Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο teaser trailer του νέου Need for Speed


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ γουστάρω και Super cars. Φανταστείτε racing όπου να επιλέγεις μία από δύο ομάδες, η μία με κωλοφτιαγμένα αμάξια και η άλλη με super cars. Rpg racing. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως ο αρθρογράφος να ήταν μπέμπης του και να μην ήξερε, αλλά το πρώτο nfs έπαιζε και σε 486dx με vga σε vesa local bus. Και μάλιστα έπαιζε άριστα. Το είχα λιώσει τότε. Με 2x cd rom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως ο αρθρογράφος να ήταν μπέμπης του και να μην ήξερε, αλλά το πρώτο nfs έπαιζε και σε 486dx με vga σε vesa local bus. Και μάλιστα έπαιζε άριστα. Το είχα λιώσει τότε. Με 2x cd rom.

Άριστα αποκλείεται να έπαιζε σε 486dx στην "υψηλή" ανάλυση (640χ480). Φίλος μου που είχε 486dx2/66 (και τον έχει ακόμη και το δοκιμάσαμε πρόσφατα...) μόνο στην χαμηλή ανάλυση το έπαιζε (320χ200). Σε pentium από την άλλη, ακόμα και με την πιο απλή CL svga πήγαινε φουλ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θύμισες τώρα! Πόσες ώρες είχα λιώσει σε εκείνη ΤΗΝ ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ NFS 2!!! Με τα απίστευτα βίντεο, την τρομερή μουσική, την απίστευτη ατμόσφαιρα! Arcade όσο δεν πάει, αλλά πόσο το διασκέδασα! Το είχα γνήσιο τότε με το κουτί του με τα όλα του και βιβλιαράκι! Και έτρεχε τότε σε 486 και Windows 95! Και μετά η αγορά Voodoo 3 3000 για να τρέχω το NFS 4 High Stakes και το Crimson Skies!

Αυτό ρε παιδιά λέω για το πώς πατάνε τα αυτοκίνητα, έχει χαθεί το fun factor, προφανώς δε ζητάω simulator στο NFS, υπάρχει το Assetto Corsa, rFactor 2 και Game Stock Car Extreme γι'αυτά (παραλείπω το Project Cars γιατί περισσότερο simcade είναι παρά sim).

 

Εγω παντως δεν συμφωνω με τους περισσοτερους σε αυτο το topic.

 

Το nfs ξεκινησε με εξωτικα αυτοκινητα που δεν μπορουσε να αποκτησει κανεις και παρανομους αγωνες με αυτα τα αυτοκινητα και τους μπατσους να βαζουν εμποδια και να σε κυνηγανε για να σε σταματησουν.

 

Επειδη ημουν τυχερος και ειχα υπολογιστη εκεινη την εποχη (εκοβε ο πατερας μου τιμολογια τοτε και κρυφα ειχα τα παιχνιδια εγκατεστημενα) εχω ζησει ολη την σειρα nfs απο το 1 μεχρι το porsche unleashed με το καλυτερο για μενα να ειναι το nfs 2.

 

Το 2 ηταν τρομερα arcade με πολλες πιστες και τουμπανη μουσικη την οποια την εχει γραψει μαλιστα και ελληνας (Sakis Kaskas)

 

Και μακραν το καλυτερο Showcase ηταν της jaguar xj220

 

 

Μετα απο αυτα τα παιχνιδια ξεκινησε η εποχη του fast and furious ,τουλαχιστον τα 2 underground ηταν καλα σαν παιχνιδια αλλα η λογικη παιρνω ενα κουβα και τον κανω να παει με χιλια δεν μου αρεσε.Προτιμω να φανταζομαι τον εαυτο μου σε ενα italdesign cala η στην παραπανω jaguar, αφου ουτε τον κουβα μπορω  να εχω ουτε το υπεραυτοκινητο.

 

παραθετω και τις υπερτατες μουσικες με τιτλο φασολαδα και feta cheese (ο τυπας ηταν τρελος για να τα ονομασει ετσι)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε με το καλό. Μπας και φύγουν προς τα εκεο τα πιτσιρίκια και οι κάφροι που γεμισαν το project cars και μπορέσουμε να παίξουμε online σωστά, χωρίς να πέφτει ο άλλος πάνω μας σαν να παίζει συγκρουομενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...