Προς το περιεχόμενο

Lenovo thinkpad 8'' 64gb 199€ [ΕΛΗΞΕ]


neten

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυο γρηγορα λογακια και απο μενα  μετα απο ενα 24ωρο μαζι του.

 

Στα +

  • Η οθονη του πολυ ομορφη και σε καμια περιπτωση δεν κουραζει το FHD στις 8 ιντσες.
  • Σιγουρα πιο γρηγορο απο Toshiba Encore και Dell Venue Pro που ειχα στα χερια μου για λιγο καιρο.
  • Επιτελους ενα tablet με αυτοματη φωτεινότητα οθονης.
  • Τα 64Gb μετρανε πολυ σε σχεση με τα 32gb της πλειοψηφίας των tablet.
  • Δωρακι 15gb dropbox για 6 μηνες
  • Απο θεμα κατασκευης επισης πολυ ωραιο με πολυ ωραια αισθηση στο χερι.
  • Widi σφαιρα για screen mirroring στην tv

Στα -

  • Το καλωδιο του φορτιστη ειναι υπερβολικα χοντρο και σκληρο :P Σοβαρα τωρα σε σημειο που αν το δουλευεις και το φορτιζεις ταυτοχρονα εχεις την αισθηση οτι αμα κανεις καμια αποτομη κινηση θα σπασεις το usb του tablet.
  • H αυτονομια του θα ελεγα ηταν  μετρια.Σιγουρα ικανοποιητικη (5.30+ ωρες χρηση) αλλα οχι σαν των αλλων tablet της κατηγοριας του (7+ ωρες με το encore πχ).Σε αυτο παιζει σιγουρα ρολο η υψηλη αναλυση της οθονης και ο μεγαλυτερος χρονισμος του επεξεργαστη.
  • Τελικα εχει δωρο 1 ετος office 365 και οχι lifetime office 2013 που νομιζα.
  • Ο κατασκευαστης του digitizer σιγουρα δεν εχει ακουσει την λεξη "oleophobic protection".Η οθονη γεμιζει δαχτυλιες για πλακα.

 

Αυτα τα λιγα απο μενα :)

Επεξ/σία από petros64
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρελαβα και εγω αλλα ενώ φαίνονται τα παντα άψογα πχ οθονη ούτε κάν έστω ελαχιςτο bleeding,κατασκευή άψογη παρ ολα αυτα δεν άνοιγε ενώ είχε 30 % μπαταρία και έπρεπε να πατήσω 4-5 φορές το power button για να ανοίξει και αφου το έβαλα στο ρεύμα..

 

Απο εκεί και πέρα η οθονη με λίγη πίεση κανει flickering και αναβοσβήνει η παραμορφώνεται η οθονη και μετά επανέρχεται.

 

Επιςης μου κανει η εντύπωση οτι δεν εμφανίζει το logo της Lenovo ούτε στην εκκίνηση ούτε στην επανεκκίνηση.

 

Θα το παρακολουθώ,αν και προβληματίζομαι,διότι δεν είχα το παραμικρό 1 χρονο πριν που το πήρα.

 

Συςκευαςια σφραγισμένη εννοείται,ολα κομπλέ.

 

Οςο για την οθονη σε σχεςη με το Air 2 το lenovo ειναι πολυ καλύτερα τα πράγματα απο θέμα δαχτυλιες 100%

Χρησιμοποιείται Drangotrail γυαλί και εχει πολυ καλύτερη συμπεριφορά σε αυτο το τομέα.

 

Φρέσκαδουρα η παραγωγή του 9-3-2015 μόλις πριν 1.5 μήνα.

Ήδη επικοινώνησα με το Amazon το flickering εμφανίζεται τωρα έντονα την ώρα που φορτίσω το tablet χωρις καμία πίεση,ετςι οπως φορτίζει.

Κρίμα μάλλον μου έτυχε ελλατωματικη παρτιδα και ενώ φαίνεται κατα τα αλλα άψογο.

post-235346-0-85825100-1430309600_thumb.jpg

post-235346-0-81240800-1430309647_thumb.jpg

post-235346-0-00415100-1430309690_thumb.jpg

post-235346-0-68272600-1430309741_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρελαβα και εγω αλλα ενώ φαίνονται τα παντα άψογα πχ οθονη ούτε κάν έστω ελαχιςτο bleeding,κατασκευή άψογη παρ ολα αυτα δεν άνοιγε ενώ είχε 30 % μπαταρία και έπρεπε να πατήσω 4-5 φορές το power button για να ανοίξει και αφου το έβαλα στο ρεύμα..

 

Απο εκεί και πέρα η οθονη με λίγη πίεση κανει flickering και αναβοσβήνει η παραμορφώνεται η οθονη και μετά επανέρχεται.

 

Στην αρχη με τρομαξε και εμενα που δεν ανοιγε αλλα τελικα αδικα κατέβασα αγιους.Μετα απο 3-4 προσπαθειες κομπλε.Ολα τα αλλα super, flickering bleeding κτλ ουτε για αστειο.

Επεξ/σία από petros64
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να και το δικό μου το θεριό.... Αν και hater των παραθυριων τολμώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί με την πάρτυ του....

Λίγο γρήγορα :

+ οθόνη

+ απόκριση

+ ποιότητα κατασκευής

+ περίμενα περισσότερο bloatware

+ νομίζω 8" fhd είναι το sweet spot

 

- όντως το καλώδιο είναι χοντρό, αλλά δεν μου φαίνεται στον ίδιο βαθμό με τον φίλο

- η υποδοχή της sd είναι κουλη, δεν πρέπει να είναι το ευκολότερο πράγμα να την βγάλεις (τσιμπιδακι μάλλον), δεν καταλάβαινα καν αν είχε μπει

 

Σκέφτομαι για καμιά επεκταση εγγύησης.... Τείνω είτε 2 χρόνια απλό + μπαταρία, είτε 1 χρόνο accidental... Για πείτε καμία ιδέα!

 

 

 

 

post-262472-0-25456500-1430327756_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη το amazon έχει προβεί σε τοποθέτηση replacement και όταν το έχουν άμεσα διαθέσιμο θα αποσταλεί.

Τους τονισα ότι μπορώ να περιμένω 1-2 εβδομάδες και ότι στην χειρότερη αν δεν μπορέσουν να στείλουν θα μου δώσουν refund.

Αύριο παίρνει πόδι και επιστροφή το ελλατωματικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη το amazon έχει προβεί σε τοποθέτηση replacement και όταν το έχουν άμεσα διαθέσιμο θα αποσταλεί.

Τους τονισα ότι μπορώ να περιμένω 1-2 εβδομάδες και ότι στην χειρότερη αν δεν μπορέσουν να στείλουν θα μου δώσουν refund.

Αύριο παίρνει πόδι και επιστροφή το ελλατωματικο.

 

 

Σου εκατσε και εσενα το ελλατωματικο....και σε εμενα τυχαινουν συνηθως κατι τετοιες καταστασεις, ειδικα οταν ανοιγω θεμα, παραλαμβανουν ολοι οι αλλοι κανονικα συσκευες και σε εμενα ολο και κατι θα τυχει!!!  :shock:  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα τα εφτυσε εντελως το μηχανημα

Το αφησα να φορτισει και τωρα που επεστρεψα πισω το βρηκα σε ακομα χειροτερη κατασταση

Η αναλυση εχει πεσει σε επιπεδα εποχες 95 to power και windows button ανταποκρινονται μετα 4-5 προσπαθειες.

Εχει κλαταρει :shock: :eek: :wacko:

Απιστευτα πραγματα.

 

Δεν μου εχει τυχει τετοιο πραγμα,αν και γενικα ψιλοατυχος ειμαι,εχω επιστρεψει καμια 10αρια πραγματα την τελευταια 3ετια απο τηλεοραση εως bt handsfree

Μην το ψαχνεις

Τα εχω δει ολα :-D

Σου εκατσε και εσενα το ελλατωματικο....και σε εμενα τυχαινουν συνηθως κατι τετοιες καταστασεις, ειδικα οταν ανοιγω θεμα, παραλαμβανουν ολοι οι αλλοι κανονικα συσκευες και σε εμενα ολο και κατι θα τυχει!!!  :shock:  :shock:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ποση εγγυηση εχει απο Αμαζον; Και πώς γινεται η επεκταση εγγυησης;</p>

Έχεις DOA 30 ημερών απο Amazon.

Μετά ισχύει η εγγύηση της Lenovo αφου κανεις registration την συσκευη σου.

Επέκταση επιςης κανεις μονο μεςω Lenovo είτε απο το site τους είτε τηλεφωνικός ρωτώντας.

 

ΥΓ:Έφυγε πίσω το δικό μου και λογικά μεςα στην εβδομάδα θα μου αποστείλουν το brand new replacement unit.

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και το δικό μου χτες (Θεσσαλονίκη), και οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες. Πάρα πολύ καλή κατασκευή, από τις καλύτερες οθόνες σε αυτό το μέγεθος και τα 64gb είναι ταμάμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ευχαριστω Αλεξ. Αλλα η εγγυηση της Λενοβο ποσο ειναι; Ενα χρονο; Δυο χρονια; Η επεκταση ποσο κοστιζει;</p>

Πέρσι που το είχε μου έβγαζε 1 έτος και 1 μήνα εγγύηση.

Το πήρα Μάρτιο πέρσι και έληγε Απρίλιο φέτος.

Επέκταση δεν γνωρίζω ποςο κοστίζει για αυτο καλύτερα να κοιτάξεις το site της Lenovo η αλλιως μεςα απο το app που ειναι προεγκατεστημένο όπου στο πεδίο που κανεις registration εχει επιλογή για αγορά επέκτασης(σε εμένα είχε πέρσι,φέτος δεν ξέρω ήδη το δικό μου το έστειλα πίσω και δεν κοίταξα κάν)

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Απο επιδοσεις πως πανε τα μηχανακια ? Κυριως ταινειες και browsing ? Το desktop στις 8" πως τα παει ?</p>

Άψογα πάει σε τέτοια χρηςη,αλίμονο.

Τωρα ντεσκτοπ χρηςη δεν κανεις σε 8.3 ίντσες παρά μονο αν το συνδέσεις σε οθονη με ποντίκι-πληκτρολόγιο.

Απλά browsing αποκλειστικά με explorer είτε ο ντεσκτοπ είτε ο αφής που ρολαρουν άψογα διότι Firefox,chrome ειναι άθλια η εμπειρία χρήσης σε tablet mode.

Υπάρχουν αξιόλογοι media player για αφή το ίδιο και file explorer και torrent app και χιλιάδες άλλες κατανάλωσης περιεχομένου η παιχνίδια app για να το αξιοποιήσεις ως tablet που ειναι περιςςοτερο σαν συσκευη.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα πολυ γρηγορότερα έφυγε το replacement unit απο Amazon.

Μόλις έλαβα Mail επιβεβαίωσης.

Για να δούμε,ελπίζω να σταθούμε τυχεροί αυτη την φορά.

 

 

Guten Tag,

wir möchten Ihnen hiermit mitteilen, dass wir Ihre Bestellung versandt haben.

 

Ihre Sendung befindet sich nun auf dem Versandweg; eine Änderung durch Sie oder unseren Kundenservice ist nicht mehr möglich. Möchten Sie einen Artikel aus Ihrer Bestellung zurückgeben oder andere Bestellungen ansehen oder verändern, können Sie dies einfach über Meine Bestellungen auf unserer Website Amazon.de tun.

 

Lieferung voraussichtlich:

Montag, 11. Mai 2015

*************

Griechenland

 

Die Sendung wurde mit Deutsche Post DHL versandt. Wenn Sie diese Sendung verfolgen möchten, benutzen Sie bitte diese Paketverfolgungsnummer: 425**********. Abhängig von der gewählten Versandoption kann es sein, dass die Paketverfolgungsdaten zum Zeitpunkt des Erhalts dieser E-Mail noch nicht den neuesten Stand wiedergeben.

 

 

Lenovo ThinkPad 8 20BN003SGE 21,1 cm (8,3 Zoll) Tablet-PC (Intel Core Z3770, 2,4GHz, 2GB RAM, 64GB SSD, Intel HD Graphics, Win 8.1) schwarz

Verkauft von: Amazon EU S.a.r.L.

EUR 0,00

Zwischensumme: EUR 0,00

Verpackung und Versand: EUR 0,00

Endbetrag: EUR 0,00

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...