Προς το περιεχόμενο

Batman: Arkham Knight. Νέο trailer και οι απαιτήσεις συστήματος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Rocksteady Studios έχει ήδη αποκαλύψει ότι το Batman: Arkham Knight θα κυκλοφορήσει στις 23 Ιουνίου, και πρόσφατα η... Nvidia, αποκάλυψε τις απαιτήσεις συστήματος για τον επερχόμενο τίτλο.

Επειδή η σχετική αποκάλυψη έγινε από την Nvidia, μην περιμένετε αναφορά σε κάρτες γραφικών της ανταγωνίστριας εταιρείας AMD, Radeon. Εφόσον ωστόσο γνωρίζετε τον τύπο της κάρτας γραφικών GeForce μπορείτε να υποθέσετε για τον τύπο του αντίστοιχου μοντέλου AMD Radeon.

 

Ελάχιστες απαιτήσεις συστήματος:

  • OS: 64-bit Windows 7 ή Windows 8.1
  • CPU: Intel Core i5-750 ή AMD Phenom II X4 965 (quad-core processors)
  • RAM: 6GB
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 660 ή την αντίστοιχη της AMD (2GB VRAM)
  • HDD: 45GB

Προτεινόμενες απαιτήσεις συστήματος:

  • OS: 64-bit Windows 7 or Windows 8.1
  • CPU: Intel Core i7-3770 or AMD FX-8350
  • RAM: 8GB
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 760 (recommended) ή GeForce GTX 980 (Ultra settings)
  • HDD: 55GB

Στο trailer που έδωσε η εταιρεία στην δημοσιότητα βλέπουμε για πρώτη φορά το χαρακτηριστικό "Dual Play" σε δράση, το οποίο επιτρέπει στον gamer να αλλάζει απρόσκοπτα μεταξύ του Σκοτεινού Ιππότη, και των Robin, Nightwing και Catwoman κατά την διάρκεια της μάχης.

 

 

Όπως αναφέραμε, το Batman: Arkham Knight θα κυκλοφορήσει στις 23 Ιουνίου για PC, PlayStation 4 και Xbox One.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφύγανε πάλι τα γραφικά μας βλέπω σε λίγο καιρό να είναι λίγη η κάρτα μου (gtx780) για τα παιχνίδια που βγαίνουν. Μας τρέχει η αγορά και εμεις ακολουθούμε.  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφύγανε πάλι τα γραφικά μας βλέπω σε λίγο καιρό να είναι λίγη η κάρτα μου (gtx780) για τα παιχνίδια που βγαίνουν. Μας τρέχει η αγορά και εμεις ακολουθούμε. :(

Για αυτό προτιμώ κονσόλα bro
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

980 για ultra??? ρε δεν παμε καλα! ειχα 260χ μετα πηγα σε 270χ τωρα ειμαι με 280χ τι θα γινει αυτην την δουλεια θα κανουμε!!!

 

στο τελος παλι θα καταληξω σε κονσολα :cry:  :cry:  :cry:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ποσταρει καποιος την ειδηση οτι η Konami ακυρωσε το Silent Hills.

εχει γινει χαμος με τον Kojima και δεν ξερουμε καν το γιατι.

 

Link.png Site: The PlayStation 4's best horror game is disappearing next week

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό προτιμώ κονσόλα bro

Μαζί σου και έχεις δίκαιο αλλά αν έχεις ένα ολοκληρομένο σύνολο για gaming pc δε συγκρίνεται με τη κονσόλα. Απλά το έχουν ξεφτυλίσει με το πόσο γρήγορα αλλάζουν τα δεδομένα για τις κάρτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου και έχεις δίκαιο αλλά αν έχεις ένα ολοκληρομένο σύνολο για gaming pc δε συγκρίνεται με τη κονσόλα. Απλά το έχουν ξεφτυλίσει με το πόσο γρήγορα αλλάζουν τα δεδομένα για τις κάρτες.

Αι νοου μπρο.

 

Ακριβώς γιαυτο πήγα σε κονσόλα.

Γιατί στο πισι οι εταιρίες αλλάζουν τα δεδομένα για τις κάρτες πιο γρήγορα από ότι οι γυναίκες τα ρούχα τους.

 

:P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο πολύ τα ίδια που έλεγε και το Witcher 3..Έχει αρχίσει και κουράζει η ιστορία αυτή..GTX 980 για Ultra πάμε καλά.? θέμε δηλαδή gpu 500 ευρώ..Απλά δεν το αγοράζω καν αφού δεν μπορώ να το παίξω ultra.Πάω για κατέβασμα στα utra low peace

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχαν 60fps οι κονσολες θα πηγαινα εκει χτες. αλλα οτι και να λενε εγω τα 30fps δε τα αντεχω. ναι να παιξω σε 900p δεν εχω κανενα θεμα. ναι να μην εχω ultra texts οκ αλλα να μην εχω ποντικακι πληκτρολογιακι και να πρεπει να παιξω και στα 30fps ε δε το λες και ευχαριστηση. 


on topic τωρα. ναι καλα τα recommended αλλα κι εγω που τα εχω στα games που τα ζητανε αρχιζουν τα stuttering κτλ. ποτε θα βγαλουν ενα optimized game να γουσταρουμε και οχι αχταρμα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποτε θα βγαλουν ενα optimized game να γουσταρουμε και οχι αχταρμα.

 

Φοβάμαι πως ποτέ.

Γι' αυτό έχουμε φτάσει στο σημείο να ζητούν εξωφρενικά specs για να παίξεις σε full ποιότητα. Αν υπήρχε optimization είμαι σίγουρος πως θα έπαιζαν τα παιχνίδια με πολύ λιγότερα specs. Έχουν βρεί την εύκολη λύση βλέπεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι πως ποτέ.

Γι' αυτό έχουμε φτάσει στο σημείο να ζητούν εξωφρενικά specs για να παίξεις σε full ποιότητα. Αν υπήρχε optimization είμαι σίγουρος πως θα έπαιζαν τα παιχνίδια με πολύ λιγότερα specs. Έχουν βρεί την εύκολη λύση βλέπεις..

Δυστηχώς δεν είναι εύκολη λύση είναι marketing και είναι όλες οι εταιρείας μαζί για να σε κάνουν να αναβαθμίσεις. Χρονια αυτή η κολόνια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω καποια στιγμη να καταλαβετε ορισμενοι οτι ο μονος λογος που αναφερουν Ultra και Gtx 980 σε τελευταια γνωστα παιχνιδια ειναι πιο πολυ για να δικαιολογησουν την υπαρξη των ακριβων αυτων καρτων απο πλευρας Amd και Nvidia παρα γιατι υπαρχουν οντως διαφορες μεταξυ πχ Very High και Ultra. 

 

Το εχουμε δει αυτο παρα πολλες φορες τα τελευταια χρονια οτι τα γνωστα παιχνιδια που παιζουμε,οντας μεταφορες απο τις κονσολες(κοινως Console ports)ελαχιστες διαφορες εχουν απο πλευρας γραφικων πχ απο Medium σε very high που να δικαιολογουν τις ακριβοτερες καρτες γραφικων.

Ο λογος δε που γινεται περισσοτερο αναφορα σε 1080P στα περισσοτερα παιχνιδια ειναι αφεονος λογω της μεταφορας τους απο τις κονσολες που υποστηριζουν μεχρι 1080p και αφετερου επειδη η αναλυση που παιζουν οι περισσοτεροι ειναι κυριως τα 1080p.

 

Κοινως αλλο ενα παιχνιδι που ενας i5 (1155 socket και μετα)και μια 7970 used θα παιξει αξιοπρεπως αρα κακως ολος αυτος ο ας πουμε πανικος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζί σου αλλά όταν έχεις δώσει ένα σκασμό λεφτά για ένα σύστημα τα θες όλα να είναι ultra και να είσαι ok. Τουλάχιστον για μένα αυτό ισχύει. Πες με άρρωστο πες με όπως θες εγώ άλλαξα κάρτα γραφικών από gtx 670 σε gtx780 γιατί με κρέμαγε το watch dogs. Τώρα θα μου πεις από κάτι σα και μένα συνεχίζουν και αναβαθμίζουν έτσι τις κάρτες το ξέρω και δε το αρνούμαι. Απλά πλέον ο ρυθμός εξέλιξης τους έχει ξεφύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο περνάει ο καιρός το όνειρο να αποκτήσω κάποια στιγμή ένα τίμιο gaming pc πάει περίπατο :( οι εταιρίες που βγάζουν τα παιχνίδια τα έχουν κάνει πλακάκια με τις εταίρες των gpu και παίζουν ένα παιχνιδακι με τα λεφτά μας. Από την άλλη μια κονσόλα μπορεί να είναι φτηνή και πιο παρεΐστικη αλλά δεν υπάρχει μετρο σύγκρισης στα γραφικά,και για να πω την αλήθεια χωρίς να ειμαι παθιασμένος με τα γράφικα (κοιτάω story gameplay πάντα) θα ήθελα να παίξω κάποιο παιχνίδι στα ultra ή έστω στα high γραφικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...