Προς το περιεχόμενο

Anti-Fitness Thread


*nenya*

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα λίπη βράζουν, μισολιωμένα

P1090770_zps6wlxatwp.jpg

 

Φινίτο. Ζεστό ζεστό καθαρό λίπος, μετά από φιλτράρισμα.

P1090772_zpsfs0b2gyo.jpg

 

και εδώ τα παραπροϊόντα του φιλτραρίσματος. Οι τσιγαρίδες, που λέγανε και στο χωριόμ.

P1090773_zpshsdpqtlk.jpg

 

Υπέροχο! Πχιουρ φακιν φατ! Περίπου ενάμισι κιλό χοληστερόλης.

P1090774_zps3u64wgtm.jpg

 

μπόνους: μια ομελετάρα με τσιγαρίδες. Παίζει να είναι ότι πιο νόστιμο έχω φάει με αβγά.

 

 

P1090775_zpsfag1tu4s.jpg

P1090776_zpsy3yonrfl.jpg

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μύθος. Ούτε έμφραγμα, ούτε τίποτα.

Λοιπόν, γενικά λατρεύω τα λίπη. Όποιος στο τραπέζι βγάζει στην άκρη τα λίπη από την παντσέτα, τα χτυπάω εγώ. Όποιος βγάζει στην άκρη τις πέτσες από τα κοτόπουλα, πάλι τις χτυπάω εγώ. Ο χασάπης μου με έχει πάρει πρέφα και όποτε ζητήσω χοιρινό ψάχνει το πιο λιπαρό να με δώσει. Η χοληστερίνη μου είναι ένα κλικ πιο πάνω από τα κατώτερα όρια.

Ο κουμπαράκος μου από την άλλη, δεν γουστάρει μία το λίπος. Μια ζωή με ψαχνά, με φιλέτα, με άπαχα. στεγναδούρες που εγώ δεν μπορώ να φάω με τίποτα. όχι επειδή κάνει δίαιτα, απλά δεν τα θέλει, δεν τα γουστάρει. Η χοληστερίνη του στα κόκκινα του μαλάκα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μύθος. Ούτε έμφραγμα, ούτε τίποτα.

Λοιπόν, γενικά λατρεύω τα λίπη. Όποιος στο τραπέζι βγάζει στην άκρη τα λίπη από την παντσέτα, τα χτυπάω εγώ. Όποιος βγάζει στην άκρη τις πέτσες από τα κοτόπουλα, πάλι τις χτυπάω εγώ. Ο χασάπης μου με έχει πάρει πρέφα και όποτε ζητήσω χοιρινό ψάχνει το πιο λιπαρό να με δώσει. Η χοληστερίνη μου είναι ένα κλικ πιο πάνω από τα κατώτερα όρια.

Ο κουμπαράκος μου από την άλλη, δεν γουστάρει μία το λίπος. Μια ζωή με ψαχνά, με φιλέτα, με άπαχα. στεγναδούρες που εγώ δεν μπορώ να φάω με τίποτα. όχι επειδή κάνει δίαιτα, απλά δεν τα θέλει, δεν τα γουστάρει. Η χοληστερίνη του στα κόκκινα του μαλάκα...

ναι ρε συ και εγω το ιδιο για πλακα το εβαλα!!καλη δουλεια παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω φωτό αλλά χτες βράδυ βρέθηκα σε φιλικό σπίτι για ταινία και γενικά το σκίσαμε και ψόφησε. Count down:

 

- Πίτσα σπέσιαλ (2 βαρβάτα κομμάτια τετράγωνα) 

- 4 σοκοφρέτες πράσινες

- 2 σακουλάκια μεγάλα Cruntcy

- 1.5 λίτρο Coca Cola κανονική 

 

Υπόψη ότι τα παραπάνω πήγαν σε ένα άτομο...στην πάρτι μου. Και οι άλλοι βέβαια είχαν αντίστοιχες σαβούρες αλλά εγώ δεν έχω κάνει τέτοιο σαβούριασμα από ούτε που θυμάμαι. Εννοείται ότι μετά είχα τρομερό πονόκοιλο αλλά το ευχαριστήθηκα. Σήμερα με γιαουρτάκια την έβγαλα, λίγα φρούτα, λίγη μαύρη σοκολάτα και μακαρόνι κοφτό μόνο με σάλτσα ντομάτας χωρίς πρόσθετα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω ο αδαής, το λίπος στο τάπερ που χρησιμεύει;

 

το λίπος στο τάπερ μπορείς να το αλείψεις στο ψωμί σου, μπορείς να φτιάξεις φαγητά και γλυκά ακόμη, μπορείς να τηγανίσεις σε αυτό. Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα από όλα αυτά παρα μόνο την ομελέτα της παραπάνω φωτο, η οποία ΓΑΜΗΣΕ ΣΙΔΕΡΑ! Προσεχ'ως και τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω φωτό αλλά χτες βράδυ βρέθηκα σε φιλικό σπίτι για ταινία και γενικά το σκίσαμε και ψόφησε. Count down:

 

- Πίτσα σπέσιαλ (2 βαρβάτα κομμάτια τετράγωνα) 

- 4 σοκοφρέτες πράσινες

- 2 σακουλάκια μεγάλα Cruntcy

- 1.5 λίτρο Coca Cola κανονική 

 

Υπόψη ότι τα παραπάνω πήγαν σε ένα άτομο...στην πάρτι μου. Και οι άλλοι βέβαια είχαν αντίστοιχες σαβούρες αλλά εγώ δεν έχω κάνει τέτοιο σαβούριασμα από ούτε που θυμάμαι. Εννοείται ότι μετά είχα τρομερό πονόκοιλο αλλά το ευχαριστήθηκα. Σήμερα με γιαουρτάκια την έβγαλα, λίγα φρούτα, λίγη μαύρη σοκολάτα και μακαρόνι κοφτό μόνο με σάλτσα ντομάτας χωρίς πρόσθετα. 

τι ειναι τα σακουλακια cruntcy?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πάρει ένα κρουασάν 250gr απο τον κρητικό. 7 days αν δεν κάνω λάθος. Αύριο στο πρωινό θα πέσει βανδαλισμός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω φωτό αλλά χτες βράδυ βρέθηκα σε φιλικό σπίτι για ταινία και γενικά το σκίσαμε και ψόφησε. Count down:

 

- Πίτσα σπέσιαλ (2 βαρβάτα κομμάτια τετράγωνα) 

- 4 σοκοφρέτες πράσινες

- 2 σακουλάκια μεγάλα Cruntcy

- 1.5 λίτρο Coca Cola κανονική 

 

Υπόψη ότι τα παραπάνω πήγαν σε ένα άτομο...στην πάρτι μου. Και οι άλλοι βέβαια είχαν αντίστοιχες σαβούρες αλλά εγώ δεν έχω κάνει τέτοιο σαβούριασμα από ούτε που θυμάμαι. Εννοείται ότι μετά είχα τρομερό πονόκοιλο αλλά το ευχαριστήθηκα. Σήμερα με γιαουρτάκια την έβγαλα, λίγα φρούτα, λίγη μαύρη σοκολάτα και μακαρόνι κοφτό μόνο με σάλτσα ντομάτας χωρίς πρόσθετα. 

 

Εμένα γιατί μου φαίνονται λίγα? :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λίπη βράζουν, μισολιωμένα

P1090770_zps6wlxatwp.jpg

 

Φινίτο. Ζεστό ζεστό καθαρό λίπος, μετά από φιλτράρισμα.

P1090772_zpsfs0b2gyo.jpg

 

και εδώ τα παραπροϊόντα του φιλτραρίσματος. Οι τσιγαρίδες, που λέγανε και στο χωριόμ.

P1090773_zpshsdpqtlk.jpg

 

Υπέροχο! Πχιουρ φακιν φατ! Περίπου ενάμισι κιλό χοληστερόλης.

P1090774_zps3u64wgtm.jpg

 

μπόνους: μια ομελετάρα με τσιγαρίδες. Παίζει να είναι ότι πιο νόστιμο έχω φάει με αβγά.

 

 

P1090775_zpsfag1tu4s.jpg

 

P1090776_zpsy3yonrfl.jpg

 

μονος την εφαγες αυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...