Προς το περιεχόμενο

Ομαδική παραγγελία Asus ROG Swift


Titanomaxos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ICC profile μην βάλεις, είναι από άλλο ROG και το κάθε μόνιτορ θέλει το δικό του καλιμπράρισμα. Για παράδειγμα αν πάρεις 2 ROG, καλιμπράρεις το ένα και μετά βάλεις τα settings και στο δεύτερο, δεν θα δείχνουν το ίδιο. Βρες τα settings μέσα από την NVIDIA.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 212
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτη παιδια ειναι καλη που ενδιαφερομαι?? 

https://www.skroutz.gr/s/4083572/Eizo-Foris-FG2421.html

ειναι η μονη gaming oθονη που βλεπω με 240ΗΖ και less than 1ms..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρείτε settings από NVIDIA ώστε να βλέπετε όλα τα μαύρα εδώ:

 

http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php

 

Και εδώ να ξεχωρίζετε όλα τα λευκά:

 

http://www.lagom.nl/lcd-test/white.php

 

Αυτή τη στιγμή είμαι με:

 

Monitor:

 

40% Brightness

50% Contrast

OD - Normal

 

NVIDIA settings:

 

50% Brightness

40% Contrast

0.87 Gamma

 

Το Gamma μου το έχω sto 2.0, μιας και το 2.2 είναι πολύ σκοτεινό και χάνεις τις λεπτομέρειες στα σκοτεινά.

 

***Edit: Όσοι θέλετε να δείτε πότε ακριβώς κατασκευάστηκε το μόνιτόρ σας, βάλτε το madVR:

 

2zjatck.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη παιδια ειναι καλη που ενδιαφερομαι?? 

https://www.skroutz.gr/s/4083572/Eizo-Foris-FG2421.html

ειναι η μονη gaming oθονη που βλεπω με 240ΗΖ και less than 1ms..

κοντα 500ευρω για 1080p σου στεκει δηλαδη καλα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα για τα γουστα μου δεν ειχαν μεγαλη αποκληση οι εργοστασιακες ρυθμισεις της οθονης με αυτες που καταφερα να κανω μεσα απο το control panel της nvidia. Ενα πραγμα που δεν μπορω να καταλαβω που μαλλον ειναι λογο αναλυσης και scaling ειναι οτι στο browsing μου φαινεται πως δυσκολευομαι λιγακι στο διαβασμα και οταν κανω ζουμαρισμα στον browser το αποτελεσμα ειναι λιγακι ασχημο. Υπαρχει καποιος τροπος να βελτιωσουμε την κατασταση σε αυτον τον τομεα; Οσον αφορα τo gaming θα αρχισω το GTA V (αφου παιξω λιγο με τις ρυθμισεις του) που απ οτι επαιξα λιγακι επαθα γερη πλακα με το ποσο smooth χωρις κολληματα ηταν το game ακομα και στα 50 fps με τις ρυθμισεις που ειχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

....τελικα με βλεπω να μην αγοραζω τιποτα!

 

Το ASUS PB279Q δεν καλύπτεται απο εδω με εγγύηση. 

Κανένα από τα Benq, ACER

 

Δηλαδη εαν παθει κατι ή ειναι απο την αρχη προβληματικο θα πρεπει με δικα μου εξοδα να σταλει στην εταιρία εκτός Ελλαδος! 

Επισης πολλα κρουσματα απο amazon το οποιο στελνει ανοιγμένα monitor σε αλλους πελατες (απο επιστροφες). Ετσι διαβαζω στα σχόλια σε monitor που με ενδιέφεραν!

Βεβαια τα δέχεται παλι πισω, αλλα εμενα ποιος θα με καλυψει στο μεταφορικό κόστος για να γινει η επιστροφή γιατι μιλαμε για μεγαλο πακετο και οχι μια καρτα γραφικών.... 

Επεξ/σία από Titanomaxos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που πρόκειται για δική τους "εξυπνάδα", το Amazon το ίδιο (εκτός κι αν έχουν αλλάξει παρανοϊκά την πολιτική τους τον τελευταίο καιρό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε ROG να χαρείτε το G-Sync που είναι game changer και όταν έρθει το ROG με το IPS κάνετε την τράμπα. Προσωπικά αυτό θα κάνω μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που πρόκειται για δική τους "εξυπνάδα", το Amazon το ίδιο (εκτός κι αν έχουν αλλάξει παρανοϊκά την πολιτική τους τον τελευταίο καιρό).

 

 

Ασε θελω την ηρεμια μου...  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....τελικα με βλεπω να μην αγοραζω τιποτα!

 

Το ASUS PB279Q δεν καλύπτεται απο εδω με εγγύηση. 

Κανένα από τα Benq, ACER

 

Δηλαδη εαν παθει κατι ή ειναι απο την αρχη προβληματικο θα πρεπει με δικα μου εξοδα να σταλει στην εταιρία εκτός Ελλαδος! 

Επισης πολλα κρουσματα απο amazon το οποιο στελνει ανοιγμένα monitor σε αλλους πελατες (απο επιστροφες). Ετσι διαβαζω στα σχόλια σε monitor που με ενδιέφεραν!

Βεβαια τα δέχεται παλι πισω, αλλα εμενα ποιος θα με καλυψει στο μεταφορικό κόστος για να γινει η επιστροφή γιατι μιλαμε για μεγαλο πακετο και οχι μια καρτα γραφικών.... 

Μέχρι προσφάτως πάντως, το Amazon έκανε full refund και το κόστος των μεταφορικών, όσο μεγάλο κι αν ήταν. Έχω στείλει πίσω οθόνη με ACS συστημένη όπου το το shipping cost ήταν μεγαλύτερο από το κόστος της οθόνης. Έγινε άμεσα επιστροφή των χρημάτων χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλημερα , ριχνω ενα digging εδω για να μην κανω καινουριο topic... το λοιπον , αρχικα ηθελα να παρω την acer XB270HU αλλα οπως εχουν τα πραγματα με τον αποκλεισμο που μας εχουν ριξει στις αγορες εκτος Ελλαδας δεν βλεπω να μπορω να την παρω συντομα... Οποτε ειπα να "συμβιβαστω" και να κοιταξω προς Rog swift... ΑΛΛΑ ειδα αυτο το βιντεακι και να σας πω την αληθεια τρομοκρατηθηκα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DtXAHPUmol0

 

I feel cursed :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...