει στην Αλ με επιτακτικό ύφος ότι θέλει να της πει περισσότερα για τα ελικόπτερα που ανέφερε στα προηγούμενα επεισόδια ( η οποία ξινομουρα έκανε την ανηξερη τότε αλλά φαίνεται γνωρίζει πολύ καλά ποιός ή ποιοι κρύβονται πίσω από αυτό ). Εικάζω ότι παίζει το ενδεχόμενο 2 διαφορετικών μεγάλων οργανώσεων που παλεύουν σιωπηλά για εδάφη, πόρους όπως και ανθρώπινους πόρους εδώ και τόσες σεζόν στο υπόβαθρο. Η Α ομάδα με τα ελικόπτερα και η ομαδα (Β) της ξινης. Commonwealth όπως στα κομικ κ η ομάδα της ξινης μάλλον. 

Β) Δεν είναι τυχαίο πιστεύω το πλάνο που πετάει ο Ντουάιτ τον ασύρματο. Στη τελευταία σκηνή με τον λόγο του Μόργκαν είμαι σχεδόν σίγουρος ότι κάποιος ή κάποια θα ακουσε από τον πεσμένο/χαμένο αυτόν ασύρματο κ ως από μηχανής Θεός θα τον βοηθήσει. Μη ξεχνάμε πώς ξεκίνησε η σεζόν

Προνταρω στη Μάντισον που λογικά τόσο καιρό " ψάχνει " τα παιδιά της εάν τελικά σώθηκε καθώς δε φάνηκε να πεθαίνει ( ή την έσωσε κάποιος ή κάποιοι από τις 2 ομαδες - ελικοπτεραδες ή της Βιρτζίνια ( ξινης ) ) ή κάποιος άλλος νέος χαρακτήρας

ή ναι μεν θα σωθεί από τους ανθρώπους με τα ελικόπτερα κ θα τον δούμε στις ταινίες του Ρικ.

 

Μόνον εάν παίξει σκηνικό με αυτή την νέα "οργάνωση" ομάδα θα σωθεί η σειρά. ΕΑΝ συνεχίσει με τους ρυθμούς των τελευταίων (4-5) σεζόν καλύτερα να πάν για ύπνο.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μια σειρά που στις 2-3 πρώτες σεζόν ήταν καλή, με δυνατούς χαρακτήρες και υψηλότερο budget, με πιο δεμένο στορι, να έχει εξελιχθεί σε αυτο το χαλι της 5ης σεζόν; Παρακαλούσα να τελειώσει, ειλικρινά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, tasanton είπε

Πως μια σειρά που στις 2-3 πρώτες σεζόν ήταν καλή, με δυνατούς χαρακτήρες και υψηλότερο budget, με πιο δεμένο στορι, να έχει εξελιχθεί σε αυτο το χαλι της 5ης σεζόν; Παρακαλούσα να τελειώσει, ειλικρινά...

Η σειρα πεθανε μαζι με τον

Spoiler

Nick

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...