Προς το περιεχόμενο

Xiaomi USB LED Lamp @allbuy.com, €0.93 [TEΛΟΣ]


dimigar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει τρόπος δεδομένης της κατάστασης να παραγγείλω απο το gearbest χρησιμοποιώντας την κάρτα μου;

Αν ξέρεις κάποιος που ζει εξωτερικό του στέλνεις λεφτά μέσω ΕΛΤΑ και σου τα στέλνει κατευθείαν paypal. Αυτό αξίζει μόνο αν θες κάτι πάνω από 100€ όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 437
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ξέρεις κάποιος που ζει εξωτερικό του στέλνεις λεφτά μέσω ΕΛΤΑ και σου τα στέλνει κατευθείαν paypal. Αυτό αξίζει μόνο αν θες κάτι πάνω από 100€ όμως.

 

Γιατί αν ειναι κατω απο 100ε γινεται και κανονικα η αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το offtopic, ξερεις κανενας αν αποσυνδεσουμε την καρτα απο το paypal, στην περιπτωση του refund θα αναγκαστει να μεινει στο paypal; Για να μην μπαινουμε στη διαδικασια να ζηταμε να τα επιστρεψουν στο paypal αντι για την καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Sorry για το offtopic, ξερεις κανενας αν αποσυνδεσουμε την καρτα απο το paypal, στην περιπτωση του refund θα αναγκαστει να μεινει στο paypal; Για να μην μπαινουμε στη διαδικασια να ζηταμε να τα επιστρεψουν στο paypal αντι για την καρτα.

 
Δεν ξέρω, αλλά λογικό είναι να πιστωθεί στο paypal.
Αυτό που ξέρω όμως είναι πως μετά θα πρέπει να ξανασυνδέσεις κάποια κάρτα, άρα θα σε χρεώσουν πάλι 1,5 € για τα οποία θα πρέπει να περιμένεις να δεις τον κωδικό για να σου πιστωθούν στο paypal, κλπ σπαστικά της διαδικασίας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα σήμερα. Κουκουρούκου... Στην μια παραγγελία είχαν μόνο το 1 από τα 2. Στην άλλη είχαν 2 από τα 5 και λάθος χρώματος...

Μία εβδομάδα αναμονή ακόμα. Μετά, dispute.

Επεξ/σία από talos_2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα. Κουκουρούκου... Στην μια παραγγελία είχαν μόνο το 1 από τα 2. Στην άλλη είχαν 2 από τα 5 και λάθος χρώματος...

 

Μία εβδομάδα αναμονή ακόμα. Μετά, dispute.

Μην περιμενεις να παραλαβεις αλλες.Επικοινωνησε απευθειας μαζι τους με φωτο του φακελου και των οσων παρελαβες.ΠΑραδοξως απαντουν σχεδον αμεσως.Θα σου προτεινουν οι ιδιοι refund και αν δεν το θελεις τους λες και σου τα ξαναστελνουν.

Τουλαχιστον με εμενα αυτο εγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με εμενα ετσι κανανε. Τους εστειλα unboxing video οπου φαινεται οτι μου στειλανε μονο ενα led (3 leds και 2 fans η παραγγελια) και τους ζητησα refund μειον την τιμη του ενος led. Απαντησαν με 2 μερες καθυστερηση οτι θα γινει refund σε 2-4 μερες. Ειδικα το ανεμιστηρακι το ηθελα οπωσδηποτε αλλα δεν τους εμπιστευομαι οτι θα το ξαναστειλουν. Αν δεν γινει το refund θα φανε dispute.

Κριμα και εστελνε αυθεντικα και σε καλες τιμες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού γράφει Xiaomi, λογικό είναι να ζητήσεις & να σου κάνουν refund. Για δώσε το link αν θες.

 

Τα μη γνήσια που έχω δει (δεν έχω πάρει) μια χαρά φαίνονται, εύκολα τα μπερδεύει κανείς με τα original. Το βασικό αρνητικό τους (πέραν της όποιας ποιότητας κατασκευής που δεν γνωρίζω) πρέπει να είναι ότι δεν συνεργάζονται καλά με τα original Xiaomi Powerbank (αυτό που παρατήρησες δηλαδή). Anyway, για 1-2 gadget της τάξης των 1-2 € δεν αξίζει να χαλάει κανένας τη ζαχαρένια του. B)

 

 

Το μόνο σχετικό προϊόν που βρήκα στο merimobiles είναι το Xiaomi Portable USB LED light. Κρίνοντας από τις φωτογραφίες που δείχνουν, είναι σίγουρα fake (& πολύ ακριβό μάλιστα). Μόνο το μπλε (που είναι μόνο του στην 1η φωτογραφία) φαίνεται original, προφανώς για να πουλήσουν, αφού αυτό πρωτοεμφανίζεται όταν ανοίγει η σελίδα. Στις φωτογραφίες που φαίνονται όλα, μ' εξαίρεση το μπλε & το λευκό που μοιάζουν με τα original χρώματα, τ' άλλα 3 χρώματα που δείχνουν (ροζ-πράσινο-πορτοκαλί) είναι αρκετά διαφορετικά από της Xiaomi. Επίσης η συσκευασία που δείχνουν (σε χάρτινο κουτί) δεν έχει καμιά σχέση με της Xiaomi (σακουλάκι).

 

Τελείως παραπλανητικός ο τίτλος λοιπόν & 100% μαϊμού αυτά που δείχνουν. Πάρε το refund με πίστωση στο paypal αντί για την κάρτα σου, για να είσαι ένας από τους λίγους που θα μπορούν να ψωνίσουν κάτι αυτές τις μέρες. :P

 

Για την ιστορία, το λινκ είναι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Περιμενα" και εγω 2 εβδομαδες επιπλεον μηπως και φανει το δευτερο led το οποιο δεν ειχαν βαλει στην συσκευασια αλλα πουθενα. Τους εστειλα μηνυμα για να μου το στειλουν και μου ζητησαν φωτογραφια του εξωτερικου φακελου.

 

Το μαγαζι παντως μπηκε στη blacklist γιατι φαινεται οτι το εχει συστημα. Σου λεει καποιοι δεν θα ασχοληθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμείς που δεν έχουμε τον φάκελο τι κάνουμε;

Ένα από τα δύο, ήρθε πριν δέκα μέρες.Όχι ότι είναι σημαντικό το ποσό, αλλά το refund στο paypal το χρειάζομαι για να πάρω ένα άλλο μπιχλιμπίδι!

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρεις κάποιος που ζει εξωτερικό του στέλνεις λεφτά μέσω ΕΛΤΑ και σου τα στέλνει κατευθείαν paypal. Αυτό αξίζει μόνο αν θες κάτι πάνω από 100€ όμως.

 

δε στέλνονται πλέον λεφτα στο εξωτερικό με κανεναν τρόπο! ο μονος τρόπος είναι να τα βαλεις σε φακελο και να τα στείλεις με συστημενο με την ελπίδα να μη χαθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε στέλνονται πλέον λεφτα στο εξωτερικό με κανεναν τρόπο! ο μονος τρόπος είναι να τα βαλεις σε φακελο και να τα στείλεις με συστημενο με την ελπίδα να μη χαθεί

Το δοκίμασες και σου είπαν δεν γίνεται; Την Τρίτη το έκανα (έστειλα επιταγή)... Και όπως μου είπαν καμία σχέση δεν έχουν τα ΕΛΤΑ με αυτό που γίνεται στις τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασες και σου είπαν δεν γίνεται; Την Τρίτη το έκανα (έστειλα επιταγή)... Και όπως μου είπαν καμία σχέση δεν έχουν τα ΕΛΤΑ με αυτό που γίνεται στις τράπεζες.

 

πηγα να στείλω επιταγη 100€ στην Ολλανδια για να μου βγαλει φίλος prepaid και μου έριξαν ακυρο (την περασμένη εβδομάδα). Στο εξωτερικο εστειλες; Στην ελλαδα στελνονται κανονικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...