Προς το περιεχόμενο

Lenovo thinkpad 8'' 64gb 199€ [ΕΛΗΞΕ]


neten

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας πιο πάνω διάβασα οτι οταν συνδεετε τη φόρτιση φλασαρει η οθόνη επειδη είχα το ιδιο ακριβώς προβλημα σε αλλο προιον lenovo εφταιγε ο φορτιστής του ο οποίος στην υποδοχή του για να μπει το καλωδιο usb έκανε κακή επαφή στη βαση της πλακετας του φορτιστή ετσι λοιπόν ανάλογα την επαφη που έκανε αλλαζε και την φωτεινότητα στην οθόνη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 143
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>Καλημέρα σας πιο πάνω διάβασα οτι οταν συνδεετε τη φόρτιση φλασαρει η οθόνη επειδη είχα το ιδιο ακριβώς προβλημα σε αλλο προιον lenovo εφταιγε ο φορτιστής του ο οποίος στην υποδοχή του για να μπει το καλωδιο usb έκανε κακή επαφή στη βαση της πλακετας του φορτιστή ετσι λοιπόν ανάλογα την επαφη που έκανε αλλαζε και την φωτεινότητα στην οθόνη...</p>

Αν αναφέρεσε σε εμένα στο δικό μου εκανε συνεχόμενο flickering η οθονη να αναβοσβήνει συνέχεια και μαλιςτα με παραμόρφωση οχι στυλ αστραπι μαύρο/άσπρο.

Απλά με την φορτιστή γινόταν χειρότερα.

Δεν ξέρω τι έφταιγε αλλα ήδη το επέστρεψα πίσω.

Out of the box θέλω να ειναι άψογο.

Το είχα και πριν ενα χρονο επι 8-9 μήνες και δεν είχε το παραμικρό.

Αρα έπεσα σε ελλατωματικη παρτιδα.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι διαφορετικο το δικο σου προβλημα απλα εμενα εριχνε την φωτεινοτητα οταν δεν εκανε επαφη και την ανεβαζε οταν εκανε μεσα σε δευτερολεπτα (σαν flickering) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Να ρωτήσω... γνωρίζει κανείς εάν μπορούμε στο Tablet αυτό να έχουμε dual boot με Android ?</p>

Οχι σε κανένα windows tablet δεν γίνεται αυτο,οχι μονο στο συγκεκριμένο.

Κυκλοφορούν κατι κινεζικά πχ Onda η Pipo η το Asus Transformer Book Trio που έχουν dual boot out of the box.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Site της Lenovo υπάρχουν δύο διαφορετικές εκδόσεις για Bios απ ότι είδα. 

Η μια είναι για Windows 8.1 x32 και η άλλη για Windows 8.1 .x64.

Θα ήθελα να ρωτήσω, μπορούμε δηλαδή να περάσουμε το Bios με το x64;

Επιπλέον εάν περαστεί, δεν θα μπορούσε ύστερα αφού υποστηρίζει UEFI BIOS;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://support.lenovo.com/us/en/products/tablets/thinkpad-tablet-series/thinkpad-8/?tabName=Downloads'>Στο Site της Lenovo</a> υπάρχουν δύο διαφορετικές εκδόσεις για Bios απ ότι είδα. </p> <p>Η μια είναι για Windows 8.1 x32 και η άλλη για Windows 8.1 .x64.</p> <p>Θα ήθελα να ρωτήσω, μπορούμε δηλαδή να περάσουμε το Bios με το x64;</p> <p>Επιπλέον εάν περαστεί, δεν θα μπορούσε ύστερα αφού υποστηρίζει UEFI BIOS;</p>

Οχι δεν γίνεται να εγκαταστάσεις x64 windows στην version με x32.

Σε κανένα tablet δεν γίνεται και οχι μονο στο Lenovo.

Ειναι περιορισμός του κατασκευαστή ετςι αν κάποιος θέλει x64 windows να παρει το αντιςτοιχο version.

Όταν ειναι να κανεις την αναβαθμιςη Bios θα την κανεις αυςτηρα με βαςη την εκδοςη Windows που φοράς ήδη,οχι διαφορετική.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Να φανταστώ πως ούτε και στο x64 μπορείς να τρέξεις Android έτσι;

 

Να ρωτήσω και κάτι τελείως διαφορετικό. Όταν ανοίγω το chrome σε Windows 8 mode σας app παίζει κανονικά. Το πρόβλημά μου είναι πως εάν πάω να ανοίξω κάποια άλλη εφαρμογή όπως π.χ. skype ή τον explorer στην επιφάνεια εργασίας ή να κάνω κάτι άλλο και να βγω από το Chrome app τότε αυτό κλείνει (σαν να σκοτώνετε το app) και όταν επανέρχομαι ανοίγει από την αρχή. Ξέρεις τι μπορεί να γίνεται; Κάνω κάτι λάθος σε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Να φανταστώ πως ούτε και στο x64 μπορείς να τρέξεις Android έτσι;</p> <p> </p> <p>Να ρωτήσω και κάτι τελείως διαφορετικό. Όταν ανοίγω το chrome σε Windows 8 mode σας app παίζει κανονικά. Το πρόβλημά μου είναι πως εάν πάω να ανοίξω κάποια άλλη εφαρμογή όπως π.χ. skype ή τον explorer στην επιφάνεια εργασίας ή να κάνω κάτι άλλο και να βγω από το Chrome app τότε αυτό κλείνει (σαν να σκοτώνετε το app) και όταν επανέρχομαι ανοίγει από την αρχή. Ξέρεις τι μπορεί να γίνεται; Κάνω κάτι λάθος σε αυτό;</p>

Οχι δεν γίνεται ούτε σε x64.

Τωρα για τον chrome τον χρησιμοποιώ αυςτηρα σε ντεσκτοπ mode και οχι συχνά μιας και battery hanger ειναι και βαρύς.

Σε metro καθόλου δεν το εχω δουλέψει μιας και laggaρεί αρκετά και δεν μου αρέσει ετςι λίγο που τον δοκίμασα.

Αυςτηρα metro explorer όπου δεν έχεις τέτοια θεματα(να κλείνει μονο του η να κανει reload) σε tablet/touch mode.

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει προσπαθεί κανείς να συνδέσει κάποια USB ή κάποια extra συσκευή όπως πληκτρολόγιο-ποντίκι.

Τοποθέτησα απλά ένα καλώδιο τέτοιου τύπου Link.png Site: USB OTG 3.0 χωρίς κάποιο USB ή κάτι άλλο και το μήνυμα που πήρα από τα Windows είναι ότι δεν μπορεί να το αναγνωρίσει. Χρειάζεται κάποιο άλλο συγκεκριμένο καλώδιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Έχει προσπαθεί κανείς να συνδέσει κάποια USB ή κάποια extra συσκευή όπως πληκτρολόγιο-ποντίκι.</p> <p>Τοποθέτησα απλά ένα καλώδιο τέτοιου τύπου USB OTG 3.0 χωρίς κάποιο USB ή κάτι άλλο και το μήνυμα που πήρα από τα Windows είναι ότι δεν μπορεί να το αναγνωρίσει. Χρειάζεται κάποιο άλλο συγκεκριμένο καλώδιο; <a href=""></a></p>

Εγω είχα αυτο και έπαιζε άψογα

http://www.amazon.com/aLLreli%C2%AE-Micro-Samsung-Galaxy-Tablet/dp/B00J66M1I8/ref=sr_1_6?ie=UTF8&qid=1431087713&sr=8-6&keywords=Micro+USB+3.+0+OTG

Δυστυχώς κυκλοφορούν πολλά μαϊμού στην αγορά.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχω αλλάξει τη γλώσσα περιβάλλοντος στα Αγγλικά, ορισμένα σημεία όπως το "Welcome" screen στην αρχή, ή διάφορα μηνύματα συστήματος, μου τα βγάζει ακόμα στα Γερμανικά. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχω αλλάξει τη γλώσσα περιβάλλοντος στα Αγγλικά, ορισμένα σημεία όπως το "Welcome" screen στην αρχή, ή διάφορα μηνύματα συστήματος, μου τα βγάζει ακόμα στα Γερμανικά. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows/apply-regional-language-settings-reserved-accounts#1TC=windows-7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχω αλλάξει τη γλώσσα περιβάλλοντος στα Αγγλικά, ορισμένα σημεία όπως το "Welcome" screen στην αρχή, ή διάφορα μηνύματα συστήματος, μου τα βγάζει ακόμα στα Γερμανικά. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Στις ρυθμίσεις της γλώσσας μετακίνησε την αγγλική πάνω πάνω πρώτη και κάνε μετά και μια επανεκκίνηση. Εγώ έτσι το έλυσα με ένα HP Stream 7 που έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μόνο Αγγλικά και Ελληνικά ως γλώσσες, με την Αγγλική πρώτη.

 

UPDATE: Βρέθηκε λύση: στο control panel έχει στο Region μια επιλογή για "Welcome screen and new user account settings". Εκεί είχε ξεμείνει το Deutsch ως Welcome screen language.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...