Προς το περιεχόμενο

R.I.P Μικρή Μου Άννυ!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε εντάξει δεν είναι το ίδιο, 

 

με την ίδια λογική αν παρασήρεις με το αμάξι σου κάποιον από "καθαρό" ατύχημα για τον Χ,Υ λόγο (χωρίς ας πούμε να οδηγείς επικίνδυνα κλπ) δεν έιναι το ίδιο να σταματήσεις και να καλέσεις σε βοήθεια ή να πάρεις τηλέφωνο το 100 ή το 166 με το να τον παρατήσεις (πόσο μάλλον να τον κόψεις κομμάτια και να τον βράσεις)

 

ναι είμαιστε και λίγο λογικοί ...

 

Εγώ αναφέρθηκα σε περιπτώσεις όπως μέθη, νάρκωση κ.α. Τώρα για την περίπτωση που μου λες αν μιλάμε για νυμφάλιο οδηγό τότε αφού γίνει το ατύχημα μετά κυριαρχεί ο πανικός. Αλλά δεν είναι μέθη και τα σχετικά. Εκεί είναι καθαρά θέμα ψυχολογικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 373
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εδώ;

 

Παντελής παρανόηση σύντροφε. Αλλά οκ , καθείς με την σεβαστή άποψή του.

Και για να εξηγηθώ. Θυμάμαι επίσης τους 10 ανθρώπους που σκότωσαν αναίτια οι αστυνομικοί στις ΗΠΑ τους τελευταίους μήνες, την αυτοκτονία του Γιακουμάκη λόγω της "μαγκιάς" των συνανθρώπων του ,  καθώς και οτιδήποτε πέφτει στην αντίληψή μου από την καθημερινότητα.

Όμως πες μου ποιός έχει την δύναμη της αποτροπής τέτοιων πράξεων; Κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σου λέω ότι το θέμα καταγγελίας για διερεύνηση πιθανής κακοποίησης ανηίκων δεν έχει να κάνει σε τίποτα με μύνηση και είναι εντελώς άσχετο με διαρρήξεις κλοπές κλπ

 

Πραγματικά, κάνε τον κόπο να πάρεις ένα τηλέφωνο να ενημερωθείς.

 

Δεν το έγραψα αυτό για να πω οτι η περίπτωση κακοποίησης είναι ίδια με αυτή της διάρρηξης κλοπής, αλλά οτι αν πάρεις την αστυνομία τηλέφωνο για να πεις οτι από το τάδε διαμέρισμα ακούγονται καυγάδες φωνές φασαρία κτλ δεν θα κάνουν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναφέρθηκα σε περιπτώσεις όπως μέθη, νάρκωση κ.α. Τώρα για την περίπτωση που μου λες αν μιλάμε για νυμφάλιο οδηγό τότε αφού γίνει το ατύχημα μετά κυριαρχεί ο πανικός. Αλλά δεν είναι μέθη και τα σχετικά. Εκεί είναι καθαρά θέμα ψυχολογικό. 

 

ισως και να ειναι χειροτερο, γιατι εδρασε με τετοιο τροπο και δεν υπαρχει καν η δικαιολογια της "λογικης του ξυδιασμενου"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλος τα τα παιδια

Εγκύκλιος Άρειου Πάγου: Αυτόφωρο και αυτεπάγγελτη μήνυση για όσους βασανίζουν ζώα

 

''Αυτόφωρο για τους βασανιστές ζώων και μήνυση χωρίς την καταβολή του παραβόλου των 100 ευρώ''

 

 

Αρειος Παγος .. το εχεις καπου ακουστα ??

 

Το έχω ακούσει αυτό. Εσύ θυμάσαι όταν είχε ανοίξει ένα θεμα εδώ τότε με τους τσιγγάνους που είχανε κάψει ένα σκυλάκι και ένας user είχε αναφέρει οτι του είχε ζητήσει ο εισαγγελέας το 100αρι όταν πήγε να κάνει μήνυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ με τον αυτόματο διορθωτη κειμένου είσαι καθηγητής πανεπιστημίου!! Πως με βλέπεις τώρα? Καλός? Αριστος? Για πες..

Αυτό το "πώς" θέλει τόνο! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τέτοια άτομα πως μένουν εδώ και πηγαινοέρχονται ελεύθερα Ελλάδα - Βουλγαρία; Ευρωπαϊκή Ένωση και έτσι ή δεν υπάρχει έλεγχος καθόλου;

 

Καθόλου όμως! Το 2011 που πέρασα τα σύνορα Ελλάδα-Βουλγαρία και Βουλγαρία-Ελλάδα με 5 άτομα στο αμάξι και ένα σκύλο (4 μηνών γερμανικό τσοπανόσκυλο) δεν μας σταμάτησαν πουθενά!

 

Μπαινοβγαίνουν αβέρτα ότι θες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όσοι είστε υπέρ της θανατικής ποινής στη συγκεκριμένη περίπτωση, γιατί είστε υπέρ; Γιατί θέλετε τόσο ανώδυνη τιμωρία για τα συγκεκριμένα πρεζάκια;

 

Παραείστε ανθρωπιστές, κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τέτοια άτομα πως μένουν εδώ και πηγαινοέρχονται ελεύθερα Ελλάδα - Βουλγαρία; Ευρωπαϊκή Ένωση και έτσι ή δεν υπάρχει έλεγχος καθόλου;

 

Ευρωπαϊκή ένωση, μόνο ταυτότητα χρειάζεται

 

Καθόλου όμως! Το 2011 που πέρασα τα σύνορα Ελλάδα-Βουλγαρία και Βουλγαρία-Ελλάδα με 5 άτομα στο αμάξι και ένα σκύλο (4 μηνών γερμανικό τσοπανόσκυλο) δεν μας σταμάτησαν πουθενά!

 

Μπαινοβγαίνουν αβέρτα ότι θες...

 

Από που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μην βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα, δεν μπορείς να ξέρεις αν κακοποιούν το παιδί τους εκτός αν το δεις με τα μάτια σου, δεν σημαίνει οτι επειδή ακούγονται φωνές και καυγάδες από ένα σπίτι πως ντε και καλά κακοποιείται παιδί ώστε να δράσει αυτεπάγγελτα η αστυνομία.

 

Όσο για το τι μήνυση να κάνεις σε κάποιον που κακοποιεί το παιδί του ή δεν έκανε κάτι σε εμένα.... αυτό μην το ρωτάς σε εμένα. Για να καταλάβεις τι θέλω να πω, δύο φορές έχουν σπάσει πόρτες από το σπίτι μου για διάρρηξη και μια τρίτη φορά είχανε εισβάλλει στον ακάλυπτο χώρο του σπιτιού μου και μου προκάλεσαν κάτι φθορές, για να μπούνε έκαναν διάρρηξη σε διπλανή οικία που είναι εγκαταλειμμένη, στην συγκεκριμένη οικία μια φορά μπήκαν μέσα ναρκομανείς και πλακωνόντουσαν ενώ έβαλαν και φωτιά, και τις τρείς φορές που πήγα στο ΑΤ τους είπα για καταγγελία και δήλωση σε βιβλίο συμβάντων και με παρέπεμψαν να κάνω μήνυση ενώ σε καμία δεν έστειλαν καν περιπολικό ακόμα και το 100 που πήρα, μόνο η πυροσβεστική ήρθε.

 

Όσο για το 100ρικο, δεν είναι οτι το άκουσα από κάπου. Αρκεί να σου πω για μια φορά στο ΑΤ ενω με διαβεβαίωνε τηλεφωνικά ο αξιωματικός οτι πλέον το 100αρικο δεν ισχύει και άλλαξε ο νόμος, ο υπάλληλος όταν πήγα να καταθέσω μήνυση όμως είχε άλλη άποψη και μου λέει οτι υπήρχε πιθανότητα να ζητήσει παράβολο 100 ευρώ ο εισαγγελέας, έτσι δεν έκανα τίποτα. Θυμάμαι εδώ και έναν συμφορουμίτη που είχε αναφέρει οτι πήγε στην εισαγγελία να κάνει μήνυση για κακοποίηση σκύλου και του ζητούσαν το 100αρι ενώ έπρεπε να δράσουν αυτεπάγγελτα. Όπως καταλαβαίνεις επικρατεί ένα μπάχαλο και δεν ξέρουμε υπο ποιες προϋποθέσεις και κριτήρια δρα αυτεπάγγελτα η αστυνομία και πότε θα σε παραπέμψυον για μήνυση και 100αρι. Αυτά πάντα για καταστάσεις όπως φωνές, τώρα αν γίνει κάτι χοντρό αλλάζει το θέμα. Πάντως προσωπικά όσες φωνές και να ακούσω από κάπου πλέον δεν θα ενημερώσω ούτε αστυνομίες ούτε τίποτα.

 

ελα πες οτι βαριεσαι να παρεισ τηλεφωνο τωρα και αφηνησ τον σλλο με το δικο του προβλημα. και στη δικη μου πολυκατοικια τα μισα διαμερισματα τσακονοται ο διαχιρειστησ εχει παρει το τμημα πολλεσ φορεσ για καταγγελια και δε κανουν τιποτε. αλλα αν παρεισ την αστυνομια και πεις οτι μαλλον γινετε βιασμοσ παιδιου τοτε θα ερθουν αμεσα για ελενχο. ο συγκεκριμενοσ εκγκληματιασ πρεπει να παει για εκτελεση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι είστε υπέρ της θανατικής ποινής στη συγκεκριμένη περίπτωση, γιατί είστε υπέρ; Γιατί θέλετε τόσο ανώδυνη τιμωρία για τα συγκεκριμένα πρεζάκια;

 

Παραείστε ανθρωπιστές, κρίμα.

Irony is democracy ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έγραψα αυτό για να πω οτι η περίπτωση κακοποίησης είναι ίδια με αυτή της διάρρηξης κλοπής, αλλά οτι αν πάρεις την αστυνομία τηλέφωνο για να πεις οτι από το τάδε διαμέρισμα ακούγονται καυγάδες φωνές φασαρία κτλ δεν θα κάνουν τίποτα.

 

Σοβαρά τώρα αυτό ξαναδιάβασέ το. Με καυγάδες φωνές φασαρία τι ακριβώς πιστεύεις εσύ ότι θα έπρεπε να κάνουν; Δεν αναφέρομαι καν στην περίπτωση που αυτός που παίρνει τηλέφωνο είναι απλά ηλίθιος.

 

Κατά τα άλλα μία μόνο ερώτηση. Αν αυτός ο άχρηστος όπως φαίνεται για την κοινωνία άνθρωπος θανατωθεί, ποιός κερδίζει και τι πράγμα ακριβώς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει αν είναι αλήθινη η διηγηση, το περίεργο δεν είναι ότι σκότωσε το παιδί του, αλλά πως δεν έχει σκοτώσει κάποιον αλλον τόσα χρόνια. Μιλάμε ο τύπος είναι αλλού, παράνοια ως εκει που δεν πάει.

Ρε συ, κάτι δεν κολλάει στην ιλη υπόθεση, να μην βρίσκεται το παιδί, να ακούγετε μια απίστευτη ιστορία και όλο αυτό για κάτι κηλίδες αίματος; Σίγουρα δεν την πούλησαν και τώρα το λέει αυτό για να σταματήσουν οι έρευνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...