Προς το περιεχόμενο

Ομαδική παραγγελία Asus ROG Swift


Titanomaxos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε? Τι δουλεια εχει το συστημα και τα παιχνιδια που παιζω με την οθονη και αν οντως παρουσιαζει τοσα προβληματα Fulgore ? Δεν ρωτησα αν κανει για το συστημα μου ή για τα παιχνιδια που παιζω.

 

Anyway το συστημα που εχω για την ωρα ειναι αυτο

cpu i7 4770

mobo gigabyte z87m-hd3

ssd 2x250gb samsung 840 evo

ram 16gb kingston 1600mhz cl11

gpu gigabyte gtx 970 windforce

psu xfx 750w black

 

Οσο για τα παιχνιδια witcher 3 , gta v , farcry 4 κτλ. οτιδηποτε καινουριο που μου φαινεται ενδιαφερον το παιζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 212
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ε? Τι δουλεια εχει το συστημα και τα παιχνιδια που παιζω με την οθονη και αν οντως παρουσιαζει τοσα προβληματα Fulgore ? Δεν ρωτησα αν κανει για το συστημα μου ή για τα παιχνιδια που παιζω.

 

Anyway το συστημα που εχω για την ωρα ειναι αυτο

cpu i7 4770

mobo gigabyte z87m-hd3

ssd 2x250gb samsung 840 evo

ram 16gb kingston 1600mhz cl11

gpu gigabyte gtx 970 windforce

psu xfx 750w black

 

Οσο για τα παιχνιδια witcher 3 , gta v , farcry 4 κτλ. οτιδηποτε καινουριο που μου φαινεται ενδιαφερον το παιζω.

1)Ειχαν ρωτησει πιο παλια ατομα για αγορα αυτου του Monitor και ειχαν καρτες Amd.....

2)Για να κοιτας στο συγκεκριμενο Monitor και για να το αξιοποιησεις οπως πρεπει(κοινως αναλογες ρυθμισεις και Hz)πρεπει να εχεις και αναλογο συστημα απο πισω(κοινως σε καρτες γραφικων απο 980 και πανω με προτιμοτερο την 980ti να εχεις τα αναλογα frames κυριως στα Fps παιχνιδια).

 

Οσο για τα προβληματα που παρουσιαζει που λες και η Acer σαν νεο μοντελο/προιον παρουσιασε αρκετα προβληματα τον πρωτο καιρο αν δεις πιο πισω στο topic αλλα και γενικα και αλλα monitor γνωστων εταιριων εχουν παρουσιασει προβληματα ειτα αυτα τα λενε LG,BenQ,Dell κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ , expert δεν ειμαι , αλλα οτι g-sync = nvidia cards και free-sync = amd το εχω παρει πρεφα χαχα.

 

Για 980 Ti sli ηθελα την Acer. Απο την αλλη να περιμενω το 16 και ΑΝ τελικα μπορεσω να αγορασω απο εξωτερικο... δεν ξερω. Τωρα το βιντεακι που παρεθεσα παραπανω ειναι και προσφατο και μιλαει για πολλα προβληματα και δεν αλλαξε μονο μια οθονη. Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ απο τον Μάρτιο περιμένω να πάρω την ΧΒ270ΗU.... αντί να έπαιρνα το rog να ξεμπέρδευα.. 

προσωπικά τώρα περιμένω η να φέρουν την ACER Ελλάδα η να κυκλοφορήσει η ASUS PG279Q που θα είναι το rog σε IPS. 

γιατί να πάρω τώρα την ROG σε αυτήν την τιμή (750+) δεν παίζει.

 

πάντως έπαιζε και μία αγγελία για το rog στα 550.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ απο τον Μάρτιο περιμένω να πάρω την ΧΒ270ΗU.... αντί να έπαιρνα το rog να ξεμπέρδευα.. 

προσωπικά τώρα περιμένω η να φέρουν την ACER Ελλάδα η να κυκλοφορήσει η ASUS PG279Q που θα είναι το rog σε IPS. 

γιατί να πάρω τώρα την ROG σε αυτήν την τιμή (750+) δεν παίζει.

 

πάντως έπαιζε και μία αγγελία για το rog στα 550.

 

Καλά μπορεί να μπερδευόσουν και παραπάνω με αυτήν  :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tωρα που εχει πουλησει πολυ η ROG και ξερουμε τι παιζει, καλο ειναι να την αποφυγετε οσοι ψαχνετε νεα οθονη. Γνωριζουμε οτι εχει ενα εξαιρετικα βαρυ grainy matte coating, πολλα μοντελα φευγουν απο τα εργοστασια με average gamma 1.7 και οχι 2.2 οπως τα κομματια που στελνονται για reviews και εχει παρουσιασει παρα πολλα quality control προβληματα, περισσοτερα απο καθε αλλη συγχρονη οθονη αναλογικα με το ποσο πουλησε, και η Asus κανει τον Κινεζο. Σχετικα με το τελευταιο, μην περιμενε απο την Asus και την καθε Asus να λυσει το προβλημα, για αυτο χρειαζεται αξιοπιστος πωλητης. Το Amazon ειναι καλο παραδειγμα.

 

Οποιος θελει υποκαταστατο μεχρι να ερθει η Acer ΧΒ270HU / Αsus MG279Q στην Ελλαδα η να πεσουν τα capital controls, ας βολευτει με την LG 24GM77 ή AOC G2460PG, η πρωτη με ανωτερη ποιοτητα εικονας, η δευτερη με G-Sync. Και ας αγορασει μονο μια 980ti προς το παρον, την επομενη δωρακι μαζι με την καινουρια 1440p AHVA 144Hz οθονη...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΕΕ αδερφέ είπαμε να δώσουμε λεφτά αλλα δεν γίνεται να αγοράζω οθόνες και κάθε 3-4 μήνες ! Θα ακούσω και εγώ καναν ήχο sound κατσε καλά να ούμε. :P

 

Yπεθεσα οτι αν εισαι διατεθειμενος να αγορασεις δυο 980ti, δε θα σε πειραζει 200-300 ευρω χασουρα οταν πουλησεις την "μικρη" οθονη σε αγγελια...

 

Περα απο την πλακα ομως, η Asus MG279Q ηδη ερχεται στο visionstudio και σε ενα ακομη μαγαζι συμφωνα με το skroutz, μαζι με μια Fury χαριζει την δυνατη gaming εμπειρια. Για οσους δεν τα διαθετουν, η LG ειναι και αυτη αριστη gaming οθονη που βαζει κατω πολυ ακριβοτερες της. Απλως επειδη δεν εχει Sync tech, θελει να εχεις δυνατη καρτα ωστε να βγαζει συνεχεια πολλα fps και να μην φαινεται το tearing, για να πετυχεις αναλογη εμπειρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα χασουρας ειναι θεμα πεταματος :Ρ αυτη τη στιγμη θα κανω τη δουλεια μου με την xl2420z και θα δω τι θα γινει με την acer...

 

Το quality control της asus με φοβιζει πλεον αδερφε... also θα μεινω με την Nvidia και το gsync !

 

 

Yπεθεσα οτι αν εισαι διατεθειμενος να αγορασεις δυο 980ti, δε θα σε πειραζει 200-300 ευρω χασουρα οταν πουλησεις την "μικρη" οθονη σε αγγελια...

 

Την οθονη δεν σκοπευω να την πουλησω ρε'συ , θα την εχω διπλα για browsing chats κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εχω καμποσους μηνες Mors (i got to admit , επεσα θυμα του marketing σαν πιτσιρικας! ντρεπομαι αλλα το ομολογω! μου βγηκε η πιστη να κανω calibrate τα χρωμματα ωστε να ειναι υποφερτα) out of the box ηταν αθλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο την πλακα ομως, η Asus MG279Q ηδη ερχεται στο visionstudio και σε ενα ακομη μαγαζι συμφωνα με το skroutz, μαζι με μια Fury χαριζει την δυνατη gaming εμπειρια. Για οσους δεν τα διαθετουν, η LG ειναι και αυτη αριστη gaming οθονη που βαζει κατω πολυ ακριβοτερες της. Απλως επειδη δεν εχει Sync tech, θελει να εχεις δυνατη καρτα ωστε να βγαζει συνεχεια πολλα fps και να μην φαινεται το tearing, για να πετυχεις αναλογη εμπειρια.

 

+1

 

H MG279Q υπάρχει και εδώ http://www.specialprice.gr/el/asus-lcd-led-27-mg279q-wqhd-black

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...