Προς το περιεχόμενο

Mr Robot (2015)


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι στο ΚΤΕΛ, έβαλα το επεισόδιο για να περάσει η ώρα, δεν περίμενα να δω τέτοιο αριστούργημα. Απίστευτοι επεισόδιο και οι ερμηνείες ήταν φωτιά! 10/10 πραγματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Musclemar είπε

Από τα καλύτερα επεισόδια, αξίζει όλα τα βραβεία. 

Πόσα απομένουν για να κλείσει η σειρά, 2 μόνο??

Άλλα 6 έχει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ δυνατό το τελευταίο και φανταστικό το πως εξελίχθηκε το επεισόδιο με τις πράξεις! Εξηγεί πολλά για τον Elliot, αλλά δεν ξέρω αν χρειαζόταν ακριβώς αυτήν την αιτία.

Και μία ερώτηση:

Spoiler

Αφού ο πατέρας του τον κακομεταχειριζόταν, γιατί έβλεπε αυτόν ως φίλος και σωτήρας; Δε θα ήταν πιο λογικό να βλέπει κάποιον άλλον που τον προστάτευε;

Καταλαβαίνω ότι στο μυαλό του μάλλον ήθελε να δικαιολογήσει τον πατέρα του και να τον βλέπει με τα καλά του μόνο, αλλά μου φαίνεται παράξενο.

Τώρα που το σκέφτομαι, μάλλον θέλουν να πουν ότι ενώ γινότατν, ό,τι γινόταν, ο πατέρας του έπαιρνε τον έλεγχο και κυριολεκτικά και στο μυαλό του.

Δεν ξέρω, μου φάνηκε κάπως αυτή η εξέλιξη.

 

Επεξ/σία από kiko33gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, kiko33gr είπε

Πολύ δυνατό το τελευταίο και φανταστικό το πως εξελίχθηκε το επεισόδιο με τις πράξεις! Εξηγεί πολλά για τον Elliot, αλλά δεν ξέρω αν χρειαζόταν ακριβώς αυτήν την αιτία.

Και μία ερώτηση:

  Απόκρυψη περιεχομένων

Αφού ο πατέρας του τον κακομεταχειριζόταν, γιατί έβλεπε αυτόν ως φίλος και σωτήρας; Δε θα ήταν πιο λογικό να βλέπει κάποιον άλλον που τον προστάτευε;

Καταλαβαίνω ότι στο μυαλό του μάλλον ήθελε να δικαιολογήσει τον πατέρα του και να τον βλέπει με τα καλά του μόνο, αλλά μου φαίνεται παράξενο.

Τώρα που το σκέφτομαι, μάλλον θέλουν να πουν ότι ενώ γινότατν, ό,τι γινόταν, ο πατέρας του έπαιρνε τον έλεγχο και κυριολεκτικά και στο μυαλό του.

Δεν ξέρω, μου φάνηκε κάπως αυτή η εξέλιξη.

Mα το εξηγει στο τελος 

Spoiler

εκει που μιλαει με τον mr robot , του ειπε οτι δεν εχεις καμια σχεση με τον πατερα μου , γιαυτο σε δημιουργησα , εισουν ο πατερας που χρειαζομουν , οχι αυτον που ειχα. 

Δεν δικαιωσε κανεναν πατερα του , ισα ισα τον αντικατεστησε με τον Mr robot. 

Παντως μετα την κοιλια που εκανε στην δευτερη σεζον η σειρα εχει απογειωθει , ανετα μπαινει στις top 10 μου , μπορει και στις top 5. Φυσικα να εχει και το αναλογο τελος. 

Επεξ/σία από noFEARgr
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Mα το εξηγει στο τελος 

  Απόκρυψη περιεχομένων

εκει που μιλαει με τον mr robot , του ειπε οτι δεν εχεις καμια σχεση με τον πατερα μου , γιαυτο σε δημιουργησα , εισουν ο πατερας που χρειαζομουν , οχι αυτον που ειχα. 

Δεν δικαιωσε κανεναν πατερα του , ισα ισα τον αντικατεστησε με τον Mr robot. 

Παντως μετα την κοιλια που εκανε στην δευτερη σεζον η σειρα εχει απογειωθει , ανετα μπαινει στις top 10 μου , μπορει και στις top 5. Φυσικα να εχει και το αναλογο τελος. 

ΟΚ, ευχαριστώ, να πω την αλήθεια δεν το θυμόμουν αυτό το κομμάτι.

Πάντως

Spoiler

Δε θα ήταν πιο λογικό να τον φαντάζεται σαν κανέναν άλλον και όχι να έχει την όψη του πατέρα του;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ενα κορυφαιο επεισοδιο το 9 . Το mr robot εχει μια απο τις καλυτερες αν οχι την καλυτερη σκηνοθεσια που εχω δει σε σειρα. Μετα την δευτερη σεζον δεν περιμενα τοσο μεγαλη εκτιναξη 

Αλλα 4(?) επεισοδια μενουν , πιστευω θα εχει και αναλογο κορυφαιο τελος. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...