Προς το περιεχόμενο

Xiaomi USB LED Lamp @allbuy.com, €0.93 [TEΛΟΣ]


dimigar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πηγα να στείλω επιταγη 100€ στην Ολλανδια για να μου βγαλει φίλος prepaid και μου έριξαν ακυρο (την περασμένη εβδομάδα). Στο εξωτερικο εστειλες; Στην ελλαδα στελνονται κανονικα!

Έχεις δίκαιο.. Ο φίλος μου είχε στείλει εντολή αντικαταβολης του ποσού μέσω συστημένος γράμματος για αυτό μπόρεσα κ έστειλα τα λεφτά. Ιταλία βρίσκεται.. Έτσι απλά δεν γίνεται πήγα σήμερα κ την επαθα κ εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 437
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ενω περιμενα αλλα δυο ασπρα,ηρθαν τελικα δυο μπλε ( συνολο 4 ειχα παραγγειλει,οποτε ολα οκ σε μενα).Τα εκαναν μανταρα με τις αποστολες παντως.Δυσκολα θα τους εμπιστευτω για παραγγελια πανω απο 10$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγω είχα πάρει στο σύνολο 12 κομμάτια κι όλα ήρθαν κανονικά τα χρώματα που παραγγειλα... Ίσως τελείωσε το στοκ σε κάποιες περιπτώσεις κ τα έστειλαν σπαστά μπας και.. αλλά κ πάλι μαντάρα φαίνεται ότι τα έκαναν στους περισσότερους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τέλει το Allbuy μου έκανε refund για τα 4 items που δεν μου έστειλε εκτός Paypal κιόλας. Απλά τους έστειλα video unboxing και δεν έφεραν καμία αντίρρηση. Μου κάνει εντύπωση που μου έστειλαν ένα μόνο λεντάκι συστημένο κιόλας, τι κέρδος έχουν έτσι; Πιστεύω ότι το κάνουν επίτηδες και ελπίζουν στο να μην αντιδράσει ο αγοραστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι τους ζητησα να τα ξαναστειλουν και προχθες παρελαβα μειλ οτι τα ξαναστειλαν (με tracking number κιολας).

Δεν μπορω να καταλαβω αν το εκαναν σκοπιμα τι τελικα κερδισαν (εκτος απο δυσφημηση βεβαια)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ας ποσταρω μιας και λεμε το all buy.

Ειχα παραγκειλει μαζι με τα δευτερα μου λαμπακια και 2 powerbank 5000mah.

Η παραγγελια ειχε γινει 6/6 και δεν εχουν ερθει ακομα. Εκανα dispute στο paypal και αυτοι συνεχιζουν να μου λενε να περιμενω αλλες 2 εβδομαδες. Δλδ 2+ μηνες. Απλα τραγικοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια και απο εμενα, ανοιξα case στο resolution center και μου απαντανε το ιδιο, οτι επελεξα φτηνο untrackable αποστολη και να περιμενω, δεν το εκανα dispute ακομη, δεν ξερω τι ακρη θα βγαλω, παραγγελια απο 4 Ιουνιου, ειμαστε σχεδον δυο μηνες. Καλα κρασια. Εντωμεταξυ εχω tracking number μονο που δεν εμφανιζεται πουθενα.
Μαυρη λιστα το συγκεκριμενο καταστημα απο εμενα, ευτηχως που μιλαμε για παραγγελια αξιας 4ευρω και οχι τιποτα ακριβοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες τυχαινουν αυτα.

Και εγω περιμενω παραγγελια απο Geekbuying για μια Xiaomi Yi και κατι κινητα που εγινε 4/6 και παρολο που παρελαβα την καμερα σε 2 εβδομαδες (οπως και τις αλλες 2 που παρηγγειλα τον τελευταιο καιρο απο Hong Kong) το αλλο δεμα αν και συστημενο ερχεται με τα ποδια μαλλον και κανει διακοπες σε καμια εξωτικη παραλια στην διαδρομη.

 

Εννοειται Dispute αν και στην περιπτωση του Allbuy που δεν ειναι συστημενα μπορει να ειναι περισσοτερο επιφυλακτικοι γιατι πολλα γατονια τα τσιμπανε και μετα κανουν τους κινεζουν και ζητουν Refunds...

 

Προσωπικα δεν θα παρω κατι αξιας ξανα απο αυτους γιατι το αγχος που τραβαω να κοιταω καθε μερα αν εχει ερθει ή αν μου το εχει καβαντζωσει κανενας που το βρηκε πεταμενο στην πορτα μου δεν αξιζει τον κοπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ποσταρω μιας και λεμε το all buy.

Ειχα παραγκειλει μαζι με τα δευτερα μου λαμπακια και 2 powerbank 5000mah.

Η παραγγελια ειχε γινει 6/6 και δεν εχουν ερθει ακομα. Εκανα dispute στο paypal και αυτοι συνεχιζουν να μου λενε να περιμενω αλλες 2 εβδομαδες. Δλδ 2+ μηνες. Απλα τραγικοι.

 

Επειδη καθυστερουν να στειλουν τις παραγγελιες, εφοσον το παρηγγειλες 6/6, μπορει να εκαναν και μια εβδομαδα για να τα στειλουν. Αρα μιλαμε για 1,5 μηνα που και παλι βεβαια ειναι πολυ. Απορω ομως πως εβγαλες τους 2+ μηνες που ουτε ημερολογιακα δεν εχουν περασει απο την ημερομηνια παραγγελιας. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...