Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέσα από την παραπάνω συνέντευξη ο Koizumi επιβεβαιώνει την υποστήριξη του HD Rumble στο SM Odyssey. Ουσιαστικά πρόκειται για τον πρώτο μεγάλο τίτλο που θα το υποστηρίζει μετά από τα 1&2Switch και ARMS. Το Χ2 δεν νομίζω να το υποστηρίζει ενώ το Splatoon 2 απλά μπορεί να έχει κάποιες χρήσεις που όμως να επεκταθούν μέσω των αναμενόμενων updates.

 

Το ΝΕ ανέβασε ένα άρθρο με περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το κόστος του Switch:
More insight into Switch’s manufacturing cost and hardware

 

Το switch μου μετά από ακριβώς 1 μήνα σταμάτησε να δουλεύει ...
Το φορτίζω αλλά δεν ανοίγει με τίποτα. Το πήγα στο public και μου το κρατήσανε να το στείλουνε στην αντιπροσωπεία. Με ενημερώσανε ότι θα κάνει 15 ημέρες περίπου.
Καλό Πάσχα

 

Μέλος που είχε πρόβλημα μετά από επικοινωνία συμπλήρωσε μια ψηφιακή φόρμα και έστειλαν courrier στην οικία του για να παραλάβει το προβληματικό NSW. Πιθανόν η διαδικασία να είναι γρηγορότερη μέσω της αντιπροσωπείας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μου φαίνεται περίεργο στην παραπάνω ανάλυση του κόστους παραγωγής είναι το εξής:

 

"On top of that are the two Joy-Con, which are roughly $90."

 

Δε νομίζω να τα πουλάει η nintendo σε λιανική τιμή χαμηλότερη από το κόστος παραγωγής.

 

Ένα άλλο ενδιαφέρον σημείο είναι αυτό:

 

"They also see a possibility of an enhanced dock which contains a dedicated VR/AR processing unit or extra large storage in an empty space of the dock."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πως γίνεται το hard reset?

 

How to perform a hardware reset on your Nintendo Switch

 

Γενικότερα, αν συναντήσετε κάποιο πρόβλημα στο NSw σκεφτείτε όπως θα σκεφτόσασταν αν συναντούσατε πρόβλημα στο Android κινητό/tablet σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ετυχε το προβλημα αυτο μεσα στην εγγυηση καλα εκανε και το πηγε στην αντιπροσωπεια(ελπιζω μονο να μην ειχες περασμενο κανενα save μεσα του zelda και στο σβησουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το firmware γενικά της κονσόλας θέλει αρκετή δουλειά.

Εμένα κρασάρει αρκετά συχνά, όχι όταν παίζω zelda αλλά συνήθως όταν λειτουργώ το interface της κονσόλας. Π.χ σήμερα συνδέθηκα στο ίντερνετ (συνήθως το έχω σε Flight mode) και όταν μπήκα στα news κόλλησε εντελώς. Ήθελε hard reset για να στρώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν το μεταξύ το φαινόμενο του κολλήματος πρέπει να είναι πολύ random... Δεν μου έχει τύχει ακόμα ούτε κατά τη διάρκεια παιχνιδιού, ούτε στο interface.

 

Το ίδιο και εδώ, δεν μου έχει τύχει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το firmware γενικά της κονσόλας θέλει αρκετή δουλειά.

 

Εμένα κρασάρει αρκετά συχνά, όχι όταν παίζω zelda αλλά συνήθως όταν λειτουργώ το interface της κονσόλας. Π.χ σήμερα συνδέθηκα στο ίντερνετ (συνήθως το έχω σε Flight mode) και όταν μπήκα στα news κόλλησε εντελώς. Ήθελε hard reset για να στρώσει.

 

Αυτό που αναφέρεις πιθανόν να οφείλεται σε αστάθεια σύνδεσης. Αν δεν έχεις σταθερό σήμα μέσω wifi προτείνω για μια περίοδο να το βάλεις μόνιμα σε flight mode για να δεις αν κάνει διαφορά. Γενικώς πολλές συσκευές τραβάνε κολλήματα από ασταθείς συνδέσεις.

 

Edit: Θυμήθηκα στην πράξη ότι το flight mode απαιτεί και να παίζεις αποκλειστικά ως φορητό. Καλύτερη πρόταση βάλε το wifi να μην συνδέετε αυτόματα.

Αυτό που μου φαίνεται περίεργο στην παραπάνω ανάλυση του κόστους παραγωγής είναι το εξής:

 

"On top of that are the two Joy-Con, which are roughly $90."

 

Δε νομίζω να τα πουλάει η nintendo σε λιανική τιμή χαμηλότερη από το κόστος παραγωγής.

 

Και εμένα μου φάνηκε περίεργο αυτό το κομμάτι. Για το VR αδιάφορο, ήδη από την συνέντευξη φαίνεται να έχουν ρίξει άκυρο.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο θα μας πουνε οτι μπαινουν και μεσα..

Μπα. Ο ίδιος ο Kimishima είχε επαναλάβει αρκετές φορές, πριν καν ακόμη ανακοινωθεί η τιμή του Switch, ότι δεν επρόκειτο να πουλήσουν με ζημία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εγγύηση και επισκευές ΕΔΩ, με αποδειξη αγορας (2 χρονια απο την αγορα)

 

 https://www.cdmedia.gr/nintendo-support/

Τα παλικαρια της CDMEDIA, γραφουν για 12μηνη εγγύηση στο link 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παλικαρια της CDMEDIA, γραφουν για 12μηνη εγγύηση στο link 

Τετοια βλεπουν καταστηματα τυπου Public και εχουν και πατημα που βαζουν παντου 12μηνες εγγυηση....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...