Προς το περιεχόμενο

Mr Robot (2015)


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελειωσα τη σειρα μετα απο πολυ καιρο που ειχα σταματησει στη 2η σεζον. Εκατσα τα ξαναειδα ολα, 9.5/10 για μενα

Απιστευτοι χαρακτηρες, με αγαπημενο μου τον Λεον που μου θυμισε τον Ομαρ και δε ξερω για ποιο λογο, μπαινει στο τοπ5 αγαπημενων μου σειρων, απιστευτο καψιμο σε καποιες φασεις, ειδικα με αλκοολ δεν προτεινεται, ειδικα στι 2η σεζον εκαψα φλατζα σε καποιες φασεις

Μια παρατηση για τo bash scripting που ηταν τοσο accurate σε καποιες φασεις, εχω σιχαθει να βλεπω "προγραμματιστες σε σειρα" να πατανε 2 κουμπια και να σηκωνουν αεροπλανα. Δε προλαβω να δω πολυ κωδικα αλλα κανανε πολυ καλη δουλεια

Βγαζω το 0.5 λογω soundtrack ξεκαθαρα, μπορουσε να ειναι πολυ καλυτερο, ειδικα οταν εχεις τον Joey να παιζει μεσα βαλε κανα κομματι να γουσταρουμε

Οποιος δεν την εχει δει ακομα, πραγματικα προτεινω να την δει asap

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2020 στις 11:10 ΠΜ, ant_ είπε

Τι μ@$ια ηταν αυτη??? ρε πανε καλα?

Όντως θεωρώ ότι ήταν επιεικώς γτπ το σενάριο της σειράς και λυπάμαι που έκατσα και την είδα όλη. Μόνο η πρώτη σεζόν μου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Εγω που εχω δει μεχρι τη μεση της τριτης σεζον να την τελειωσω? Γιατι ειχε κανει τρομερη κοιλια σε εκεινο το σημειο και δεν πηγαινε αλλο με την τρελα του πρωταγωνιστη. Ειδα οτι για την τεταρτη ακουγονται πολυ καλα λογια οπως και για το τελος ομως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Εγω που εχω δει μεχρι τη μεση της τριτης σεζον να την τελειωσω? Γιατι ειχε κανει τρομερη κοιλια σε εκεινο το σημειο και δεν πηγαινε αλλο με την τρελα του πρωταγωνιστη. Ειδα οτι για την τεταρτη ακουγονται πολυ καλα λογια οπως και για το τελος ομως.

Απο τα καλυτερα φιναλε εβερ, την βαζω μαζι με 6 feet under. Δε θυμαμαι να κανει κοιλια παντως, η σειρα αξιζει να τη δεις ολη, το τελος ειναι απιστευτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

Απο τα καλυτερα φιναλε εβερ, την βαζω μαζι με 6 feet under. Δε θυμαμαι να κανει κοιλια παντως, η σειρα αξιζει να τη δεις ολη, το τελος ειναι απιστευτο

Αυτο καταλαβα οτι πρεπει να δινει ρεστα τεταρτη σεζον. Ειχε κανει μια κοιλια ναι ειδικα στο σημειο της τριτης που μαθαινουμε τι πραγματικα συμβαινει στο μυαλο του Ελιοτ μετα ξεφυγε τελειως. Θα ξανα πιασω καποια στιγμη την τριτη απο την αρχη να τη θυμηθω λιγο και να την τελειωσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Arkin είπε

Αυτο καταλαβα οτι πρεπει να δινει ρεστα τεταρτη σεζον. Ειχε κανει μια κοιλια ναι ειδικα στο σημειο της τριτης που μαθαινουμε τι πραγματικα συμβαινει στο μυαλο του Ελιοτ μετα ξεφυγε τελειως. Θα ξανα πιασω καποια στιγμη την τριτη απο την αρχη να τη θυμηθω λιγο και να την τελειωσω. 

Στο φιναλε της σειρας να δεις τι γινεται στο μυαλο του Ελιοτ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη κοιλια ειναι στην δευτερη σεζον μετα ανεβαινει πολυ και στην τεταρτη απογειώνεται . 

Την βαζω στις 5 καλυτερες σειρες που εχω δει την συγκεκριμενη . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Την ξανάπιασα μιας και μπήκε Netflix (μου είχε μείνει η τελευταία σεζόν)

Νομίζω τη βάζω μαζί με την τελευταία σεζόν  του Breaking Bad. Απλά έπος!

Άνετα μεσα στο top5 όλων των σειρών που έχω δει.

Το πρόβλημα τώρα είναι ότι οι υπόλοιπες που βλέπω αυτό τον καιρό μου φαίνονται πολύ χειρότερες από αυτό που νόμιζα ότι είναι πριν δω τελευταία σεζον Mr Robot. Απελπισία...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Και εγώ τώρα την παρακολουθώ μέσω Netflix.

Προς το τέλος της 2ης σεζόν και πάμε. Πολύ δυνατή σειρά.

Αν περασες την 2σεζον, ετοιμασου για 2 απο τους καλυτερους κυκλους που θα δεις σε σειρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

OK μόλις τελείωσα τη σειρά. Με κράτησε μαζί της 100% από την αρχή μέχρι το τέλος.

Η δική μου άποψη ήταν ότι:

Spoiler

Όλη η σειρά, τα πάντα που είδαμε, ήταν στη φαντασία του Mastermind, και καθόλη τη διάρκεια της σειράς το σώμα του Elliot είναι σε κάποιο νοσοκομείο/ψυχιατρική πτέρυγα σε κώμα.

Η γενικότερη άποψη που πιθανώς να είναι και αυτό που καθορίστηκε στο σενάριο είναι ότι:

Spoiler

Ότι είδαμε μέχρι και το σημείο όπου η Whiterose αυτοκτονεί είναι πραγματικά γεγονότα, απλά το σώμα του Elliot το χειρίζεται ο Mastermind

H δική μου άποψη λύνει άκομψα πολλά ερωτηματικά που έμειναν αναπάντητα και την βρίσκω πιό βολική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...