Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι τελευταίες "rumors" πάντως μιλάνε για μηχανάκι που κάθεται σε δύναμη ενδιάμεσα από το X1 και PS4 (αν και θα έχει δικά της + σε ότι αφορά το hardware) και επίσης φημολογείται ότι η τιμή του δεν θα ξεπερνά τα 200 δολάρια. Επίσης θα είναι "συμβατικού" σχεδιασμού τόσο σε σωθικά όσο και εξωτερικά (απλό controler και έτσι) ενώ το pro-WiiU controller θα είναι απόλυτα συμβατό. Η κυκλοφορία του μηχανήματος προβλέπεται κατά Αύγουστο/Σεπτέμβρη του 16 σε Ιαπωνία και κατά Οκτώβρη σε Ευρώπη και Αμερική. Θα κάνει ένα 3ds στυλ παρουσίαση στην Ε3 του 16 και τους επόμενους μήνες θα είναι διαθέσιμο προς αγορά. 

 

Τώρα εννοείται ότι όλα αυτά είναι φήμες και όλα μπορούν να αλλάξουν από τη μια μέρα στην άλλη. Υπάρχουν και άλλες φήμες ότι το ΝΧ εν τέλει θα μπει ξανά πίσω κάνα χρόνο πριν μπει στην παραγωγή το SoC αλλά με την παρουσίαση του Dragon Quest 11 μου φαίνεται κάπως δύσκολο δεδομένου ότι πρόκειται για launch τίτλο του ΝΧ. Αυτό σαν κάπως να πιστοποιεί την πιθανότητα κυκλοφορίας της κονσόλας στο τρίτο τρίμηνο του 16. 

 

We shall see. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τη δύναμη της κονσόλας, κάπου είχα πετύχει πως θα είναι πιο αδύναμο απο PS4 (βασικά δεν στοχεύει να ανταγωνιστεί σε δύναμη).

 

Rumor: Nintendo NX won’t compete with PS4 in terms of power

 

According to a Twitter user with a decent rumor track record, Nintendo doesn’t intend the upcoming NX console to compete with the PlayStation 4 on a “power level”, meaning that Nintendo isn’t looking to match or surpass the PS4 in terms of hardware and graphics.

 

The rumor comes from Twitter user Tamaki, who was the first one to break the news of the Fallout 4 Pipboy Edition and the one to leak the upcoming Uncharted Trilogy remaster for the PS4.

 

Apparently, he “talked to the right” people, who told him that Nintendo won’t be competing on hardware power.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τη δύναμη της κονσόλας, κάπου είχα πετύχει πως θα είναι πιο αδύναμο απο PS4 (βασικά δεν στοχεύει να ανταγωνιστεί σε δύναμη).

 

Rumor: Nintendo NX won’t compete with PS4 in terms of power

 

According to a Twitter user with a decent rumor track record, Nintendo doesn’t intend the upcoming NX console to compete with the PlayStation 4 on a “power level”, meaning that Nintendo isn’t looking to match or surpass the PS4 in terms of hardware and graphics.

 

The rumor comes from Twitter user Tamaki, who was the first one to break the news of the Fallout 4 Pipboy Edition and the one to leak the upcoming Uncharted Trilogy remaster for the PS4.

 

Apparently, he “talked to the right” people, who told him that Nintendo won’t be competing on hardware power.

 

Αυτό μπορούμε να το εκλάβουμε και διαφορετικά όμως. Μπορεί να το λένε σε στυλ "σιγά μην ανταγωνιστούμε εμείς με αυτήν μπαχατέλα που λέγεται PS4, εννοείται πως το δικό μας θα είναι δυνατότερο". Γνωρίζοντας όμως την nintendo δεν πρόκειται να το κάνει αυτό καθώς το κόστος συνεχίζει να είναι δύσκολο ζήτημα γι αυτήν. Ακόμα και το WiiU που το πουλάει όσο το πουλάει το θεωρεί ακριβό τόσο για πώληση όσο και σαν κόστος κατασκευής. Δεν νομίζω να χαλούσε κανέναν μια κονσόλα κοντά σε δύναμη με Χ1/PS4 (έστω και 2 χρόνια αργότερα) που η τιμή της να ήταν περί τα 200-250 ευρώ έτσι δεν είναι; 

 

Προσωπικά πιστεύω ότι το ΝΧ θα το λανσάρουν παράλληλα με το WiiU αλλά ΟΧΙ ως αντικαταστάτη του. Αυτό θα έρθει με τον καιρό. Θα ρίξουν ακόμα μερικούς τίτλους στο WiiU που φυσικά θα είναι διαθέσιμοι και για το ΝΧ και σιγά σιγά θα σβήσουν το WiiU από τον χάρτη. Εννοείται πως εκτός του Zelda θα μιλάμε μόνο για "φτηνές" παραγωγές σαν το Fatal Frame παράδειγμα ή αντίστοιχα παιχνίδια τύπου ZombieU και W101. Ολες οι μεγάλες παραγωγές θα πάνε ΝΧ. Το WiiU ότι μεγάλη παραγωγή ήταν να βγει βγήκε ή θα κυκλοφορήσει μόνο φέτος και του χρόνου και θα είναι μόνο αυτά που ήδη ξέρουμε ότι έρχονται. 

 

Δεν θα κάνουν δηλαδή ότι κάνει η Sony με το PS3->PS4 που επίτηδες δεν ρίχνει την τιμή του PS3 για να μην γίνει κανίβαλος από τις πωλήσεις του PS4. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μμ.. Ναί.. Και μετά κοροΐδεύαμε Sony/Microsoft..

Χωρίς disc-drive το ΝΧ βάση πατέντας της εταιρίας, και με οθόνη στο χειριστήριο.

 

Nintendo NX patent suggests it won't include a disc drive - report

 

144019518371.png

nintendo-nx-leak-suggests-it-wont-includ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια το καλοκαιρι,μια και οι τελευταιες εξελιξεις απο τον Ιουλιο αλλα και τον Σεπτεμβριο,γενικα δεν νομιζω να υπαρχει γενικα φετος ενδιαφερον εδω για την νεα κονσολα. Απο του χρονου βλεπουμε. Εδω δεν ξερουμε αν του χρονου θα εχουμε ευρω ή αλλο νομισμα για τις αγορες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καιρός ήταν να αφαιρεθεί το οπτικό μέσο. Δεν είμαστε πρωτόγονοι πλέον.

 

Η οθόνη στο χειριστήριο είναι κάτι το αναμενόμενο και επιβεβαιώνει για ακόμα μια φορά ότι το NX θα είναι υβριδική κονσόλα. Επίσης, η έλλειψη οπτικού μέσου ξαναματαεπιβεβαιώνει αυτό το γεγονός, καθώς αν έπαιρνε δισκάκια, πως θα ήταν και φορητό;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά διαφωνώ και με τα πρώτο. Ειλικρινά, εύχομαι να είχαν συνεχίσει το motion control scheme στο Wii U. Τώρα θα ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα. Αλλά, γούστα είναι αυτά, δεν έγραψα το παράδειγμα για να το κρίνουμε, αλλά για να δείξω ότι η ίδια η gaming scene κρίνει με διαφορετικά, πολύ πιο σκληρά (και πολλές φορές παράλογα) κριτήρια την Ν σε σχέση με τις άλλες εταιρείες.

 

 

 

Φυσικά, ο λόγος αποτυχίας του GC είναι εντελώς απλός: το PS2 ήταν μακράν η καλύτερη κονσόλα που είχε κυκλοφορήσει ποτέ, τελεία και παύλα. Καμία άλλη κονσόλα δεν θα μπορούσε να την κοντράρει.

το ps2 σε θεμα hardware ηταν το χειροτερο απο τις 3 32μπιτες κονσολες που κυκλοφορησαν..xbox και gamecube ειχαν κλασεις ανωτερο hardware..αυτο που κερδισε το ps2 ηταν απλα ο πολεμος του software..δηλαδη πολλοι μα παρα πολλοι τιτλοι..και καλος σχεδιασμος κονσολας..οταν ρωτησαν την ομαδα αναπτυξης του ninja gaiden για το xbox γτ δεν το βγαζουν για ps2 εβαλαν τα γελια λεγοντας πως απλα γιατι δεν το σηκωνει ninja gaiden το ps2..σαν κονσολα ηταν μουφα.αλλα σαν μαρκετινγκ ηταν καταπληκτικο.σε πληροφορω πως πιο πολυ επαιξα το wind waker σε gamecube παρα καποιο αλλο παιχνιδι του ps2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το ps2 σε θεμα hardware ηταν το χειροτερο απο τις 3 32μπιτες κονσολες που κυκλοφορησαν..xbox και gamecube ειχαν κλασεις ανωτερο hardware..αυτο που κερδισε το ps2 ηταν απλα ο πολεμος του software..δηλαδη πολλοι μα παρα πολλοι τιτλοι..και καλος σχεδιασμος κονσολας..οταν ρωτησαν την ομαδα αναπτυξης του ninja gaiden για το xbox γτ δεν το βγαζουν για ps2 εβαλαν τα γελια λεγοντας πως απλα γιατι δεν το σηκωνει ninja gaiden το ps2..σαν κονσολα ηταν μουφα.αλλα σαν μαρκετινγκ ηταν καταπληκτικο.σε πληροφορω πως πιο πολυ επαιξα το wind waker σε gamecube παρα καποιο αλλο παιχνιδι του ps2.

 

Διάβασα το ποστ μια φορά και είπα να απαντήσω στα σοβαρά. Αλλά μετά το ξαναδιάβασα και παρατήρησα καλύτερα την bold φράση*.

 

Οπότε, όχι, I' ll pass. :)

 

 

*Mούφα η κονσόλα που είχε Ico, Shadow of the Colossus και FFX, τι να πω, το insomnia πάντα καταφέρνει και με εντυπωσιάζει λίγο παραπάνω, μέρα με τη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK. Ας συμφωνήσουμε λοιπόν ότι κανείς εδώ μέσα δεν ξέρει πόσο ακριβώς κόστισε ένα παιχνίδι επειδή κι εσύ όπως και ο Skanjos δεν είστε μέσα στην ομάδα (όπως αναφέρεις ο ίδιος) για να ξέρετε εκ των προταίρων.

 

Παρόλα αυτά θεωρείς αδιανόητο ότι τα παιχνίδια της Nintendo είναι low budget... Κάπως δυο μέτρα και δυο σταθμά ακούγεται αυτό.  :-)

 

 

Όσο αναφορά το Ori εγώ σου λέω να κάνεις ένα educated guess και να μου πεις εαν πιστεύεις ότι η Ninty θα στο πουλούσε στην ίδια τιμή με την MS εαν το έβγαζε αυτή.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι η Nintendo μας πιάνει τον κώλο λίγο σχετικά με τις τιμές παιχνιδιών που πχ δεν γίνεται να πέσουν με τίποτα ακόμα και όταν βγάλει επόμενη κονσόλα. Και οι άλλοι σου χρεώνουν πχ το The Order full price αλλά τουλάχιστον θα σου βγάλουν και μια προσφορά ή ένα PS+ ή κάτι.

γουσταρω nintendo και παιζω παιχνιδαρες αλλα και η ms που εχει **** ποιοτητα και μου δινει και 2 παιχνιδια δωρο το μηνα και για τις 2 κονσολες της(4 παιχνιδια το μηνα αν εχεις και τις 2 δηλαδη)θα προτιμησω ms..ολα καλα στην nintendo αλλα αυτη η γιαπωνεζικη ξεροκεφαλια που εχουν,θα τους φαει.και θα ειναι πολυ κακο για εμας τους gamers

 

malth δε διαφωνούμε ,δεν λέω οτι τα συγκεκριμένα παιχνίδια xenoblade και mp3 ήταν Low budget, απλά λέω οτι δεν ήταν high budget. υπάρχει τεράστια διαφορά.

 

αυτό που βλέπω τα τελευταία χρόνια είναι ένα τρεντ της βιομηχανίας, απο την αρχή που φτιάχνουν ένα παιχνίδι πάνε για ένα συγκεκριμένο αποτέλεσμα όχι μόνο πωλήσεων αλλα και βαθμολογιών. πχ τα παιχνίδια που ξοδέυουν High budget 30+mil συνήθως πάνε για 90+ status και αρκετές πωλήσεις ,συνήθως πάνω απο 5mil 

 

πλέον έχουν χωριστεί οι devs πχ, αυτοί είναι ΑΑΑ devs/studio οι άλλοι ΑΑ etc, η ίδια η νιντέντο έχει AAA studio/devs και συνήθως τα games της φτάνουν μεγαλύτερους στόχους χωρίς να έχουν τα production values που έχουν τα 3rd parties ή των άλλων εταιριών τα first parties. μιλάω και για sales αλλα και για σκορ, δεν έχει να κάνει απαραίτητα με το Limitation του hardware,αλλα με το οτι βαθμολογούν πάντα τα παιχνίδια με διαφορετικά στάνταρ. καλώς η κακώς με νιντέντο μεγαλώσαμε και η νοσταλγία παίζει μεγάλο ρόλο στις βαθμολογίες που βάζουμε στα παιχνίδια της νιντέντο καθώς και οι πωλήσεις που κάνουν.

 

παρόλα αυτά ξεφέυγουμε απο το θέμα, γιαυτό θα πω ένα τελευταίο. το wii πέτυχε γιατί εκτός απο τα controls είχε και ένα HIGH budget zelda day 1, και γιατί σε 1 χρόνο είχε ένα HIGH budget mario (ίσως το καλύτερο platformer το galaxy 1όλων των εποχών.για μένα είναι) και αργότερα ένα high budget metroid...... αν δουμε αυτά και συγκρίνουμε με το wii u το οποίο πήρε ένα reskin του nsmb, μετά ένα reskin του galaxy και ακόμα δεν έχει zelda/metroid/fire emblem καταλαβαίνει κανείς γιατί η κονσόλα απέτυχε και σε software επίπεδα. δεν έβγαλαν κάτι καινούριο(σε επίπεδο μαριο πχ)κατι πρωτοποριακό να τραβήξει κόσμο.και φυσικά dat price.

 

οπότε συνοψίζω για να μη πολυλογώ ,εμένα σαν παλαιοληθικό gamer απο εποχή nes,για να με κερδίσει να ξαναγοράσω κονσόλα της όπως με κέρδισε με το wii τι θέλω απο την νιντέντο...

1. χαμηλή τιμή, γιατί είναι secondary console "για μένα"

2. high quality τίτλο day 1 του ενδιαφέροντος μου zelda/metroid/fire emblem ή έστω ένα mario με καινοτομίες σε επίπεδο galaxy

3. ικανοποιητική δύναμη,δε μιλάω για 1080p 60fps, μιλάω για ισοδύναμο με xbone ή λίγο πιο κάτω για να λανσαριστεί στα 200-250ε

4. bundle με game day 1 όπως το wii sports και όχι χαζαμάρα σαν το "ξέχασα και το όνομα του" κάτι να έχει value(αν πάει στα 250ε)

5. νορμάλ χειρηστήριο οχι wii mote ,όχι ταμπλέτα ,όχι vr ,όχι illusions όχι με τη δύναμη της σκέψης ή οτιδήποτε τους κατέβει στο κεφάλι.δε θέλω να γίνω φιτ ,πλέον είμαι με μπυροκοιλιά και το ευχαριστιέμαι

 

πάνω κάτω αυτά.κάποιοι που θα πείτε αυτός ζητάει πολλά ,παρατηρήστε πόσα απο αυτά γίνονται tick στις άλλ

ΕΕΕΕΕΕΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....νορμαλ χειριστηρια,αισθητικη nintendo και μπυρες αδερφεεεεε...η καλυτερη μαγκια(συναδελφος παλαιολιθικος gamer)

 

Σιγα το ουρανιο τοξο μεγαλε πονεσαν τα ματια μου.

 

1 pokemon shuffle ,pokemon rumble world,fullblox κλπ.

2 Μου μιλας για πορτς; Αυτα τα παιζω και σε emulator διχως αναγκη για πληρωμη. Μιλησε μας για κανενα γουαου παιχνιδι που φτιαχτηκε αποκλειστικα για android. Γιατι αν μου φερνεις σαν επιχειρημα παιχνιδια 20ετιας αστο να μη το συζηταμε.

3 Ομιλω την Ελληνικη καντο και εσυ..

4 Μαζι σου αν και οσα bluetooth android gamepads δοκιμασα παιζουν με τι μια. Και παλι ομως πως το φερνεις αυτο ως αντικρουομενο επιχειρημα οταν θα ισχυει το ιδιο και για το nx;

5 Κανενα 3rd party support δεν θα εχει μπερδευεις πολυ το πραγμα και αν δεν ξερεις καλο ειναι να μη μιλας γιατι δεν στεκει τιποτα απο τα λεγομενα σου ουτε ο σοβαρος gamer θα παρει ποτε του nx για το android ουτε θα κατσει να βλεπει τα σαπια γραφικα του psp/psvita στην 4k του τηλεoραση στο next gen συστημα τις nintendo για να μη σου θυμισω πως το 90% των games δεν υποστηριζουν physical buttons αλλα μονο την touch screen.

 

 

Το pro tip με σκοτωσε ας βαλει και nova channel μπας και γινει πιο ελκυστικo j

darksector εχεις δικιο αδερφε..αλλωστε οι τιτλοι που ανεφερε ο συνομιλητης πιο πανω τους πληρωνεις και ακριβα μαλιστα...να πληρωσω ακριβα τιτλο του android χλωμο το κοβω..κονσολακιας ειμαι δεν ειμαι *****

 

Και εμένα αυτό μου βρωμάει. Cross-platform παιχνίδια Zelda και X και ένα Mario (που έχει γίνει ήδη confirmed ότι πάε για ΝΧ) και ένα Metroid είναι πολύ πιθανό να είναι launch ή launch window παιχνίδια για το ΝΧ. Κατά τα άλλα δεν μπορεί να γίνει κάτι άλλο. Προσωπικά δεν θεωρώ ότι έφαγα middle finger από την nintendo. Εκτός από F-Zero και Metroid (που είναι μεγάλες παραλείψεις για εμένα βέβαια) όλα τα άλλα τα είχα ή πρόκειται να τα έχω στο μηχάνημα και είχα και ορισμένες σοβαρές εκπλήξεις (Zombie U, W101). 

 

Οι τίτλοι που θέλω να έχω κάποια στιγμή στο WiiU (γαμώ τις τιμές μου μέσα) είναι περισσότεροι από αυτούς που θέλω να κρατήσω και δεν δίνω για το PS3 μου. Exclusive παιχνίδια μόνο έχω στο PS3 αυτή τη στιγμή (με εξαίρεση το Ninja Gaiden Sigma), exclusive Παιχνίδια έχω και στο WiiU (με εξαίρεση το Deus Ex 3). Αρα δεν βλέπω τίποτα το τραγικό στην όλη υπόθεση, 7 παιχνίδια στο PS3, 6 στο WiiU αυτή τη στιγμή και μέχρι του χρόνου θα γίνουν στάνταρ 10 ή και παραπάνω. 

 

Φταίει που είμαι και εγώ ιδιόρυθμος gamer οπότε αυτό για εμένα φαντάζει οκ.

ολοι πρεπει να ειμαστε ιδιορρυθμοι gamers φιλε για να μην τρωμε την καθε παπαρια που μας σερβιρουν..καλα κανεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμ.. Ναί.. Και μετά κοροΐδεύαμε Sony/Microsoft..

Χωρίς disc-drive το ΝΧ βάση πατέντας της εταιρίας, και με οθόνη στο χειριστήριο.

 

Nintendo NX patent suggests it won't include a disc drive - report

 

144019518371.png

nintendo-nx-leak-suggests-it-wont-includ

 

Περάσαμε τόσα χρόνια από οπτικά μέσα για να επιστρέψουμε τελικά...στο cartidge. Οπως είπε και ο Malth αν το παραπάνω είναι πραγματικό τότε πιστοποιείτε ότι πρόκειται για hybrid κονσόλα το NX. Σπιτική κονσόλα με cartidge που ίσως έχει δυνατότητες mobile.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα το ποστ μια φορά και είπα να απαντήσω στα σοβαρά. Αλλά μετά το ξαναδιάβασα και παρατήρησα καλύτερα την bold φράση*.

 

Οπότε, όχι, I' ll pass. :)

 

 

*Mούφα η κονσόλα που είχε Ico, Shadow of the Colossus και FFX, τι να πω, το insomnia πάντα καταφέρνει και με εντυπωσιάζει λίγο παραπάνω, μέρα με τη μέρα.

μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις bro..μουφα hardware σε σχεση με τις αλλες 2..σε παιχνιδια,συμφωνιες με devs και σε marketing,καταπληκτικη δουλεια..και σαν κατοχος και ps2 σου λεω πως τελικα τα παιχνιδια μετρανε

 

 

αποδειξη πως στο gamecube που ειναι ιδια γενια με ps2 εχω 20 παιχνιδια και στο ps2 80

 

και μην ξεχνας πως και το cube εβγαλε παιχνιδαρες..resident evil 4(βγηκε και σε ps2 και ηταν χειροτερο),resident 1 remake,resident zero.wind waker.twilight princess κλπ κλπ.και ασχοληθηκα μαζι τους πιο πολυ παρα με οποιοδηποτε παιχνιδι του ps2 εκτος απο το ffx που ειπες κι εσυ και το dragon age 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περάσαμε τόσα χρόνια από οπτικά μέσα για να επιστρέψουμε τελικά...στο cartidge. Οπως είπε και ο Malth αν το παραπάνω είναι πραγματικό τότε πιστοποιείτε ότι πρόκειται για hybrid κονσόλα το NX. Σπιτική κονσόλα με cartidge που ίσως έχει δυνατότητες mobile.

 

Μη σε στεναχωρήσω πολύ, αλλά δε νομίζω ότι θα γυρίσουμε το cartridge, τουλάχιστον όχι όπως το φαντάζεσαι. Στο digital πάει το πράγμα (ελπίζω να το φτιάξει το digital η Ν, και να μην το αφήσει στην αισχρή σημερινή του μορφή), όχι στο cartridge.

 

μαλλον δεν ξερεις να διαβαζεις bro..

 

Καταλαβαίνεις και από μόνος σου πιστεύω ότι τόσο με τον τρόπο που διαχειρίζεσαι τα posts σου στο forum, όσο και με τον τρόπο γραφής που έχεις επιλέξει να χρησιμοποιείς απαντώντας σε μηνύματα δύο μηνών δεν διαθέτω τις απαραίτητες λεκτικές ικανότητες για να κάνω διάλογο μαζί σου.

 

Bro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη σε στεναχωρήσω πολύ, αλλά δε νομίζω ότι θα γυρίσουμε το cartridge, τουλάχιστον όχι όπως το φαντάζεσαι. Στο digital πάει το πράγμα (ελπίζω να το φτιάξει το digital η Ν, και να μην το αφήσει στην αισχρή σημερινή του μορφή), όχι στο cartridge.

 

 

Κοίτα όλα αλλάζουν μέχρι και την τελευταία στιγμή. Δες παράδειγμα το Xone που μέχρι και την τελευταία στιγμή ήταν dd only. Πάντως εγώ δεν πιστεύω με τίποτα ότι θα είναι dd only η κονσόλα, πιστεύω ότι λόγο hybrid σχεδιασμού θα έχουμε cartidges. Είναι η πιο λογική λύση για μια κονσόλα που θα την παίρνεις και μαζί σου. Υποθέσεις κάνουμε φυσικά γιατί το συγκεκριμένο design μπορεί να είναι κάτι εντελώς διαφορετικό (μια συσκευή τύπου PSTV ας πούμε). 

 

Εγώ πάντως θα γούσταρα επιστροφή στα cartidge. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαμε να πάμε μπροστά όχι πίσω

 

Προφανώς και δεν μιλάω για επιστροφή στα παλαιού τύπου cartidge. Μοντέρνο στυλ, κάρτες SD οι οποίες χωράνε πολλαπλάσιο μέγεθος από οποιοδήποτε dual layer Blue Ray, είναι ταχύτερες στο loading και μπορούν να χρησιμοποιηθούν για mobile ταυτόχρονα για το ενοποιημένο σύστημα που θέλει η nintendo. Ούτε το κόστος θα είναι απαγορευτικό αν μιλάμε για εκατοντάδες χιλιάδες μονάδες παραγγελίας. 

 

Εγώ γουστάρω πολύ. Εμπρός πίσω λοιπόν! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...