Προς το περιεχόμενο

Corsair K95 RGB (Red) Keyboard Review


crmaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Corsair K70 Red Led Εδώ με Red Switch και motherboard την

 

http://www.asus.com/Motherboards/MAXIMUS_VII_HERO/

 

με συνδεμένο το 1 usb μόνο μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα μετά απο 3 μήνες.

Κατά την εγκατάσταση του πληκτρολογίου έγινε και update του Firmware του .

Όπως και επιπλέον περάστηκε πρίν ενα μήνα καινούργιο Update τής motherboard που περιλαμβάνει firmware και για τα Usb Port υποστήριξης 3,1 και motherboard Bios.

όλα καλά μέχρι στιγμής :)

Παρεπιπτώντως η σύνδεση του πληκτρολογίου έχει γίνει στην συγκεκριμένη θύρα Usb 2.0 που έχει για πληκτρολόγια  και όχι σε 3.0 (3.1 μετά το update υποστήριξη)

κι εγώ πέρασα το update στο firmware του k70 (red led, brown switches) αν και δεν ήξερα με ποιο firmware μου ήρθε γιατί δε βρήκα τρόπο να δω ποιο έχει 

 

οπότε για να είμαι βέβαιος το πέρασα , αλλά και να ξαναπέρασα το ίδιο δε τρέχει κάτι

 

εδώ και κάνα μήνα σχεδόν πάντως που το έχω όλα πάνε καλά, δεν έχω μέχρι στιγμής κάποιο θέμα και στη χρήση του το βρίσκω απολαυστικό 

 

τσιμπημένο μεν κι αυτό, αλλά για μένα τα άξιζε 

Επεξ/σία από qsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αγορασεις πληκτρολογιο 200ευρω εννοειται πως ολος ο υπολογιστης σου κανει πανω απο 2000 ετσι?

 

Αν και τα €200 είναι αρκετά, φαντάζομαι δεν αλλάζεις κάθε χρόνο πληκτρολόγιο, οπότε..

και πάντα υπάρχουν μηχανικά στα €80-€100.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το έχουν πάει σε άλλα επίπεδα τιμών... Πολύ ωραία παρουσίαση και πολύ ωραίο πληκτρολόγιο αλλά δεν τα αξίζει τόσα λεφτά όπως ούτε το κ70 rgb, το απλό (παλιό) κάνει 150-170 και το νέο(rgb) 220+, δηλαδή 50€+ φωτάκια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι ότι το κ95 το βαράνε πολύ στην ελλάδα σε σχέση με το k70 που τελοσπάντων ακολουθεί τη γνωστή "ισοτιμία" 1€=1$

Δεν σε καταλαβαινω. Πλεον η ισοτιμια τοσο εχει παει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε καταλαβαινω. Πλεον η ισοτιμια τοσο εχει παει...

ναι τώρα τόσο περίπου είναι, αλλά το το ότι έκαναν το δολλάριο ευρώ, τουλάχιστον στην ελληνική αγορά είναι παλιά ιστορία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αγορασεις πληκτρολογιο 200ευρω εννοειται πως ολος ο υπολογιστης σου κανει πανω απο 2000 ετσι?

Ημουν απο τους φανατικους οτι τοπληκτρολογιοδεν πρεπει να κανει πανω απο 20€. Δοκιμασα ενα μηχανικο και αμεσως αλλαξα γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα απο τα πιο value. Τα πιο ομορφα & αξιοπιστα.

value δεν είναι σίγουρα :lol:

 

αξιόπιστα θα δούμε..

 

όμορφα, θα συμφωνήσω μαζί σου αν και αυτό είναι υποκειμενικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γερμανία μπορεί να βρεις και κάποιο άλλο αξιόλογο με 70 ή 80€ το ίδιο και εδώ στην ελλάδα σε κάποιες περιπτώσεις

 

το θέμα με το k70 δεν είναι ότι είναι value for money, είναι ακριβό για αυτό που είναι (και το k95 βέβαια)

 

το θέμα είναι ότι είναι όμορφο, δείχνει πολύ καλοφτιαγμένο σε σχέση με άλλες πλαστικούρες και έχει και μερικά ωραία features χωρίς να είναι υπερβολικό (τουλάχιστον το κ70, γιατί το κ95 είναι υπερβολικό), έχει όσα χρειάζονται

 

από κει και πέρα παίρνεις corsair και η corsair δεν είναι και η πιο φθηνή εταιρεία, αλλά τουλάχιστον σε αυτή τη γενιά της το δικαιολογεί και κάπως γιατί θυμίζω παλιότερα που έβγαζε μηχανικά που δεν είχαν καν όλα τα πλήκτρα με cherry 

 

όσο πάει φαίνεται ότι ωριμάζει και δε προσπαθεί να κάνει εκπτώσεις βάζοντας πιο φθηνούς μηχανικούς 

 

επειδή όμως δεν έχει και παράδοση σε αυτού του είδους τα περιφερειακά και επειδή ειδικά στο εξωτερικό έχουν πάρει πολλοί πληκτρολόγια της, το βρίσκω λογικό να διαβάζουμε αρκετά προβλήματα στο internet

 

ο καθένας κρίνει και αγοράζει και παίρνει τα ρίσκα του στο κάτω κάτω, εμένα προσωπικά με έπεισε, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα σκίζω και τα ρούχα μου για πάρτη της corsair 

Επεξ/σία από qsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να αγορασεις πληκτρολογιο 200ευρω εννοειται πως ολος ο υπολογιστης σου κανει πανω απο 2000 ετσι?

Όχι κατά κανόνα.Λογικά όμως όταν έχεις τόσα χρήματα το πιο πιθανό θα είναι να έχεις δώσει και αρκετά χρήατα στο υπόλοιπο μηχάνημα,Το ίδιο ισχύει πιστεύω και για το αντίστροφο,αν έχεις ένα πολύ ακριβό pc λογικά θα έχεις και ένα καλό πληκτρολόγιο ποντίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...