Προς το περιεχόμενο

Την πρωτιά στην αγορά SSDs απολαμβάνει η Samsung. 2η έρχεται η Intel


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Λογικό είναι όταν προμοτάρει τους ssd αλλά και γενικά όλα τα προϊόντα της ως low cost και όταν οι μισθοί έχουν πάει στον πάτο, τι θα κάνει ο κόσμος θα προτιμήσει προϊόντα εταιρειών σε χαμηλή τιμή.

 

Το ότι είναι Νο 1 σε πωλήσεις δεν σημαίνει ότι το προϊόν της είναι κορυφαίο, υπάρχουν άλλες εταιρείες πολύ καλύτερες.

Συν το ότι ο κόσμος δεν έχει αυτό που λέμε καταναλωτική συνείδηση, αλλά προτιμάει να αγοράζει κατευθείαν το φθηνό, σαν ένα κοπάδι απο πρόβατα.

 

Αυτό που μετράει για μένα σε ένα προϊόν είναι η αντοχή στο χρόνο και όχι οι επιδόσεις του :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό είναι όταν προμοτάρει τους ssd αλλά και γενικά όλα τα προϊόντα της ως low cost και όταν οι μισθοί έχουν πάει στον πάτο, τι θα κάνει ο κόσμος θα προτιμήσει προϊόντα εταιρειών σε χαμηλή τιμή.

 

Το ότι είναι Νο 1 σε πωλήσεις δεν σημαίνει ότι το προϊόν της είναι κορυφαίο, υπάρχουν άλλες εταιρείες πολύ καλύτερες.

Συν το ότι ο κόσμος δεν έχει αυτό που λέμε καταναλωτική συνείδηση, αλλά προτιμάει να αγοράζει κατευθείαν το φθηνό, σαν ένα κοπάδι απο πρόβατα.

 

Για προτεινε εσυ κατι εφαμιλο στην ιδια ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έστειλα απάντηση στο θέμα αν και το ξεθάβω μπας και βοηθήσει κανείς.Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον ocz agility 3 128gb απο το 2011 αν θυμάμαι καλά και δουλεύει άψογα μέχρι τώρα.

 

Και εγω εχω την Panasonic 50GT30 plasma και δουλευει αψογα εδω και 3 χρονια. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για προτεινε εσυ κατι εφαμιλο στην ιδια ποιοτητα.

plextor, intel, crucial εφάμιλες δεν είναι στην ταχύτητα αλλά όπως είπα επιλέγεις.

Τι θες ένα ssd που να έχει υψηλές ταχύτητες και να αντέχει για λίγο χρονικό διάστημα ή ένα ssd που να έχει λίγο χαμηλότερες επιδόσεις αλλά να ξέρεις ότι θα σου κρατήσει για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Εγώ επιλέγω το 2ο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

plextor, intel, crucial εφάμιλες δεν είναι στην ταχύτητα αλλά όπως είπα επιλέγεις.

Τι θες ένα ssd που να έχει υψηλές ταχύτητες και να αντέχει για λίγο χρονικό διάστημα ή ένα ssd που να έχει λίγο χαμηλότερες επιδόσεις αλλά να ξέρεις ότι θα σου κρατήσει για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Εγώ επιλέγω το 2ο :-D

ενημερώσου λίγο πρώτα όμως...

 

http://techreport.com/review/27062/the-ssd-endurance-experiment-only-two-remain-after-1-5pb

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αφου με το firmware που έβγαλε δεν διορθώνεται το πρόβλημα του 840;

με το νέο Magician 4.6 και το new firmware που θα έρθει πακέτο θα υπάρξει λογικά μόνιμο fix...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...