Προς το περιεχόμενο

Ομαδική παραγγελία Asus ROG Swift


Titanomaxos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Psycho Warhead λεει πανω στο κουτι ποτε κατασκευαστηκε το ASUS σου ? Σιγουρα το λεει στην πλατη του monitor...

Ολοκληρη ιστορια κ τι αν δεν μπορω να δω θα την ανοιξω για να μαθω κ τελικα αν δεν ειναι τι θα την στελνω πισω μεχρι να βρω rev.2 θα παραγγειλω κ οτι κομματι μου κατσει σιγα μην το ψειριζω ασε που δεν ξερω τι ειναι το pixel inversion και να μου πεις αμφιβαλλω αν θα το παρατηρησω εγω και εστω αν το εχει το κομματι που θα παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 212
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ολοκληρη ιστορια κ τι αν δεν μπορω να δω θα την ανοιξω για να μαθω κ τελικα αν δεν ειναι τι θα την στελνω πισω μεχρι να βρω rev.2 θα παραγγειλω κ οτι κομματι μου κατσει σιγα μην το ψειριζω ασε που δεν ξερω τι ειναι το pixel inversion και να μου πεις αμφιβαλλω αν θα το παρατηρησω εγω και εστω αν το εχει το κομματι που θα παρω.

 

 

https://youtu.be/n_Ug-j7f9Z0

 

 

μεταφραζεται σε green ghosting. Αναλογα το game παρατηρείται! Σε far cry 4 πολυ λενε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σχεση. Αλιμο ειναι αλλα εγω πχ την πηρα απο του Περιστεριου

Νεο κοσμο μενω ενταξει για 15 ευρω διαφορα, βαλε βενζινες-χρονο κτλ δεν θα κολλησω μιας και το msystems ειναι διπλα μου αν ήτανε παραπανω η διαφορα αντε πες να κανω τον κοπο να τα γλυτωσω.Εστω καψω 10 ευρω βενζινη περα δωθε για να παω στο πιο κοντινο μαγαζι για 5 ευρω δεν αξιζει το κοπο μου.Να ηταν η τιμη 740 να το κανω ευχαριστως να πεις οτι θα μου μενει ενα 20αρικο στην τσεπη κ ας εκαιγα το 10αρικο στο δρομο.Αλλα ετσι θεωρω αδικα θα ταλαιπωρηθω.Ευχαριστω παντως που εκανες τον κοπο να μαθεις.

https://youtu.be/n_Ug-j7f9Z0

 

 

μεταφραζεται σε green ghosting. Αναλογα το game παρατηρείται! Σε far cry 4 πολυ λενε!

πραγματικα αν δεν μου το ελεγες παιζει να μην το εβλεπα ποτε..μαλακια εγινε τωρα θα μου το κανεις ψυχολογικο..δεν το βλεπω να με απασχολει ιδιαιτερα μιας κ δεν ειμαι ψειρας κ ασε που απο οτι ειδα εχει ενα τροπο να το μειωσεις αν τυχεις σε τετοιο κομματι οποτε δεν χαθηκε ο κοσμος αν πεσουμε σε μαλακια κομματι.

 

Τελειωσε το παραμυθι την παρηγγειλα απο msystems λογικα τριτη θα την εχω αν ειμαι τυχερος ισως κ δευτερα γιατι λεει στο site οτι θελει μονο μια εργασιμη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειο μόνιτορ δεν υπάρχει, όσα λεφτά και να δώσεις θα έχεις μειονεκτήματα και φόβο για dead/stuck pixels. Εγώ με το ROG είμαι πολύ ικανοποιημένος so far. Μόνο και μόνο που έχω G-Sync enabled σε όλα τα γκέιμς χωρίς να δίνω δεκάρα για το V-Sync τους, είναι more than enough..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα να δω το Transformers: Age Of Extinction, κατέβασα την έκδοση IMAX με την φουλ ποιότητα και έχω χαζέψει με την εικόνα. Απίστευτη ευκρίνεια και χρώμα το ROG, από 'δω και πέρα τέτοιες εκδόσεις πρέπει να κατεβάζω γιατί τα συμπιεσμένα δείχνουν χάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πάρετε/έχετε ROG, βάλτε το ICC profile του PCMonitors και από NVIDIA βάλτε:

 

40% Brightness

45% Contrast

0.8 Gamma

 

ROG Settings:

 

30-40% Brightness(Ανάλογα με το αν είναι βράδυ/μέρα).

50% Contrast

User Color 95/100/100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπετε διαβαθμίσεις εδώ όσοι έχετε το ROG με Gamma 2.2 ;

 

http://www.lagom.nl/lcd-test/gradient.php


Βλέπω κάργα διαβαθμίσεις στο γκρι με το σωστό Gamma, faulty monitor ή έτσι είναι ; Στο IPS LG ήταν αρκετά πιο smooth.

 

***Edit: Τελικά τα ICC profiles χαλούσαν τη δουλειά(Γιατί κάθε μόνιτορ θέλει το δικό του καλιμπράρισμα), τα έβγαλα εντελώς και παίζω με τις ρυθμίσεις από NVIDIA μόνο.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο ειναι η μεγάλη μέρα :P ελπιζω μονο να με παρουν μεχρι της 2 να μπορεσω να την τσεκαρω λιγακι πριν φυγω για δουλειά.Αλλιως για μετα τις 3 δεν θα μπορω να παω να την παρω θα εχω φυγει για δουλεια οποτε μεθαυριο θα την εχω στα χερια μου.

Οσο για το καλιμπραρισμα που λες εχω διαβασει σε reviews οτι δεν θελει και τιποτα ιδιαιτερο αφου ειναι πολυ καλα ρυθμισμενη απο την μανα της.Αλλα ειδομεν κατσε να την παρω :P.

post-279402-0-80768600-1429536917_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο ειναι η μεγάλη μέρα :P ελπιζω μονο να με παρουν μεχρι της 2 να μπορεσω να την τσεκαρω λιγακι πριν φυγω για δουλειά.Αλλιως για μετα τις 3 δεν θα μπορω να παω να την παρω θα εχω φυγει για δουλεια οποτε μεθαυριο θα την εχω στα χερια μου.

Οσο για το καλιμπραρισμα που λες εχω διαβασει σε reviews οτι δεν θελει και τιποτα ιδιαιτερο αφου ειναι πολυ καλα ρυθμισμενη απο την μανα της.Αλλα ειδομεν κατσε να την παρω :P.

Μετα την δουλεια μωρε με την ησυχια σου. Βαλε φαγητο και το πολυ πολυ βαλε κανενα Stream και κανενα video απο καμια σειρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειδα αλλα πολυ αργα τωρα την εχω παραγγειλει ασε που ειναι θεσσαλονικη το μαγαζι αρα βαλε μεταφορικα κανα 10αρικο 16ευρω τελικα μαζι με αντικαταβολη(ειδα το κοστος στο site) πες 545 550 κ 2-7 μερες μεχρι να την χαρεις εν ολιγοις αξιζει αν καποιος θελει να γλυτωσει 20-25 15-20 ευρω. Αρα μιλας με το φιλο του ASFE και την παιρνεις στα 755 κ δεν χρειαζεται να μπλεκεις με μεταφορικες...Αυτα αν μενεις αθηνα αλλιως θεσσαλονικη εισαι ταμαμ κ γλυτωνεις ενα σεβαστο ποσον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα να σου έρθει εσένα ;

Κυριακη την παρηγγειλα αρα κανεις δεν ειδε την παραγγελια μου στο site βαλε οτι λεει στο site μια μερα που θελουν να την παραλαβουν...σημερα το πρωι στις 10 μου ηρθε εμαιλ οτι η παραγγελια μου δρομολογηθηκε και στις 12 πηρα εμαιλ οτι αυριο θα την παραλαβουν την οθονη και οτι θα με ειδοποιησουν αυριο ποτε να περασω να την παρω.Ελπιζω το πολυ μεχρι της 2μιση να με εχουν παρει αλλιως μετα παω για δουλεια οποτε θα παω να την παρω τεταρτη πρωι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...