Προς το περιεχόμενο

[Mobile Power Bank] Xiaomi 10400mAh @ GEARBEST $15.39


VirusKennen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To power button είναι για να τσεκάρει πόσα λαμπάκια (ποση μπαταρία) σου απομένει, όταν δεν εχεις συνδεδεμένο κάτι για φόρτιση....

 

Όταν θες κατι να φορτίσεις απλά το συνδέεις και ξεκινάει η διαδικασία με τα λαμπάκια να φοτίζουν και η συσκευη να φορτίζεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To power button είναι για να τσεκάρει πόσα λαμπάκια (ποση μπαταρία) σου απομένει, όταν δεν εχεις συνδεδεμένο κάτι για φόρτιση....

 

Όταν θες κατι να φορτίσεις απλά το συνδέεις και ξεκινάει η διαδικασία με τα λαμπάκια να φοτίζουν και η συσκευη να φορτίζεται 

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Το οτι φορτιζει αργα ειναι νορμαλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5V/1A

 

Η εταιρεία δίνει 6 ώρες 0-100% με 5V/2A

 

Θεωρητικά με 1Α θες πάνω από 10 ώρες για πλήρη φόρτιση. Αν παίρνει πάρα πολλές ώρες να φτάσει 50% πχ ίσως να έχει και θέμα. Θα σου συνιστούσα να δοκιμάσεις με άλλο φορτιστή. Καλό θα ήταν να βρεις και κάποιον που να δίνει 2Α ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρεία δίνει 6 ώρες 0-100% με 5V/2A

 

Θεωρητικά με 1Α θες πάνω από 10 ώρες για πλήρη φόρτιση. Αν παίρνει πάρα πολλές ώρες να φτάσει 50% πχ ίσως να έχει και θέμα. Θα σου συνιστούσα να δοκιμάσεις με άλλο φορτιστή. Καλό θα ήταν να βρεις και κάποιον που να δίνει 2Α ρεύμα.

Υπάρχει πρόβλημα που ο φορτιστής μου είναι 5,3V/2A;

 

Επίσης χθες φόρτισα το Ipad air2 με το bowerbank και από 10% έφτασε μέχρι το 88% και το xiaomi άδειασε. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Κανονικά δεν θα έπρεπε να το φτάσει στο 100% αφού η μπαταρία του Ipad είμαι μικρότερη από το xiaomi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πρόβλημα που ο φορτιστής μου είναι 5,3V/2A;

 

Επίσης χθες φόρτισα το Ipad air2 με το bowerbank και από 10% έφτασε μέχρι το 88% και το xiaomi άδειασε. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Κανονικά δεν θα έπρεπε να το φτάσει στο 100% αφού η μπαταρία του Ipad είμαι μικρότερη από το xiaomi;

 

Δεν υπάρχει θέμα νομίζω με τον φορτιστή σου. 

 

Τώρα όσον αφορά την φόρτιση του iPad Air 2 σίγουρα θα έπρεπε να το φορτίσει 100% και να μείνει και αρκετό για να φορτίσεις και ένα iPhone. Φόρτισε το powerbank 100% με σιγουριά και ξαναδοκίμασέ το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πρόβλημα που ο φορτιστής μου είναι 5,3V/2A;

 

Επίσης χθες φόρτισα το Ipad air2 με το bowerbank και από 10% έφτασε μέχρι το 88% και το xiaomi άδειασε. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Κανονικά δεν θα έπρεπε να το φτάσει στο 100% αφού η μπαταρία του Ipad είμαι μικρότερη από το xiaomi;

Το χρησιμοποιούσες παράλληλα το tablet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πρόβλημα που ο φορτιστής μου είναι 5,3V/2A;

 

Επίσης χθες φόρτισα το Ipad air2 με το bowerbank και από 10% έφτασε μέχρι το 88% και το xiaomi άδειασε. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Κανονικά δεν θα έπρεπε να το φτάσει στο 100% αφού η μπαταρία του Ipad είμαι μικρότερη από το xiaomi;

 

Όχι. 10400 είναι η ονομαστική χωρητικότητα.

 

http://www.insomnia.gr/topic/568408-mobile-power-bank-xiaomi-10400mah-gearbest-1539/?p=54182466

 

http://phoneradar.com/understanding-power-banks-charge-capacity/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρησιμοποιούσες παράλληλα το tablet;

  

Δεν το χρησιμοποιούσα, απλά το είχα αφήσει να φορτιστεί. 

 

 

Σύμφωνα με αυτά που γράφουν τα links σωστά δεν φόρτισε το Ipad μέχρι 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά καλησπέρα επειδή θύρα χρειαστω powerbank και είχα σταματήσει να παρακολουθώ το θέμα, απο που να το παραγγείλω; ποιο σαιτ έχει το γνήσιο;;; 10400 η 16000;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα αργεί να φορτίσει. Το είχα βάλει με το φορτιστή του iPhone και μεςα σε 12 ώρες ηταν ακομα στην Τρίτη κουκκίδα. Πραγματι πρέπει βα βρω πιο δυνατό φορτιστή για να το τσεκάρω μην τυχόν εχει πρόβλημα τωρα που ειναι νωρίς


παιδιά καλησπέρα επειδή θύρα χρειαστω powerbank και είχα σταματήσει να παρακολουθώ το θέμα, απο που να το παραγγείλω; ποιο σαιτ έχει το γνήσιο;;; 10400 η 16000;

 

Καλυτερα το "μικρό" μιας και το 16αρι ειναι σαν τούβλο. Το δεκάρι το βάζω συχνά πυκνά στην κωλοτσεπη κ φορτία την μπροστά φορτίζω το κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...