Προς το περιεχόμενο

R.I.P Μικρή Μου Άννυ!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 373
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Και προτιμά να πάει για ανθρωποκτονία;

 

Δεν ξέρω ρε συ, αλλά είναι και πολύ τραβηγμένο σαν σενάριο. Μα με ρύζι; πως ξέρουμε ότι δεν τσίμπησε και κανένας άστεγος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανό είναι.

 

Ειλικρινά δεν ξέρω, επιφυλασομαι πάντως. Έχω σοβαρές αμφιβολίες για την όλη υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δείξουν τα ευρήματα.

4k ευρώ κατάθεση, ταξίδι σε Βερολίνο, βόλτα στη Βουλγαρία. Φονος δίχως πτώμα. Κατά τα αλλα, το παιδί στο μπλέντερ και μια βολική (τραβηγμένη μεν) ομολογία σε φόνο.

 

Δεν κολλάει ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σοβαρά τώρα αυτό ξαναδιάβασέ το. Με καυγάδες φωνές φασαρία τι ακριβώς πιστεύεις εσύ ότι θα έπρεπε να κάνουν; Δεν αναφέρομαι καν στην περίπτωση που αυτός που παίρνει τηλέφωνο είναι απλά ηλίθιος.

 

Κατά τα άλλα μία μόνο ερώτηση. Αν αυτός ο άχρηστος όπως φαίνεται για την κοινωνία άνθρωπος θανατωθεί, ποιός κερδίζει και τι πράγμα ακριβώς;

 

Κανείς και τίποτα. Αλλά και που αναπνέει τον αέρα μου ποιός κερδίζει και τι πράγμα ακριβώς;

 

Ωστόσο, επιμένω υπάρχουν πολύ δικαιότερα πράγματα που μπορούν να γίνουν από μια απλή και γρήγορη εκτέλεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα αυτό ξαναδιάβασέ το. Με καυγάδες φωνές φασαρία τι ακριβώς πιστεύεις εσύ ότι θα έπρεπε να κάνουν; Δεν αναφέρομαι καν στην περίπτωση που αυτός που παίρνει τηλέφωνο είναι απλά ηλίθιος.

 

Κατά τα άλλα μία μόνο ερώτηση. Αν αυτός ο άχρηστος όπως φαίνεται για την κοινωνία άνθρωπος θανατωθεί, ποιός κερδίζει και τι πράγμα ακριβώς;

Μπορεί να αντιστραφεί κιόλας το ερώτημα :)

 

(όπως το έκανε ήδη και ο Mathador)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κατά τα άλλα μία μόνο ερώτηση. Αν αυτός ο άχρηστος όπως φαίνεται για την κοινωνία άνθρωπος  ΔΕΝ θανατωθεί, ποιός κερδίζει και τι πράγμα ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει και η περίπτωση εμπορίας οργανων.

 

Και να μου το χαρίζανε το συκώτι του συγκεκριμένου δεν θα έπαιρνα. Μάλλον στα αδέσποτα θα κατέληγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες, όσο και να το αναλύετε, δεν πρόκειται να θανατωθεί ο μπινές. Δεν το προβλέπει ο νόμος, μας αρέσει δε μας αρέσει - τελεία και παύλα.

 

Το θέμα είναι αφενός να αποδοθεί πράγματι δικαιοσύνη και να μην σουλατσάρει ο τύπος ελεύθερος μετά από λίγα χρόνια ως "ψυχικά ασθενής" , αφετέρου να διαλευκανθεί πλήρως η υπόθεση, μπας και στο μέλλον έτσι αποφευχθούν παρόμοια περιστατικά (γιατί ναι, το σενάριο π.χ. της εμπορίας οργάνων είναι κατά τη γνώμη μου χειρότερο).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...