Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 530
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, sazistas είπε

παιδιά επειδη ειμαι ασχετος απο ps4 και σκοπευω να πάρω ενα ps4 pro απο ebay. Γινεται το jailbrake και σε ps4 pro? αρκει να ειναι με εκδοση 5.05 και κάτω?

Σε όλα τα μοντέλα γίνετε αρκεί να έχουν μέχρι 5.05 έκδοση.. Νομίζω και 5.07 αν δεν κανω λάθος και παλι μπορείς να τρέξεις το exploit.. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eίχα κάτι κολλήματα σε ένα παιχνίδι και είχα την φαεινή ιδέα να κάνω rebuild database,μετά από αυτό εξαφανίστηκαν όλα τα εγκατεστημένα παιχνίδια🤕

Δεν ήταν πολλά και είχα κρατήσει σε εξωτερικό δίσκο τα pkg αλλά είχε και "καλύτερο",μπορεί να μην εμφάνιζε τα παιχνίδια αλλά αυτά παρέμειναν στον δίσκο καταλαμβάνοντας τον ανάλογο χώρο.Ακόμη και με διαγραφή τους σαν αρχεία από τον αποθηκευτικό χώρο στα settings,πάλι ο χώρος φαινόταν δεσμευμένος😣

Τελικά έκανα "αναδόμηση βάσης δεδομένων",χωρίς επανεγκατάσταση του λογισμικου,επανήλθε ο ελεύθερος χώρος και ξαναπέρασα την cache και τα παιχνίδια

Προσοχή λοιπόν,γιατί μετά το rebuild τα κλαίς τα fake pkg

Ψάχνοντας έπεσα σε έναν οδηγό που λέει οτι σώνεις ένα αρχείο app.db μέσω ftp στο pc από το ps4(ή μέσω app σε στικάκι) και το ξαναπερνάς στο ps4 αν γίνει η στραβή και διαβάζει πάλι τα παιχνίδια,αλλά είχε και κάποιες αναφορές από κάτω οτι  δεν είχε αποτέλεσμα

 

Επεξ/σία από musiccc444
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι το backup save files δεν γινεται στις jailbreak κονσολες με τον ιδιο τροπο που γινεται σε μια μη jailbreak κονσολα?

Μιλαω για backup save files σε ενα usb flash disk exfat3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Γιατι το backup save files δεν γινεται στις jailbreak κονσολες με τον ιδιο τροπο που γινεται σε μια μη jailbreak κονσολα?

Μιλαω για backup save files σε ενα usb flash disk exfat3.

oxi.

ζηταει update

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ζηταει update?

 

Απ' οτι ξερω σε κανονικες κονσολες ακομα και παλιο firmware να εχουν μια χαρα μπορουμε να κανουμε backup save files χωρις να ζηταει καποιο firmware update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Γιατι ζηταει update?

Απ' οτι ξερω σε κανονικες κονσολες ακομα και παλιο firmware να εχουν μια χαρα μπορουμε να κανουμε backup save files χωρις να ζηταει καποιο firmware update.

to εκανα και ζηταει update fm

δοκιμασε το

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεω οτι λες ψεματα προσθεου.

Απλα λεω γιατι η jailbreak κονσολα να ζηταει firmware update οταν κανεις backup save files σε ενα usv flash disk ενω μια μη jailbreak κονσολα δεν ζηταει firmware update οταν κανεις backup save files σε ενα usb flash disk.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν το γνωριζω παντως το επιχειρησα

τωρα ισως απο καποιο fw και ,μετα να ζηταει

https://www.psxhax.com/threads/backup-reinject-save-game-usb-to-ps4-help.3742/

ζηταει να συνδεθεις psn αρα να πας και στο τελευταιο update

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ προσωπικά που το έχω δοκιμάσει σε όλα τα επίσημα firmware από το 4.50 και μετά ποτέ μα ποτέ δεν μου ζήτησε να συνδεθώ στο ίντερνετ για να κάνω backup save files σε usb flash disc.

Μιλάω πάντα για μη jailbreak κονσόλα έτσι.

 

Για δοκίμασε να μην φορτώσεις το jailbreak θα σου ζητήσει και πάλι να συνδεθεί στο ίντερνετ?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Εγώ προσωπικά που το έχω δοκιμάσει σε όλα τα επίσημα firmware από το 4.50 και μετά ποτέ μα ποτέ δεν μου ζήτησε να συνδεθώ στο ίντερνετ για να κάνω backup save files σε usb flash disc.

Μιλάω πάντα για μη jailbreak κονσόλα έτσι.

Για δοκίμασε να μην φορτώσεις το jailbreak θα σου ζητήσει και πάλι να συνδεθεί στο ίντερνετ?

ναι ζηταει

απλα επειδη εχω φτιαξει ακαουντ καινουριο μονο για να ειναι το exploit σε αυτο το ακαουντ αν δεν συνδεθεις στο psn δεν μπορεις απο αυτον τον λογαριασμο να τραβηξεις τα saves

για αυτο ζηταει συνδεση

τωρα που το κοιταξα λιγο ειδα τι παιζει

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...