Προς το περιεχόμενο

Ομαδική παραγγελία Asus ROG Swift


Titanomaxos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι ακομα τα ιδια και τα ιδια να γραφουν καποιοι. 3.5gb η 970 γιατι και 4gb κανονικα να ειχε καποιοι νομιζανε οτι θα παιζουν σε 4κ με 60fps σε High με 1 970.......  Και η πλακα ειναι οτι τα εχουμε πει αυτα με την Vram στον αντιστοιχο θεμα των Geforce 9-- series ακομα και video με την Vram εχουν ανεβασει και ατομα του Insomnia,αλλα πεταγεται συνεχεια το καθε τρολλ να γραφει τα ιδια και τα ιδια.

 

Μαλιστα το ιδιο ατομο πριν λιγο καιρο ρωταγε για υπολογιστη http://www.insomnia.gr/topic/543509-pc-%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B1%CF%82-2%CE%BA-%CE%BC%CE%B5-socket-2011-3-%CE%AE-1150/?do=findComment&comment=53504790:)

 

Η πλακα ειναι οτι τον Οκτωβριο θεωρουσες πολλα χρηματα για 1440p τα 400ευρω και τωρα,απο οτι γραφεις παντα,θα δωσεις 700+..... Γιαυτο γουσταρω το Insomnia,γιατι διαβαζεις οτι πιο παραλογο μπορεις να φανταστεις :)


Valanti δεν την παλευεις ρε φιλε παντοτε ειχε 4 γιγα μνημης απλα το μισο γιγα τρεχει πιο αργα σε σχεση με το τα 3.5 γιγα.Αυτο ηταν κ ειναι αν θεωρεις οτι σε χαλαει πας σε 980 για να εχεις ενα ποσοστο 10-15% για 200 ευρω πανω η τιμη...Ολα αυτα που λεω ειναι στο περιπου μην πεσετε να με φατε.

Στο θεμα μας τωρα που εισαι ρε ASFE ακομη να μαθεις απο το φιλαρακι σου??Αν δεν μαθεις μεχρι το τελος της εβδομαδας θα παω να την παραγγειλω βαρεθηκα να περιμενω ειμαι ανυπομονος.

Αν σου κλεισουν απο Msystems στα 760ευρω Go for it. Και να σου απαντησει ο παραπανω μην περιμενεις καμια φανταστικη τιμη,και αν θες γενικα να γλυτωσεις χρηματα απο την αγορα οθονης μπορεις πχ να αγορασεις φθηνοτερα παιχνιδια μεσω Digital και παλι να γλυτωσεις χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 212
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε ναι ακομα τα ιδια και τα ιδια να γραφουν καποιοι. 3.5gb η 970 γιατι και 4gb κανονικα να ειχε καποιοι νομιζανε οτι θα παιζουν σε 4κ με 60fps σε High με 1 970.......  Και η πλακα ειναι οτι τα εχουμε πει αυτα με την Vram στον αντιστοιχο θεμα των Geforce 9-- series ακομα και video με την Vram εχουν ανεβασει και ατομα του Insomnia,αλλα πεταγεται συνεχεια το καθε τρολλ να γραφει τα ιδια και τα ιδια.

 

Μαλιστα το ιδιο ατομο πριν λιγο καιρο ρωταγε για υπολογιστη http://www.insomnia.gr/topic/543509-pc-%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B1%CF%82-2%CE%BA-%CE%BC%CE%B5-socket-2011-3-%CE%AE-1150/?do=findComment&comment=53504790 :)

 

Η πλακα ειναι οτι τον Οκτωβριο θεωρουσες πολλα χρηματα για 1440p τα 400ευρω και τωρα,απο οτι γραφεις παντα,θα δωσεις 700+..... Γιαυτο γουσταρω το Insomnia,γιατι διαβαζεις οτι πιο παραλογο μπορεις να φανταστεις :)

Αν σου κλεισουν απο Msystems στα 760ευρω Go for it. Και να σου απαντησει ο παραπανω μην περιμενεις καμια φανταστικη τιμη,και αν θες γενικα να γλυτωσεις χρηματα απο την αγορα οθονης μπορεις πχ να αγορασεις φθηνοτερα παιχνιδια μεσω Digital και παλι να γλυτωσεις χρηματα.

Ναι το εχω παρατηρησει κ εγω αυτο με τα κουλα που διαβαζεις εδω μεσα.

Περα απο αυτο msystems μου την αφηνει 770 τελικη τιμη μου εχουν στειλει εμαιλ με προσφορα κ μαλλον απο δευτερα την παραγγελνω αφου δεν βλεπω φως στο τουνελ εδω μεσα.Ελεγα μηπως γινοταν κανα θαυμα κ επαιζε κανα σκηνικο με το παιδι 725 την πηρε και με 740 να την επαιρνα θα ημουν ικανοποιημενος αλλα περιμενω μεχρι το σ/κ οπως ειπα αν δεν απαντησει σιγα το πολυ πολυ να την παρω 770 κ τελειωσε το θεμα.

Παντως κ εγω ψηνομουν να πουλησω την 970 για 980 αλλα μετα απο ψαξιμο ειδα οτι δεν δινω καλυτερα αλλα 400 να το κανω sli παρα μια 970+250ευρω για single 980 οποτε σκας 150 ευρω πανω απο μια απλη 980 κ εχει πιο τουμπανα γραφικα.

Απλα αποφασισα πρωτα να παρω οθονη κ ειδομεν για καρτα.Εδω αν εβρισκα αγοραστη θα πουλουσα το κουτι αλλα βαριεμαι να ψαχνω μαλλον σε κανα γνωστο θα το δωσω.Τα λεω αυτα γιατι κ εγω αλλαζω γνωμη καθε τρεις κ λιγο κ δεν ξερω που να πεταξω τα λεφτα που μαζευω με κοπο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά την παλεύεται?  εννοείται πως δεν είχα λεφτά για μόνιτορ τον Οκτώβριο γιατί έσκασα τα 2.000 ευρώ για το pc και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο την επιλογή μου. Από τον Οκτώβριο έως τώρα έχω μαζέψει και τα λεφτά για μόνιτορ τι ποιο λογικό. σορρυ που δεν ήθελα να ρίξω το buget για να πάρω τότε το μόνιτορ αλλά έτσι ήθελα.. τώρα που έχω πάω και για μόνιτορ. το ποιος είναι τα τρολλ φαίνονται και στο thread που ανέβασες. όσο για την 970 νόμιζα οτι κάτι άλλαξε στο θέμα αξιοποιήσεις των 4gb vram γιαυτό και δε κατάλαβα πως το έγραψε ο psycho και ρώτησα... αλλά κάποιοι κάτι τέτοια περιμένετε για να αρχίσετε το θάψιμο. άρα και για εμένα η κάρτα 3.5gb έχει αξιοποιήσιμα όπως και για πολλούς άλλους  που δεν τους είναι αρκετά για 1440p high/ultra settings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά την παλεύεται?  εννοείται πως δεν είχα λεφτά για μόνιτορ τον Οκτώβριο γιατί έσκασα τα 2.000 ευρώ για το pc και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο την επιλογή μου. Από τον Οκτώβριο έως τώρα έχω μαζέψει και τα λεφτά για μόνιτορ τι ποιο λογικό. σορρυ που δεν ήθελα να ρίξω το buget για να πάρω τότε το μόνιτορ αλλά έτσι ήθελα.. τώρα που έχω πάω και για μόνιτορ. το ποιος είναι τα τρολλ φαίνονται και στο thread που ανέβασες. όσο για την 970 νόμιζα οτι κάτι άλλαξε στο θέμα αξιοποιήσεις των 4gb vram γιαυτό και δε κατάλαβα πως το έγραψε ο psycho και ρώτησα... αλλά κάποιοι κάτι τέτοια περιμένετε για να αρχίσετε το θάψιμο. άρα και για εμένα η κάρτα 3.5gb έχει αξιοποιήσιμα όπως και για πολλούς άλλους  που δεν τους είναι αρκετά για 1440p high/ultra settings.

Οσο για το τα παραπανω που λες δεν εχω να πω κατι γιατι δεν με απασχολει-δεν ξερω τι εχει παιχτει αλλα θα σου δωσω μια απαντηση οσον αφορα την 970 και τα 3.5 γιγα που σιγουρα εχουν απαντησει αλλοι στο νημα με τις 970 αλλα θα στο πω να το βαλεις καλα στο μυαλο σου.Η καρτα εχει 4 γιγα απλα το μισο γιγα παει πιο αργα μονο κ μονο για να εχει διαφορα επιδοσεων απο την 980 που παροτι πετσοκοψανε την 970 για αυτον τον λογο, η διαφορα αυτη στα παιχνιδια μεταφραζεται 10-20 fps max και σε ορισμενα παιχνιδια η διαφορα ειναι κ λιγοτερη απο 10 fps.Αλλα εστω να το παω με την δικη σου λογικη οτι η 970 εχει 3.5 γιγα μην περιμενεις μια 980 να παιξει σε 1440p καλυτερα απο την 970 για 2k και πανω θες 970 sli τουλαχιστον αν θες να τα παιζεις ολα φουλ.Και στην τελικη αν δεν πιστευεις οτι σου λεω εγω και ο καθενας εδω μεσα που εχουμε μια αλφα εμπειρια τι παιζει μπορεις να κοιταξεις στο ιντερνετ γενικοτερα για οτι σου λεμε η απλα δες τα παρακατω πινακακια να δεις τι παιζει μεταξυ 970-980 σε αυτην την αναλυση.Η τελευταια εικόνα τα λεει ολα αναλυτικα κ ειναι σαφης οτι θες τουλαχιστον sli για 1440p οποτε αν ακομη θεωρεις οτι η καρτα σου δεν αξιζει για 1440p και θες πχ μια 980 και ειδικα αν εχεις την 970 g1 την αγοράζω εγω εδω και τωρα.

post-279402-0-53513700-1429344969_thumb.png

post-279402-0-34502500-1429344971_thumb.jpg

post-279402-0-67808400-1429345867_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το τα παραπανω που λες δεν εχω να πω κατι γιατι δεν με απασχολει-δεν ξερω τι εχει παιχτει αλλα θα σου δωσω μια απαντηση οσον αφορα την 970 και τα 3.5 γιγα που σιγουρα εχουν απαντησει αλλοι στο νημα με τις 970 αλλα θα στο πω να το βαλεις καλα στο μυαλο σου.Η καρτα εχει 4 γιγα απλα το μισο γιγα παει πιο αργα μονο κ μονο για να εχει διαφορα επιδοσεων απο την 980 που παροτι πετσοκοψανε την 970 για αυτον τον λογο, η διαφορα αυτη στα παιχνιδια μεταφραζεται 10-20 fps max και σε ορισμενα παιχνιδια η διαφορα ειναι κ λιγοτερη απο 10 fps.Αλλα εστω να το παω με την δικη σου λογικη οτι η 970 εχει 3.5 γιγα μην περιμενεις μια 980 να παιξει σε 1440p καλυτερα απο την 970 για 2k και πανω θες 970 sli τουλαχιστον αν θες να τα παιζεις ολα φουλ.Και στην τελικη αν δεν πιστευεις οτι σου λεω εγω και ο καθενας εδω μεσα που εχουμε μια αλφα εμπειρια τι παιζει μπορεις να κοιταξεις στο ιντερνετ γενικοτερα για οτι σου λεμε η απλα δες τα παρακατω πινακακια να δεις τι παιζει μεταξυ 970-980 σε αυτην την αναλυση.

Ουτως ή αλλως προτιμησε να παει σε Socket 2011-3 που ειναι χειροτερο στα παιχνιδια απο το 1150(εδω γελαμε)αντι να παει πχ σε Sli 970 και να ειναι μετα αρχοντας. Κατα τα αλλα εγω ειμαι το τρολλ εδω επειδη προσπαθω να ανοιξω σε καποια ατομα τα ματυα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

icenex ευχαριστώ πολύ και μακάρι όλες οι απαντήσεις που δίνονται να είναι τόσο αναλυτικές και καλοπροαίρετες  όσο η παραπάνω που έδωσες ώστε να καταλαβαίνουμε και εμείς οι όχι και τόσο έμπειροι. φαίνεται πώς έχεις δίκιο όσων αφορά και τα παραπάνω games. άρα λογικά μπορεί να υπάρξει διαφορά σε νεότερα παιχνίδια. ας ελπίσουμε πως όχι μιας και είμαι και εγώ κάτοχος g1 970. το thread για της gtx 900 series δεν το έχω διαβάση όλο επιδεί ειναι και 400 σελίδες γιαυτό δεν γνώριζα και την συζήτηση. όπως και να έχει ευχαριστώ.

 

fulgore no comment φίλος  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

icenex ευχαριστώ πολύ και μακάρι όλες οι απαντήσεις που δίνονται να είναι τόσο αναλυτικές και καλοπροαίρετες  όσο η παραπάνω που έδωσες ώστε να καταλαβαίνουμε και εμείς οι όχι και τόσο έμπειροι. φαίνεται πώς έχεις δίκιο όσων αφορά και τα παραπάνω games. άρα λογικά μπορεί να υπάρξει διαφορά σε νεότερα παιχνίδια. ας ελπίσουμε πως όχι μιας και είμαι και εγώ κάτοχος g1 970. το thread για της gtx 900 series δεν το έχω διαβάση όλο επιδεί ειναι και 400 σελίδες γιαυτό δεν γνώριζα και την συζήτηση. όπως και να έχει ευχαριστώ.

 

fulgore no comment φίλος  :-)

Καλυτερα No comment γιατι απλα δεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτως ή αλλως προτιμησε να παει σε Socket 2011-3 που ειναι χειροτερο στα παιχνιδια απο το 1150(εδω γελαμε)αντι να παει πχ σε Sli 970 και να ειναι μετα αρχοντας. Κατα τα αλλα εγω ειμαι το τρολλ εδω επειδη προσπαθω να ανοιξω σε καποια ατομα τα ματυα.

Χειρότερο δεν το λες απλα too much αν ειναι μονο για gaming κατα τα αλλα ναι εχεις δικιο αν πηγαινε σε socket 1150 θα εμεναν λεφτα για αλλη μια 970.Προφανως fulgore παρεξηγησαι απο αυτα που γραφεις διοτι εγω βλεπω οτι οντως προσπαθεις να ανοιξεις τα ματια ορισμενων,μαλλον δεν σε πιανουν η δεν τα αποτυπωνεις καλα δεν μπορω να ξερω τι απο τα 2 γινεται κ φτασατε να λετε ο ενας τον αλλον τρολλ.

 

icenex ευχαριστώ πολύ και μακάρι όλες οι απαντήσεις που δίνονται να είναι τόσο αναλυτικές και καλοπροαίρετες  όσο η παραπάνω που έδωσες ώστε να καταλαβαίνουμε και εμείς οι όχι και τόσο έμπειροι. φαίνεται πώς έχεις δίκιο όσων αφορά και τα παραπάνω games. άρα λογικά μπορεί να υπάρξει διαφορά σε νεότερα παιχνίδια. ας ελπίσουμε πως όχι μιας και είμαι και εγώ κάτοχος g1 970. το thread για της gtx 900 series δεν το έχω διαβάση όλο επιδεί ειναι και 400 σελίδες γιαυτό δεν γνώριζα και την συζήτηση. όπως και να έχει ευχαριστώ.

 

fulgore no comment φίλος  :-)

Παρακαλω αλλα μην παρεξηγεις τον κοσμο δεν εχουν ολοι την ιδια υπομονη ειτε να ειναι αναλυτικοι ειτε καλοπροαιρετοι υπαρχουν μερες που σε ολους μας,μας γυρναει το ματι για πλακα φιλικα αυτα παντα γιατι βλεπω μια ενταση και δεν υπαρχει λογος εδω ειμαστε να βοηθαμε ο ενας στον αλλον οχι να μαλωνουμε για χαζομαρες.Αυτο παει κ στους 2 σας επειδη δεν ξερω τι εχει παιχτει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

755

24 ατοκες

 

Δυστυχως η ισοτιμια δολλαριου ευρω δεν αφηνει πολλα περιθωρια.

Καλα ειπα αδικα θα περιμενω ειμαι γκαντεμης για 15ευρω διαφορα..μαλλον θα το παραγγειλω απο msystems μιας κ ειναι διπλα μου το μαγαζι δεν θα καιω βενζινες.Απο περιεργεια σε πιο μαγαζι-περιοχη δουλευει ο φιλος σου να δω αν αξιζει το κοπο αν και χλωμο το κοβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ειπα αδικα θα περιμενω ειμαι γκαντεμης για 15ευρω διαφορα..μαλλον θα το παραγγειλω απο msystems μιας κ ειναι διπλα μου το μαγαζι δεν θα καιω βενζινες.Απο περιεργεια σε πιο μαγαζι-περιοχη δουλευει ο φιλος σου να δω αν αξιζει το κοπο αν και χλωμο το κοβω.

 

Ψαξε για monitor (rev 2) κατασκευής Δεκεμβρίου 2014 και μετα. Ωστε να μην εχεις θεμα με pixel inversion.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το βρισκεις αυτο ιδεα δεν εχω....

 

Psycho Warhead λεει πανω στο κουτι ποτε κατασκευαστηκε το ASUS σου ? Σιγουρα το λεει στην πλατη του monitor...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...