Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Sports Cam 64.28€


Anekselektos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το Tracking number που ειχες δουλεψε ποτε εκτος απο μια σταση σε Malmo;Εμφανιστηκε ποτε στο Elta Track & Trace;

Ηρθε συστημενο ή σε φακελο εξω απο την πορτα;

 

Οταν αρχισει η παραλαβη μεγαλυτερων παραγγελιων και ολα ειναι καλα θα το βαλω στην λιστα με τα Trusted,προς το παρον αναμονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια συγγνωμη που ειμαι τοσο επιφυλακτικος αλλα κοιταζα να την παραγγειλω με κατι αλλα αξεσουαρ αλλα ενας φιλος μου με "σταματησε" διοτι μου ειπε οτι στο τελωνειο θα πληρωσω τα μαλλια τσι κεφαλης μου και επισης θα το παρω μετα απο ενα μηνα.Λεω οκ θα ρωτησω στο φορυμ ρωταω πριν λιγο και μου ειπαν για 30%(οπου στα 115 ειναι 35 ευρω)ΜΕτα ομως πηρα μια φιλη μου που δουλευει εκει και μου ειπε οτι σε αυτη τη τιμη και απο κινα πληρωνω 100+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δε δούλευε το Tracking Nr.

κ δεν ήταν συστημένο (ο ταχυδρόμος μού το άφησε στο γραμματοκιβώτιο)

Πάντως 3 χρόνια ή και παραπάνω που ψωνίζω από Κίνα (ποσά μέχρι 50 USD) δε χάθηκε ποτέ τίποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να καταλαβαινεις γιατι ειμαι επιφυλακτικος,

Και επειδη ταχυδρομος με ταχυδρομο διαφερει οπως και γειτονια με γειτονια (Σαν παθων και απο γνωστο κινεζο (To2c) που εστειλε το δεμα μετα απο 2 μηνες και απο πεταμενα δεματα μου ανοιχτα χυμα στον δρομο και απο ταχυδρομο που εδωσε συστημενο σε αλλον...) δεν παιρνω πλεον τετοια ρισκα. 

 

Για να μην παρεξηγηθω και εγω πηρα πραγματα απο αυτο και περιμενω,αλλα απο μια παραγγελια 10€ τα συμπερασματα που εβγαλα δεν ηταν και τα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αν θα στο φερουν στο σπιτι ή οχι νομιζω ειναι πολιτικη ταχυδρομειου.. πριν 3 χρονια μου τα εφερναν σπιτι (πλην συστημενων) αλλα τωρα ολα με χαρτακι και παραλαβη μονο με ταυτοτητα! Μερικες φορες χανονται, αλλα για αυτο υπαρχει η παυπαλ!

Επισης οι κινεζοι δεν εχουν φορους για τετοια και μπορεις να τους αναφερεις να βαλουν αποδειξει μεσα με ποσο 25$, ωστε να μην υπαρχει κινδυνος για τελωνειου (που ποτε δεν ειχα)! Αλλα αυτη την φορα ξεχασα να τους πω αυτο με την αποδειξη... συνηθως οι "εμπειροι κινεζοι" το κανουν μονοι τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφευγουμε πολυ απο το Topic ομως.

Η πρασινη σε αυτη την τιμη απο το Allbuy ειναι η καλυτερη που παιζει αυτη την στιγμη με περιπου ενα 10ρικο κατω απο τα αλλα κινεζομαγαζα.

 

Μπαταριες απο Gearbest (btw o κωδικος αν καποιος θελει να αγορασει απο αλλου ειναι για το Μοντελο ΑΖ13-1)

 

Θηκη Kingma στα 10€ αυτη την στιγμη απο Geekbuying 

 

Ψιλολοιδια ανταπτορακια κλπ δεν εχει σημασια

 

Η καπότα για τον φακο ειναι το καλυτερο αξεσουαρ που εχω παρει μεχρι τωρα μιας και απο την πρωτη στιγμη καταφερα να τον γεμισω δαχτυλιες.

 

Ο φορτιστης αυτοκινητου με την βεντουζα απο Tronsport με ξαφνιασε ευχαριστα (καλη ποιοτητα,μακρυ καλωδιο,MicroUsb ανταπτορας που κουμπωνει αψογα σε ολα τα κινητα)

Μια 64αρα 

SAMSUNG MB-MC64DA/EU EVO PLUS 64GB MICRO SDXC CLASS 10 + ADAPTER

 στα 31,90€ απο το Eshop ή mymemory οταν ειναι σε προσφορα.

 

Σε μια παραγγελια που δηλωνεις 20€ αξια το ταχυδρομειο σε δικια του βλακεια θα σου δωσει μονο τα 20€,σε πανω απο 200 παραγγελιες τοσα χρονια (και για εμενα αλλα πιο πολυ για φιλους και γνωστους) βλακεια σε συστημενο εχει γινει μια φορα,σε ασυνοδευτο/απλο ταχυδρομειο ~15,Dispute στο Paypal καμια 10αρια,πραγματα που ειχα χαθει στην πορεια και ηρθαν μετα απο κανα τριμηνο 2 πακετα,μεγαλοι φακελοι (με μπαταριες,Raspberry pi/Arduino ψιλοπραγματα (μπορει και τα Mi Leds) τα κλαιω γιατι ο ταχυδρομος τα κανει φρισμπι στην αυλη ή τα στερεωνει οπως οπως στο ταχυδρομικο κουτι (εχω πιασει 2 φορες γυφτισες και κατι κωλοπαιδια ετοιμα να το τσιμπησουν)

Anyway Tracking Number που δεν δουλευει και οχι συστημενο το ανεχομαι απο Ebay αλλα οχι απο κινεζομαγαζο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πράσινη από allbuy είναι αδιάβροχη στα 40μ? Έτσι λέει στο site του πάντως..

Ενδιαφέρομαι για αγορά της κυρίως για φωτογραφίες στη θάλασσα το καλοκαίρι..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι

Καμια Xiaomi Yi δεν ειναι αδιαβροχη απο την μανα της.
Θα πρεπει να παρεις αδιαβροχη θηκη 3 επιλογες μεχρι τωρα
Official Xiaomi,Kingma και no name.

 

Κατι που ξεχασα.
ΠΡΟΣΟΧΗ

Οι αδιαβροχες θηκες για GoPro δεν κανουν για την Yi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yeap μιλουσα καθαρα για την αδιαβροχη θηκη παραπανω.

Σε ενα απο τα Universal εξαρτηματα που πηρα χρειαστηκε η χρηση Ο-Ring για να πιασει τελειως μιας και δεν εφτανε η βιδα κατευθειαν στην καμερα.

Με την αδιαβροχη δεν εχω αντιμετωπισει καποιο προβλημα συμβατοτητας μεχρι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η καπότα για τον φακο ειναι το καλυτερο αξεσουαρ που εχω παρει μεχρι τωρα μιας και απο την πρωτη στιγμη καταφερα να τον γεμισω δαχτυλιες.

 

 

Σήμερα ανακάλυψα ότι το στρογγυλό καπάκι από κουτί φρέσκου γάλατος κουμπώνει γάντι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και εγω οτι με το συρματακι για την κατσαρολα φευγουν ολες οι δαχτυλιες μια και καλη,

Επισης αν λερωθει Τουμποφλο με Χλωρινη.

Και για θηκη μεταφορας πλαστικο γαντι.

Αν παρει νερα στον φουρνο μικροκυματων για 5 λεπτακια και στρωνει (βγαλτε την SD πρωτα)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παρείγγειλα από το gearbest μαζί με επιπλεον μπαταρία και εξαρτήματα και αδιάβροχη θήκη, συνολο 100 ευρω.

 

μου μπηκαν ομως υποψιες γιατι νομιζα οτι ερχεται με netherlands post (αρα δεν περναει τελωνειο), τελικα ομως τι ισχυει? παρειγγειλε καποιος απο αυτο το μαγαζι τετοιο ποσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παρείγγειλα από το gearbest μαζί με επιπλεον μπαταρία και εξαρτήματα και αδιάβροχη θήκη, συνολο 100 ευρω.

 

μου μπηκαν ομως υποψιες γιατι νομιζα οτι ερχεται με netherlands post (αρα δεν περναει τελωνειο), τελικα ομως τι ισχυει? παρειγγειλε καποιος απο αυτο το μαγαζι τετοιο ποσο?

Και απο NL Post περναει απο το τελωνειο μας μη μου αγχωνεσαι ;) απλα ερχεται μεσω "Λαμίας"

 

 

Destination Country - Cache Time:2015-06-07 12:45 - Go to official website 2015-06-03 17:43

IRAKLEIOU (KK) KRITIS - ELTA, ITEM DELIVERED

2015-06-03 12:03

IRAKLEIOU (KK) KRITIS - ELTA, ITEM ARR IRAKLEIOU (KK) KRITIS - ELTA

2015-06-03 09:33

M.D IRAKLEIOU KRITIS, ITEM IN CONTA M.D IRAKLEIOU KRITIS

2015-06-03 09:30

M.D IRAKLEIOU KRITIS, NOTICE

2015-06-03 08:45

M.D IRAKLEIOU KRITIS, ITEM TO BE DELIVERED

2015-05-29 08:28

IRAKLEIO K D, ITEM IN CONTA IRAKLEIO K D

2015-05-29 07:54

IRAKLEIO K D, ITEM ARR IRAKLEIO K D

2015-05-28 10:45

K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2015-05-27 23:46

RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2015-05-23 16:36

NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Origin Country - Cache Time:2015-06-07 12:45 - Go to official website 2015-05-28 02:46

The item has been processed in the country of destination

2015-05-27 15:20

The item has arrived in the country of destination

2015-05-26 12:48

The item is on transport to the country of destination

2015-05-23 16:36

The item is at the PostNL sorting center

2015-05-18 09:03

The item is pre-advised

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...