Προς το περιεχόμενο

Τυχερά παιχνίδια - Είναι μουφα η όχι?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/1/2020 στις 7:46 ΜΜ, Lanike71 είπε

Κάπως έτσι σκεφτόμουν κι εγώ κάποτε, αλλά τώρα λέω ότι δε μπορεί να υπάρξει διασκέδαση παίζοντας κάτι, στο οποίο η διασκέδαση είναι να κερδίζεις ένα ποσό, ενώ είναι (σχεδόν) σίγουρο εκ των προτέρων ότι θα χάσεις...Είναι σα να λες "πάω στα μπουζούκια να διασκεδάσω ακούγοντας μουσική και πίνοντας ουίσκυ" και να μην υπάρχει μουσική και να σου σερβίρουν νερό...Άρα για ποιά διασκέδαση μιλάμε;

Επίσης να αναφερθώ και στον τίτλο του νήματος, το "μούφα".Λεφτά κερδίζονται, απλά θέλεις την τύχη να είναι με το μέρος σου. Έχω πολύ γνωστό που κέρδισε σε λαχείο 1,8 εκ. ευρώ πριν λίγα χρόνια.

Η ανδρεναλινη εκρινεται κατά τη διάρκεια που παίζεις κερδίσεις χάσεις όχι μόλις κερδίσεις, ακριβώς όπως κάποιος κάνει ένα εξτριμ σπορ, κατά τη διάρκεια που πηδάει με αλεξίπτωτο όχι όταν εχει προσγειωθει,αλλά είμαι μαζί σου, είναι διαφορετικό το τι σημαίνει ευχαρίστηση για τον καθενα(υπάρχει κόσμος που αναφέρει την φράση "όχι δεν τα θέλω για να τα χάσω ήρθα"), τώρα τα ποστ που διαβάζω για στημένα, αλγόριθμους, Μελισσανίδης , τζάκποτ τα Χριστούγεννα ,έχουν όλα πολύ λογικές εξηγησεις αλλά επειδή οι άνθρωποι που συνήθως τα αναφέρουν δεν αποζητούν μια εξήγηση αλλά ένα λιμάνι να πνίξουν την γκρίνια της ατυχίας τους που σε πολλές φορές είναι αδικαιολόγητη ( παίζει χθες ο άλλος ανατροπή ένα ματς και φταίνε τα στημένα γιατί αυτή η ομάδα κάνει συνήθως ανατροπές και να τώρα δεν έκανε) θα προσπεράσω οποία θεωρεία συνομοσιας λέγοντας ότι γνωρίζω προσωπικά μέλη των επιτροπών ελέγχου για το τζόκερ , του κράτους και του ΟΠΑΠ και εκτός του ότι αρρωσταίνουν αν μπουν σε τέτοια συζήτηση από τις πολλές φορές που έχουν ακούσει τα ιδια, μεταξύ μας δεν τους λες και οικονομικά ευκατάστατους να πω ότι χρηματίζονται από τον ΟΠΑΠ. Α επίσης έχω δώσει ένα τζόκερ και ένα Λόττο σε ανθρώπους που τους ξέρω και σίγουρα τα πήρανε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 387
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Kromax είπε

Η ανδρεναλινη εκρινεται κατά τη διάρκεια που παίζεις κερδίσεις χάσεις όχι μόλις κερδίσεις, ακριβώς όπως κάποιος κάνει ένα εξτριμ σπορ, κατά τη διάρκεια που πηδάει με αλεξίπτωτο όχι όταν εχει προσγειωθει,αλλά είμαι μαζί σου, είναι διαφορετικό το τι σημαίνει ευχαρίστηση για τον καθενα(υπάρχει κόσμος που αναφέρει την φράση "όχι δεν τα θέλω για να τα χάσω ήρθα"), τώρα τα ποστ που διαβάζω για στημένα, αλγόριθμους, Μελισσανίδης , τζάκποτ τα Χριστούγεννα ,έχουν όλα πολύ λογικές εξηγησεις αλλά επειδή οι άνθρωποι που συνήθως τα αναφέρουν δεν αποζητούν μια εξήγηση αλλά ένα λιμάνι να πνίξουν την γκρίνια της ατυχίας τους που σε πολλές φορές είναι αδικαιολόγητη ( παίζει χθες ο άλλος ανατροπή ένα ματς και φταίνε τα στημένα γιατί αυτή η ομάδα κάνει συνήθως ανατροπές και να τώρα δεν έκανε) θα προσπεράσω οποία θεωρεία συνομοσιας λέγοντας ότι γνωρίζω προσωπικά μέλη των επιτροπών ελέγχου για το τζόκερ , του κράτους και του ΟΠΑΠ και εκτός του ότι αρρωσταίνουν αν μπουν σε τέτοια συζήτηση από τις πολλές φορές που έχουν ακούσει τα ιδια, μεταξύ μας δεν τους λες και οικονομικά ευκατάστατους να πω ότι χρηματίζονται από τον ΟΠΑΠ. Α επίσης έχω δώσει ένα τζόκερ και ένα Λόττο σε ανθρώπους που τους ξέρω και σίγουρα τα πήρανε.

Δεν σε πιστεύω. Για φέρε και από δω κάνα αριθμό να δω αν λες αλήθειες  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάτε ότι τα τυχερά παιχνίδια υπάρχουν ΜΟΝΟ για να μας διασκεδάζουν όχι να μας κάνουν πλούσιους.Όποιος τα κυνηγάει για πλούτη έχει λανθασμένη αντίληψη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/1/2020 στις 11:57 ΜΜ, Aurumnus είπε

Και που να ανοίξει το Καζίνο στο Ελληνικό.

Όπου η πρόσβαση θα είναι «ένα τσιγάρο δρόμος»... ούτε βουνά να τρέχεις, ούτε διπλανοί νομοί.

Θα κλάψουν ακόμα πιο πολλές μανούλες.

Ποιο ελληνικό; Το Καζίνο της Πάρνηθας μετακομίζει στο Μαρούσι γρηγορότερα. Εκεί να δεις ένα "τσιγάρο δρόμος". Βεβαία οι καμένοι του τζόγου ξενυχτάνε και στα OPAP PLAY της γειτονιάς τους που άνοιξαν γι αυτόν ακριβώς τον λόγο... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε τιποτα για αυτα εγω επαιζα μεχρι προτινως αλλα τα κοψα γιατι εχουν πολυ μεγαλη γκανιοτα και σταματησαν το δωρεαν σνακ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sintalkas είπε

Για πειτε τιποτα για αυτα εγω επαιζα μεχρι προτινως αλλα τα κοψα γιατι εχουν πολυ μεγαλη γκανιοτα και σταματησαν το δωρεαν σνακ!

Δεν εχω μπει καν σε τετοιο μαγαζι, για πειτε εμπειριες

Ειναι σαν τα παλια μαγαζια με φρουτακια η σαν τους χωρους των καζινο με φρουτακια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο παιχνίδι είναι το ΠΡΟΠΟ, παίζεις ότι αγώνες είναι να παίξεις και σου έχουν από πριν, αν κερδίσεις σε όλα έχει καλώς, δεν θα πάρεις εκατομμύρια αλλά είναι τίμιο πόσο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sintalkas είπε

Για πειτε τιποτα για αυτα εγω επαιζα μεχρι προτινως αλλα τα κοψα γιατι εχουν πολυ μεγαλη γκανιοτα και σταματησαν το δωρεαν σνακ!

Αυτά τα μαγαζιά φτιάχτηκαν καθαρά για τζογαδόρους,για να πηγαίνουν οι παππούδες να τρώνε τη σύνταξη τους και όχι για ανθρώπους που θέλουν να πάνε με 5-10 ευρώ να παίξουν κάνα 3ωρο και να φάνε και τσάμπα.Γι αυτό έκοψαν και το δωρεάν σνακ που λες,γιατί πήγαιναν πολλοί τύποι που ήθελαν να βγάλουν λεφτά και να φάνε και τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
7 ώρες πριν, stefanosgeo είπε

Τα παραδοσιακά καζίνο πάντως είναι αρκετά πονεμένη υπόθεση. Για αυτό και το Ρίο έχει πρόβλημα, και το Λουτράκι έχει πρόβλημα και στη Πάρνηθα θέλουν μετεγκατάσταση και για αύτο και στο ελληνικό συζητάνε και πενήντα άλλες χρήσεις μαζί (σε αυτές βασικά είναι όλο το ψωμι). Με οπάπ μονοπώλιο παντού και κυρίως το διαδίκτυο (πάνω από 20 άδειες πρέπει να έχει δώσει το κράτος σε ξένες εταιρείες καζίνο π.χ έχει πλήρεις λίστες εδώ, και ανακοινώθηκε ότι θα δώσει και άλλες) ....ο τζίρος από τον τζόγο και μόνο ειναι πολυ πιο περιορισμένος απο πριν. Οπότε προφανώς και δεν περιμένουν μόνο από αυτά τα καζίνο κτλ για να βγάλουν αυτοί που τα παίρνουν. Σε κάθε περίπτωσή ο τζογαδόρος είτε online, είτε offline, είτε οπαπ και δε ξέρω εγώ τι άλλο... θα χάσει τα λεφτά του σε βάθος χρόνου. Και οι εξαιρέσεις απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

Δυστυχως ξεχνάς έναν παράγοντα. Οτι έχουμε κρίση καμία 10-12 χρόνια. Έχει φαγωθεί το λίπος. Έχω φιλο προποτζη, κάποτε έμπαινε ο κόσμος μέσα και πετουσε πενηνταρικα(τα αρρωστακια βέβαια). Σήμερα αν του στείλουν δελτίο 20 ευρώ μπορει να είναι και το μεγαλύτερο της μέρας. Τα παππουδια που έδιναν πόνο, σήμερα μπαίνουν παίζουν μισό ευρώ πίνουν καφέ και κάθονται ώρες. Όχι από άποψη, απλά εκτός του ότι δεν έχουν, όλοι μας σήμερα μετράμε και το τελευταίο ευρώ. Μέχρι και ο απλός άνθρωπος που έπαιζε ένα Τζόκερ 5 ευρώ τον μήνα το χει κόψει, είτε από καχυποψία είτε γιατί και τα 5 ευρώ δεν του περισσεύουν. Συμφωνώ ότι τα αρρωστακια(οι εθισμένοι στο τζόγο με λίγα λόγια) θα βρουν να παίξουν οπουδήποτε, τελείωσαν ομως τα λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα και τόσα πρακτορεια οπαπ έκλεισαν τα τελευταία χρόνια αυτό τα λέει όλα. Όσο για το 5ευρω, αρκετοί το έχουν αλλά έχουν καταλάβει ότι είναι τζάμπα λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Τοσα και τόσα πρακτορεια οπαπ έκλεισαν τα τελευταία χρόνια αυτό τα λέει όλα. Όσο για το 5ευρω, αρκετοί το έχουν αλλά έχουν καταλάβει ότι είναι τζάμπα λεφτά. 

Από πάντα ήταν τζάμπα λεφτά, απλά κάποτε ο κόσμος "αγόραζε την ελπίδα". Την μια στο εκατομμύριο(μάλλον την μια στα 26 εκατομμύρια που είναι και η πιθανότητα να πιάσεις το Τζόκερ 😂😂). Τώρα και τα 5 ευρω μετράνε. 

Τώρα για τα πρακτορεία είναι πολλές οι εξισώσεις, ένα θέμα ειναι το ονλαιν, 9/10 κάτω των 25-30" μετακόμισαν" σε ιντερνετικες εταιρίες. Ταυτόχρονα μειώθηκε η προμήθεια των πρακτόρων οπαπ, αν θυμάμαι καλά 8% παίρνουν, πρέπει να τζιραριστουν δηλαδή 1000 ευρώ για να βγάλουν 80 την ημέρα, που από αυτα πρέπει να πληρώσουν νοίκι ρεύμα(πίστεψε με είναι πολύ) εισφορές Φ.ε. έξτρα υπάλληλο και άλλα πολλά. Ε ένα συνοικιακο πρακτορείο ειδικά μέρες Δευτέρα-Παρασκευή που δεν έχει ποδόσφαιρο δεν το πιάνει το 1000ρι(τυχαίο νούμερο). 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...