Προς το περιεχόμενο

Γύρος χοιρινός vs γύρος κοτόπουλο


ghostman13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τότε που είχα βρει μια πέτσα κοτόπουλου μέσα στο σάντουιτς ποτέ ξανά γύρο κοτόπουλο! Μόνο χοιρινό.

Γιατί τι έχει η πέτσα; :)

 

(στην πίτα θα εννοείς μάλλον...:P  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 379
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

η πετσα ειναι το καλυτερο σημειο του κοτοπουλου απλα παχαινει


Γιατί τι έχει η πέτσα; :)

 

(στην πίτα θα εννοείς μάλλον... :P  )

βρε οτι και να πει σαντουιτς,πιτα,ψωμι,καρβελι βγαζει νοημα,αν ελεγε βρηκα πετσα στο σουβλακι μου θα απωρουσα κανα μισαωρο για το τι εννοουσε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η πετσα ειναι το καλυτερο σημειο του κοτοπουλου απλα παχαινει

βρε οτι και να πει σαντουιτς,πιτα,ψωμι,καρβελι βγαζει νοημα,αν ελεγε βρηκα πετσα στο σουβλακι μου θα απωρουσα κανα μισαωρο για το τι εννοουσε

Πλάκα έκανα, για όσους το έχουν συνηθίσει έτσι σαφώς βγάζει νόημα, για άλλους όχι, αλλά οκ σιγά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά όχι μέσα στο σάντουιτς! Μην περιμένεις να ήταν η ξεροψημένη πέτσα που έχει ένα κοτόπουλο σούβλας πχ! Ηταν κάπου χαμένη μέσα στον γύρο και ήταν ένα γλοιώδες πράγμα που μου έφερε αναγούλα!

 

 

Είτε πίτα είτε σάντουιτς το ίδιο πράγμα είναι ρε παιδιά! Θεσσαλονικιός είμαι, λέω τα πράγματα με το όνομά τους :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά όχι μέσα στο σάντουιτς! Μην περιμένεις να ήταν η ξεροψημένη πέτσα που έχει ένα κοτόπουλο σούβλας πχ! Ηταν κάπου χαμένη μέσα στον γύρο και ήταν ένα γλοιώδες πράγμα που μου έφερε αναγούλα!

 

 

Είτε πίτα είτε σάντουιτς το ίδιο πράγμα είναι ρε παιδιά! Θεσσαλονικιός είμαι, λέω τα πράγματα με το όνομά τους :P

Ο γύρος έχει πολλές πέτσες και λίπη γενικότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ το χοιρινό με τζατζικάκι πάντα. Αν μου την δώσει και πάρω κοτόπουλο θα βάλω σως οπωσδήποτε γιατί δεν μου πάει το τζατζίκι εκεί.

Γενικά ΄στα σουβλάκια πάντα παραγγέλνω γύρο είτε με πιτα ειτε μερίδα.

Αν τύχει όμως και κατέβω στα παλιά μου λημέρια στην καλλιθέα και έχω λίγο χρόνο στην Δαβάκη ένα μικρό μαγαζάκι που φτιάχνει με μπιφτέκι και μυρίζει από 300 μέτρα η ευωδία της τσίκνας. Και λίγο πιο μέσα στην Αναγνωσταρα ειναι οι ρωσίδες με το χοιρινο καλαμάκι και την χειροποίητη σαλτσούλα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τι έχει η πέτσα; :)

 

(στην πίτα θα εννοείς μάλλον... :P  )

 

Στην πιτα μια αηδια θα ειναι.Μην την μπερδευεις με την καλοψημενη γαματη πετσουλα στο ψητο κοτοπουλακι (που συνοδευεται απο πατατες στον φουρνο)  :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τότε που είχα βρει μια πέτσα κοτόπουλου μέσα στο σάντουιτς ποτέ ξανά γύρο κοτόπουλο! Μόνο χοιρινό.

Eιχα βρει κι εγω μια πετσα σε σουβλακι με γυρο, ειναι λιγο αηδιαστικο, αλλα το ολο θεμα ειναι αηδιαστικο ετσι κι αλλιως. Αν ειχες την ευκαιρια να μπεις στη κουζινα που τα φτιαχνουν μετα δε θα ξαναπερνουσες ουτε απ' εξω.

 

Παντως το κοτοπουλο ειναι καλυτερο του χοιρινου, διοτι το χοιρινo βουλωνει τις αρτηριες :D

 

Ηταν κάπου χαμένη μέσα στον γύρο και ήταν ένα γλοιώδες πράγμα που μου έφερε αναγούλα!

 

 

Ειχε και τριχουλες?

 

Τι θα γινει τωρα ρε μανγκες?Μας ανοιξατε την ορεξη μεσημεριατικα και σχολαμε σε καμια ωρα

 

E ενταξει, σπιτι θα βολευτεις με μια χορτοσουπα ή τιποτα ρεβυθια...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που πιασατε τα κοτοπουλα...

 

Κοτοπουλο σχαρας η σουβλας ? Σαλτσα λεμονατη η μουσταρδας ?  :P

 

Ελπιζω να μην βγαινω οφτοπικ  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που πιασατε τα κοτοπουλα...

 

Κοτοπουλο σχαρας η σουβλας ? Σαλτσα λεμονατη η μουσταρδας ?  :P

 

Ελπιζω να μην βγαινω οφτοπικ  :-D

Κοτόπουλο παϊδάκι στη σχάρα θα έλεγα. Χωρίς σάλτσες κλπ. Λεμονάκι, αλάτι, πιπέρι, ρίγανη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαλτσα λεμονατη η μουσταρδας ?

 

Σάλτσα, μόνο φραγκόσυκο ή σοκολάτα στο κοτόπουλο, ρε παρακατιανέ! Άνοιξε και κάνα γκουρμεδοβιβλίο... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάλτσα, μόνο φραγκόσυκο ή σοκολάτα στο κοτόπουλο, ρε παρακατιανέ! Άνοιξε και κάνα γκουρμεδοβιβλίο... 

 

Η θα πεινάσουμε η θα ξεράσουμε με αυτά που διαβάζουμε εδώ πέρα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...