Προς το περιεχόμενο

Batman: Arkham Knight. Νέο trailer και οι απαιτήσεις συστήματος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

980 για ultra??? ρε δεν παμε καλα! ειχα 260χ μετα πηγα σε 270χ τωρα ειμαι με 280χ τι θα γινει αυτην την δουλεια θα κανουμε!!!

 

στο τελος παλι θα καταληξω σε κονσολα :cry:  :cry:  :cry:

γιατί να καταλήξεις σε κονσόλα για να τα βλέπεις χειρότερα από τη τωρινή σου κάρτα; 

 

όποιος περιμένει να μαξάρει settings στο pc πρέπει ή να το φυσάει τρελά ή να είναι τρελός, δεν υπάρχει λόγος να κυνηγάς το άπιαστο, το πολύ καλύτερο αρκεί 

  εγώ άλλαξα κάρτα γραφικών από gtx 670 σε gtx780 γιατί με κρέμαγε το watch dogs 

 

αυτό φίλε μου είναι λάθος σκέψη.. δικά σου είναι τα χρήματα, ο,τι θες τα κάνεις αλλά αυτό περιγράφεις είναι απλά λάθος 

 

σε κρέμασε ένα προβληματικό και μέτριο παιχνίδι.. και λοιπόν; και με την 670 μια χαρά το έπαιζες..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προώθηση κοσνόλας στο φουλ είναι οι εταιρίες,γιατί σου λέει για να το τρέξει θέλει 800+ ευρώ μηχάνημα τελευταίας τεχνολογιας.

πάντως cpu μόνο i3 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

980 για ultra??? ρε δεν παμε καλα! ειχα 260χ μετα πηγα σε 270χ τωρα ειμαι με 280χ τι θα γινει αυτην την δουλεια θα κανουμε!!!

 

στο τελος παλι θα καταληξω σε κονσολα :cry:  :cry:  :cry:

 

Θα δούμε πως θα πηγαίνει σε Single GTX 980 με PhysX και Ultra..Γιατί το Arkham City ήθελε 3 * GTX 580(Η μία αποκλειστικά για PhysX) για να παίξεις smooth ας πούμε γιατί και πάλι έχεις τα κολληματάκια της Unreal Stuttering 3. Κατά τα άλλα χαλαρώστε, είναι για Ultra Settings, μήπως θέλετε να max-άρετε και τα παιχνίδια με 50 ευρώ GPU ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να καταλήξεις σε κονσόλα για να τα βλέπεις χειρότερα από τη τωρινή σου κάρτα; 

 

όποιος περιμένει να μαξάρει settings στο pc πρέπει ή να το φυσάει τρελά ή να είναι τρελός, δεν υπάρχει λόγος να κυνηγάς το άπιαστο, το πολύ καλύτερο αρκεί 

 

 

Θα δούμε πως θα πηγαίνει σε Single GTX 980 με PhysX και Ultra..Γιατί το Arkham City ήθελε 3 * GTX 580(Η μία αποκλειστικά για PhysX) για να παίξεις smooth ας πούμε γιατί και πάλι έχεις τα κολληματάκια της Unreal Stuttering 3. Κατά τα άλλα χαλαρώστε, είναι για Ultra Settings, μήπως θέλετε να max-άρετε και τα παιχνίδια με 50 ευρώ GPU ;

 

αναμφιβολα δεν ειναι θεμα των καρτων. φυσικα και θα παιξει πολυ καλυτερα με τις καρτες μας.

 

το παραπονο μου ειναι οτι καποια παιχνιδια το παραχεζουν με τις απαιτησεις πχ το αθλιο wDogs. και τωρα το μπατμαν. και καποια αλα παιχνιδια. ενα παραδειγμα το sleeping dogs οταν το τρεχω η καρτα δινει ολα της τα γκαζια και τα φανακια λιγο ακομα και θα σηκωναν το pc στον αερα σαν τα ελοκοπτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας γαμησε

GT 630 εχω

ουτε για δειγμα δεν θα μπορεσω να το ακουμπησω

Με Gtx 630 τα περισσοτερα παιχνιδια δεν ειναι να τα ακουμπησεις εδω και καιρο ουτως ή αλλως γιατι η καρτουλα ειναι παρα πολυ αδυναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχαν 60fps οι κονσολες θα πηγαινα εκει χτες. αλλα οτι και να λενε εγω τα 30fps δε τα αντεχω. ναι να παιξω σε 900p δεν εχω κανενα θεμα. ναι να μην εχω ultra texts οκ αλλα να μην εχω ποντικακι πληκτρολογιακι και να πρεπει να παιξω και στα 30fps ε δε το λες και ευχαριστηση. 

 

 

on topic τωρα. ναι καλα τα recommended αλλα κι εγω που τα εχω στα games που τα ζητανε αρχιζουν τα stuttering κτλ. ποτε θα βγαλουν ενα optimized game να γουσταρουμε και οχι αχταρμα.

 

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειχαν 60fps οι κονσολες θα πηγαινα εκει χτες. αλλα οτι και να λενε εγω τα 30fps δε τα αντεχω. 

30fps? εγώ έπαιζα στο ps3 ενός φίλου το gta iv και κόλλαγε λες και πήγαινε με 20 όταν είχε πολύ κόσμο και φώτα κλπ. οι κονσόλες (τουλάχιστον ps3-xbox360)είναι για ελαφρυά-μέτρια παιχνίδια.

μας γαμησε

GT 630 εχω

ουτε για δειγμα δεν θα μπορεσω να το ακουμπησω

really ? περιμένεις απο μια κάρτα εφάμιλων η λίγο καλύτερων επιδόσεων με intel HD να παίξεις και άνετα το πιο βαρύ παιχνίδι? εντάξει το έχει χέσει με τα system requirments αλλά τώρα σαν να απαιτείς απο παπί 125cc να τραβήξει τρέλερ με σκαφος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

30fps? εγώ έπαιζα στο ps3 ενός φίλου το gta iv και κόλλαγε λες και πήγαινε με 20 όταν είχε πολύ κόσμο και φώτα κλπ. οι κονσόλες (τουλάχιστον ps3-xbox360)είναι για ελαφρυά-μέτρια παιχνίδια.

really ? περιμένεις απο μια κάρτα εφάμιλων η λίγο καλύτερων επιδόσεων με intel HD να παίξεις και άνετα το πιο βαρύ παιχνίδι? εντάξει το έχει χέσει με τα system requirments αλλά τώρα σαν να απαιτείς απο παπί 125cc να τραβήξει τρέλερ με σκαφος.

 

 

Πιο βαρυ απο το Witcher 3 παντως δεν το λες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...