Προς το περιεχόμενο

Fear the Walking Dead (TV series)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα καλα εκανα και δεν ειδα το πρωτο επεισοδιο που οντως ηταν ας το πουμε λιγο αποτομο.

Το επομενο αν και σε καποια σημεια αρκετα προβλεψιμο(ειδικα με το κοριτσακι) ηταν σαφως καλυτερο.

Βεβαια αρκετα ανοητο που λεει η αλλη μεσα στον χαμο και στην καταιγιδα οτι τους ακουγαν τα zombie να βαρανε τις σανιδες......

Βεβαια δεν εχω μεγαλες απαιτησεις απο την σειρα γιατι οπως εχουμε ξαναπει σειρα που εχει παραπανω επεισοδια απο οσα χρειαζεται(η πλειοψηφια των σειρων σημερα)εχει αρκετα κουσουρια/αρνητικα μεταξυ των επεισοδιων.

Τουλαχιστον ως τωρα ειναι πιο βατη η συνοχη μεταξυ των γεγονοτων σε σχεση με το πρωτο κομματι της season που ηταν αχταρμας.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο επισοδειο οντως ξεκινησε περιεργα. Οχι κακο, αλλα.. οχι και τοσο καλη συνοχη ας πουμε. Το δευτερο εχει καλη ατμοσφαιρα, εστω και σε τετριμενη και χιλιοειπωμένη υποθεση.

Περι νομους φυσικης / υπερφυσικης τα πραγματα ειναι λιγο πολυ γνωστα και δεν βγαζουν ιδιαιτερη ακρη. Ειμαι περιεργος τωρα για τους νεους χαρακτηρες που θα δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ δεν μπορεσα να μην το προσεξω, αλλα στην αρχη του 9ου, αερας που κουναει το οχημα, αλλα στα δεντρα ουτε φυλλο δεν κουνιεται 

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, overpower είπε

Οκ δεν μπορεσα να μην το προσεξω, αλλα στην αρχη του 9ου, αερας που κουναει το οχημα, αλλα στα δεντρα ουτε φυλλο δεν κουνιεται 

Καλά το ίδιο πάει και με τα zombie που μερικά τα σήκωνε ο αέρας ενώ άλλα όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα τελευταία 3 επεισόδια μου θύμισαν έντονα walking dead, με τη κακή έννοια...

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aaron Stanford από 12 monkeys ο beer maker guy. Από τη μία αποκάλυψη στην επόμενη. Ενδιαφέρον φάνηκε το τελευταίο επεισόδιο.

Η ιδέα μου ή πλέον αφότου δεν έχει να προσφέρει κάτι το διαφορετικό από την main σειρά πάνε να κάνουν merge τους χαρακτήρες, φαίνεται οσονουπω αυλαία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν μπορει να αναλυθει κατι περαιτερω, κακο το τελευταιο επισοδειο, θυμησε την βασικη σειρα στις κακες της μερες. Ελπιζω να συνεχισει η συγκεκριμενη ιστορια (οι θεοι να την κανουν..) στη κεντρικη σειρα. Δεν νομιζω πως θα λειψει σε πολλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παντελως βλακωδες τα τελευταια 2 επισοδεια. Τρομακτικα ασχημα, στα επιπεδα της καταποντισμενης και κακοποιημενης κεντρικης σειρας. Αν ειναι δυνατον τωρα επαγγελματιες ανθρωποι με τοση ιστορια και υποβαθρο να γραφουν τετοια πραγματα για πλοκη. Αν δεν γινει κατι μαγικα καλο στο 14ο επισοδειο του σουταρω και αυτο σαν σειρα. Και ολα αυτα επειδη ο Κιρκμαν, ο κεντρικος συγγραφεας δεν αποδεχεται πως δεν ειναι ο Θεος-Ηλιος αλλα γραφει βλακειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σκεφτομαι μηπως το αφηνω να την βλεπω ολοκληρωμενη ολη την season γιατι οντως ετσι οπως το κανουν ανα επεισοδιο δεν πολυ λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...