Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με router ZXHN H367N της HOL VDSL2


pfg1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα λυθει δεν ειναι κατι αλλα το ποσο γρηγορα δεν ξερω.τωρα αν η Hol σε εριξε σε vdsl οριο απο το αστικο αντι για vdsl απο το Kv τοτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι 3χλμ από το αστικό δεν υπάρχει λογική σ΄ αυτό τι να πω από αυτούς όλα να τα περιμένεις.

Επεξ/σία από hall2001
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι απιστευτα πραγματα εχω δει κατα καιρους οποτε δεν με παραξενευει.μπορει να εχει γινει λαθος απο τον οτε και να μην σε εριξε στο Kv μπορει η Hol να σε ενεργοποιησε απλα vdsl απο το αστικο κεντρο και αφου δει τι εχει γινει να σε ριξει στο Kv.μπορει και να ειναι και καποια βλαβη επισης.να σε εχουν ριξει στο Kv αλλα καποιο προβλημα στο splitter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι απιστευτα πραγματα εχω δει κατα καιρους οποτε δεν με παραξενευει.μπορει να εχει γινει λαθος απο τον οτε και να μην σε εριξε στο Kv μπορει η Hol να σε ενεργοποιησε απλα vdsl απο το αστικο κεντρο και αφου δει τι εχει γινει να σε ριξει στο Kv.μπορει και να ειναι και καποια βλαβη επισης.να σε εχουν ριξει στο Kv αλλα καποιο προβλημα στο splitter.

Το θέμα είναι ότι τόσα χρόνια από πιλοτικό στον ΟΤΕ και μετά στην wind έπαιρνα vdsl πάντα από kv,αν το άλλαξαν εσκεμμένα η από λάθος και όχι αν είναι θέμα βλάβης τότε θα τους πάρει και θα τους σηκώσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο δεν ειναι ευκολο να το μαθεις.μπορει και να εγινε απο λαθος μπορει και βλαβη.


παντως αν περναει οποιοδηποτε username/password τοτε μαλλον σε κοβω για vdsl απο το αστικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το γυρίζω μόνο σε ADSL και δεν συνδέεται καθόλου,ξανατσεκάρω το vdsl και συνδέεται αλλά ακόμα πιο χαμηλά από χτες, σχεδόν στα 2mps,αρα έχεις δίκιο με έχουν κουμπωσει στο αστικό κέντρο, αντί στο kv.Αντε τώρα εγώ να τους εμπιστευτώ που τους παρακαλούσα μία εβδομάδα να μου δώσουν κωδικό για να συνδεθώ και μου έλεγαν οι άσχετοι ότι δεν χρειάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το γυρίζω μόνο σε ADSL και δεν συνδέεται καθόλου,ξανατσεκάρω το vdsl και συνδέεται αλλά ακόμα πιο χαμηλά από χτες, σχεδόν στα 2mps,αρα έχεις δίκιο με έχουν κουμπωσει στο αστικό κέντρο, αντί στο kv.Αντε τώρα εγώ να τους εμπιστευτώ που τους παρακαλούσα μία εβδομάδα να μου δώσουν κωδικό για να συνδεθώ και μου έλεγαν οι άσχετοι ότι δεν χρειάζεται.

τα dslam του οτε στα Kv αν βαλεις adsl το ρουτερ συγχρονιζουν οποτε μαλλον εισαι απο το αστικο κεντρο με βαση ολα αυτα που εχεις πει ως τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μόλις συνδέθηκα, λάθος του τεχνικού του ΟΤΕ στο καφάο μου είπαν,πήγε να φτιάξει κάτι και τα έκανε μαντάρα.Με λίγα λόγια δεν έπερνα vdsl από το kv αλλά κατευθείαν από το αστικό κέντρο της Ηλιούπολης 3χλμ μακριά για αυτό ο συγχρονισμός έπεσε στα 2-3mbps,τώρα είμαι κανονικά στα 50 και σε fast path κι όλας χωρίς να το ζητήσω.Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή το μαρτύριο δεν τελειώνει τόσο απλά ναι μεν είμαι στο μαξ όσο αναφορά το κλείδωμα της γραμμής στην πραγματικότητα η ταχύτητα είναι το πολύ στα 14mbps.

Link Status Connect
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 4996/50000 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 31712/72647 kbps
Noise Margin(Up/Down) 31.1/15.1 dB
Line Attenuation(Up/Down) 0/14.5 dB
Output Power(Up/Down) 14.4/5.5 dBm
Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 1/391
Interleave Delay(Up/Down) 0/10
INP(Up/Down) 0/1
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 254/0
AnnexType Annex

profile 17a τι είναι αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με καλώδιο και με 3 διαφορετικά router αυτό κάνει

Με Speedtest μετράς; Αν ναι, δοκίμασε να κατεβάσεις ένα torrent είτε ένα αρχείο από κάποιο ftp (ftp.otenet.gr)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μόλις συνδέθηκα, λάθος του τεχνικού του ΟΤΕ στο καφάο μου είπαν,πήγε να φτιάξει κάτι και τα έκανε μαντάρα.Με λίγα λόγια δεν έπερνα vdsl από το kv αλλά κατευθείαν από το αστικό κέντρο της Ηλιούπολης 3χλμ μακριά για αυτό ο συγχρονισμός έπεσε στα 2-3mbps,τώρα είμαι κανονικά στα 50 και σε fast path κι όλας χωρίς να το ζητήσω.Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

αρα καλα ειπα οτι σε εβαλαν στο αστικο κεντρο.χαχα.να εχεις Fast path και στο Up και στο down αλλιως ζητα να μπει.

Και επειδή το μαρτύριο δεν τελειώνει τόσο απλά ναι μεν είμαι στο μαξ όσο αναφορά το κλείδωμα της γραμμής στην πραγματικότητα η ταχύτητα είναι το πολύ στα 14mbps.

 

Link Status Connect

Modulation Type VDSL2

Actual Rate(Up/Down) 4996/50000 kbps

Attainable Rate(Up/Down) 31712/72647 kbps

Noise Margin(Up/Down) 31.1/15.1 dB

Line Attenuation(Up/Down) 0/14.5 dB

Output Power(Up/Down) 14.4/5.5 dBm

Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved

Interleave Depth(Up/Down) 1/391

Interleave Delay(Up/Down) 0/10

INP(Up/Down) 0/1

Profile 17a

LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM

CRC Errors(Up/Down) 254/0

AnnexType Annex

 

profile 17a τι είναι αυτό;

εδω ειναι ολα τα Profiles για να καταλαβεις τι παιζει και ποια ειναι

https://en.wikipedia.org/wiki/Very-high-bit-rate_digital_subscriber_line  (πας εκει που λεει Profiles)

Το έφτιαξαν μου είπαν ότι δεν είχε ολοκληρωθεί η μικτονόμιση.

μπορει να μην ειχε ενεργοποιηθει Profile γΙα vdsl ωστε να αφηνει 50/5.αν και παλι θα πρεπε να σε αφηνε 24/1 να φτανεις αν το ειχαν στο adsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ poulinos για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες.Τωρα η ταχύτητα και το κλείδωμα είναι όπως ήταν πάντα καρφοτά 50/5 αλλά που να τολμήσω fast path download φοβάμαι μην κάνουν πάλι καμιά μ@λ@κι@ χαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...